Seimui pavyko laimėti prieš prezidentę – veto atmestas Atnaujinta

Seimo nariai trečiadienį atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl naujojo Darbo kodekso ir paliko birželį priimtą kodekso variantą, liberalizuojantį darbo santykius.

Už tai balsavo 74 parlamentarai, 39 buvo prieš, 10 susilaikė.

 Prezidentė siūlo leisti terminuotas darbo sutartis nuolatinio pobūdžio darbui tik sutarus dėl jų kolektyvinėje sutartyje ir ne daugiau nei penktadaliui įmonės darbuotojų. Siūloma atsisakyti nenustatytos apimties sutarties rūšies, kuri garantuoja mažiausiai aštuonių valandų per mėnesį darbą.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LR Seimo plenarinis posėdis dėl darbo kodekso.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį Seime pabrėžė, kad naujasis Darbo kodeksas yra būtinas Lietuvai, norint konkuruoti pasaulyje.

„Atmetimo metu mes galime daug greičiau pataisyti kai kuriuos straipsnius, kurie yra suderinti su profsąjungų vadovais. (Prezidentės veto - BNS) priėmimo metu mes uždelsime ir manau, vargu, ar šioje kadencijoje priimsime“, - trečiadienį Seime kalbėjo premjeras Algirdas Butkevičius.

Degutienė: priimtas protingiausias žingsnis

Atmesti prezidentės veto siūlęs Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys teigė, kad palikus galioti birželį priimtą kodekso variantą būtų sukurta geresnė darbo rinka.

„Lietuvai reikia kuo daugiau gerai apmokamų darbo vietų, kur su žmonėmis būtų skaitomasi, vertinamas jų darbas ir sugebėjimas. Šita naujas Darbo kodeksas tam dalykui atsirasti leidžia. Gal ir atsiras vienas kitas netikslumas, tačiau kitas Seimas galės juos ištaisyti. Bet jei užkliūsime su prezidentės veto, tai neves mūsų į geresnę darbo rinką, o nuves mus į baudžiavą, kuri galioja ir dabar“, - parlamente kalbėjo K.Daukšys.

Priimti prezidentės pasiūlytas pataisas siūlęs konservatorius Kęstutis Masiulis tvirtino, kad toks žingsnis yra „teisingesnis ir humaniškesnis“.

„Mes pritariame prezidentės veto su visomis pataisomis, nors ne visos pataisos mums yra tinkamos. Mums atrodo, kad tikrai reikėtų lanksčiau kalbėti su dirbančiaisiais ir daryti nuolaidas. Mūsų manymu, šiandien yra protingiausias, labiausiai kompromiso ieškantis žinngsnis yra priimti Darbo kodeksą su prezidentės pataisomis ir registruoti naujas pataisas per šią kadenciją, kad veltui nenueitų tas darbas. Naujas kodeksas gal truputį šleivas, gal truputį kreivas, bet kompromisinis ir svarbiausia taikus, nepriešinantis darbuotojų ir darbdavių“, - Seime kalbėjo konservatorė Irena Degutienė.

REKLAMA

Investuotojų forumas: Darbo kodeksas paskatins ekonomikos augimą 

Darbdaviai ir investuotojai teigia, kad Seimui atmetus prezidentės veto dėl Darbo kodekso, bus užtikrintas šalies ekonomikos augimas, didesnis konkurencingumas, sudarytos sąlygos lengviau pritraukti tiesiogines užsienio investicijas.

„Nors naujajame Darbo kodekse yra trūkumų, tai didelis žingsnis į priekį visai Lietuvai – tiek darbuotojams, tiek darbdaviams. Tai − ir gera žinia investuotojams, kad Lietuvoje darbo santykiai bus pažangūs, skatinantys kurti naujas darbo vietas ir kurti bei plėtoti verslą mūsų šalyje“, – pranešime teigė „Investors‘ Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

Asociacijos direktorė Rūta Skyrienė teigė, kad darbo santykiai iki šiol nebuvo pritaikyti prie pasikeitusios aplinkos ir buvo „tartum šaukštas deguto“.

„Sparčiai besikeičiančią ekonominę situaciją atitinkantis ir pasikeitusius darbuotojų bei darbdavių poreikius tenkinantis darbo santykių reguliavimas leis Lietuvai tarptautinėje erdvėje konkuruoti dėl didesnių investicijų ir pritraukti talentus. Tai sprendimas, kurio naudą jausime artimiausią dešimtmetį“, – pranešime teigė R.Skyrienė.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus teigia, kad Darbo kodeksas nėra tobulas, tačiau kompromisinis dokumentas.

„Šiandien Lietuva žengė svarbų žingsnį šalies ekonomikos ir žmonių mąstymo modernizavimo kryptimi. Tai neabejotinas žingsnis į priekį, nes atsisveikiname ne tik iš sovietmečio išaugusiu dokumentu, bet ir su senąja mąstysena. Mąstysena, kad verslas nori ką nors apgauti ar pergudrauti dirbančiuosius. Iš tiesų yra priešingai – šiuolaikinėje Lietuvoje darbuotojas yra partneris ir būtina verslo sėkmės sąlyga“, – pranešime spaudai sakė V.Sutkus.

Seimas trečiadienį atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir priėmė anksčiau patvirtintą Darbo kodekso variantą. 

G.Nausėda: Darbo kodeksas yra žingsnis į priekį

Seimo sprendimas atmesti prezidentės veto ir galutinai priimti naująjį Darbo kodeksą yra žingsnis į priekį, teigia ekonomistas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

REKLAMA

„Manyčiau, kad įstatymų paketas yra tobulintinas, kadangi buvo ir prezidentės veto kai kurie pasiūlymai svarstytini ir galbūt prie jų bus grįžta, ir turėtų būti grįžta pakankamai greitai. Bet šiaip tai yra žingsnis į priekį ir, manau, netrukus atsispindės visuose Lietuvos vertinimuose: verslo konkurencingumo, investicinio patrauklumo. Na, o realiam gyvenimui įtakos tai turės ne anksčiau nei nuo kitų metų“, - BNS sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, teigiama Darbo kodekso įtaka ekonomikai pasimatys kiek vėliau, tačiau jeigu įstatymų pakete bus trūkumų - juos pamatyti bus galima anksčiau. Ekonomistas tikina, kad darbuotojai neturėtų jausti neigiamų pasekmių, nes šiuo metu rinkoje jų trūksta.


Rašyti komentarą...
n
nx
2016-09-14 15:58:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
pažiūrėsim balsavusių "už" sąrašiuką. Ir facebooke paviešinsime
Atsakyti
0

D
Deiz
2016-09-14 17:27:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Antžmogiai... gėda gėda ir dar kartą gėda... Spjaučiau dabar Butkevičiui į veidą jei pasimaišytų po kojomis.
Atsakyti
0

K
Kodeksas
2016-09-14 18:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vieninteliai LLRA-Krikscionisku Seimu sajunga balsavo pries nauja darbo kodeksa.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų