REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Respublikinė Šiaulių ligoninė neigia žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl neteisėtai nutekinto medikų laiško.

Respublikinė Šiaulių ligoninė neigia žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl neteisėtai nutekinto medikų laiško.

REKLAMA

Ketvirtadienį naujienų portalas lrytas.lt pranešė, kad apie problemas ligoninėje prabilusių kardiologų laiškas atsidūrė apskųsto padalinio vadovo rankose, nors buvo adresuotas Respublikinės Šiaulių ligoninės laikinajai administratorei Česlovai Špūrienei bei sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sudarytai Pokyčių inicijavimo grupei.

„Pasak šaltinių, pykčio neslėpęs padalinio vadovas nedviprasmiškai užsiminė, kad pasirašiusieji sulauks atsako ir jis „nebebūsiantis geras“. „Lietuvos rytui“ atviravę medikai sakė, kad trečiadienį juos jau imta po vieną kviestis „ant kilimėlio“. Slaugytojoms pasiūlytos dvi išeitys – keltis į kitą skyrių arba palikti darbovietę“, – rašoma publikacijoje.

Anot portalo, medikų laiške pažymėta pagrindinė priežastis, dėl kurios ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui trūksta specialistų, o teikiamos paslaugos tampa sunkiau prieinamos: „Priešiškai veikiama daugumos gydytojų atžvilgiu, ypač tų, kurie išsako ir gina savo nuomonę dėl darbo organizavimo.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Respublikinė Šiaulių ligoninė tvirtina, kad straipsnyje minimas laiškas „nebuvo asmeninis ir adresuotas tik laikinai Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovei Č. Špūrienei“.

REKLAMA

„Tarnybinį raštą, Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojai pateikė oficialiai jį užregistruodami 2021 m. birželio 4 d. ligoninės Dokumentų valdymo ir klientų aptarnavimo skyriuje“, – nurodoma gydymo įstaigos pranešime.

Kad laiško nutekinimo faktas yra klaidinanti informacija, BNS teigė ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Tarnybinis raštas buvo kraujagyslių centro darbuotojų  pateiktas kanceliarijai registruoti. Darbuotojai žino, kad dokumentų valdymo sistemoje esantys dokumentai yra prieinami ligoninės darbuotojams“, – teigė sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Aistė Šuksta.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ligoninės, administracija, į pateiktą raštą ir jame išdėstytus teiginius, lūkesčius bei problemas reagavo operatyviai – praėjusį ketvirtadienį sukviestas Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojų susirinkimas, kuriame dalyvavo administracijos atstovai, Širdies ir kraujagyslių centro vadovė ir centro darbuotojai.

„Susirinkime dalyvavusių darbuotojų buvo paprašyta pasisakyti ir pareikšti savo nuomonę apie rašte išdėstytus teiginius. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad darbuotojai susirinkimo metu dalyvavo ne itin aktyviai, buvo pasyvūs“, – nurodo Šiaulių ligoninė.

Gydymo įstaigos teigimu, pagrindiniai rašte išsakyti teiginiai, susiję su neetiškais pasisakymais ir darbuotojų darbo grafikų sudarymo problemomis. Susirinkime nutarta, kad darbinėje aplinkoje neturi būti vartojami žodžiai, frazės, kurios gali žeisti kolegas, sukuria spaudimo, bauginimo jausmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nutarta tris mėnesius kontroliuoti Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojų darbo grafikų sudarymo atitikimą pagal Darbo kodekse numatytą tvarką.

„Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojams sudaromi grafikų projektai bus apsvarstomi kartu dalyvaujant raštą pasirašiusiems darbuotojų atstovams, laikinai Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovei Č. Špūrienei, Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus ir Teisės skyriaus atstovams“, – nurodė ligoninė.

Daugiau darbuotojų – nenušalinta

Gegužės pabaigoje prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Šiaulių medikės privedimo prie savižudybės ir dokumentų klastojimo.

REKLAMA

Respublikinėje Šiaulių ligoninėse dirbusi jauna medikė gegužės viduryje nusižudė. Anot žiniasklaidos, tragedija galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.

Gydymo įstaigos atstovų teigimu, Anesteziologijos ir intensyvios terapijos centre nuo 2014 metų rugpjūčio dirbusi anesteziologė-reanimatologė buvo atleista iš darbo dėl šiurkštaus pažeidimo gegužės 6 dieną.

Po incidento A. Dulkys ministerijoje subūrė Pokyčių inicijavimo grupę, kuri rugpjūčio 1-osios turi parengti siūlymus, „kokiose srityse ir kokie veiksmai turi būti atlikti, siekiant užtikrinti saugią darbo aplinką bei darbuotojų psichologinę gerovę“.

Be kita ko, ministras nuo pareigų nušalino Šiaulių ligoninės vadovą Remigijų Mažeiką. Tyrimą dėl galbūt padaryto darbo pareigų pažeidimo pavesta tirti specialiai tam sudarytai ministerijos komisijai, jai vadovauja ministerijos patarėja Eglė Butkevičienė. Sudaryta komisija tyrimo išvadą A. Dulkiui turi pateikti ne vėliau kaip iki birželio 23 dienos.

REKLAMA

Tuomet ministras teigė, kad dėl kitų darbuotojų nušalinimo sprendimą galėtų priimti paskirta laikinoji ligoninės vadovė, tačiau gegužės pabaigoje Č. Špūrienė žurnalistams sakė, kad daugiau darbuotojų kol kas nėra nušalinta.

„Situacija yra sudėtinga. Skuboti sprendimai, manyčiau, nėra tinkamas būdas. (...) Dar mažai laiko, kad priimtume sprendimus“, – aiškino laikinoji vadovė.

Ketvirtadienį A. Šuksta BNS teigė, kad ir šiuo metu ligoninėje daugiau nušalintų darbuotojų nėra.

„Laikinoji administratorė nėra nušalinusi ligoninės vadovų“, – sakė ministro patarėja.

Pasak jos, Respublikinė Šiaulių ligoninė susiduria su personalo valdymo, procesų organizavimų, administravimo sunkumais, prastu psichologiniu klimatu, konfliktų gausa, todėl esant tokiai situacijai „vadovų nušalinimas nebūtų efektyviausia priemonė ligoninės problemoms spręsti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų