REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors dažniausiai žodžiai „politikas“ ir „skandalas“ mirga korupcijos fone, šioje Seimo kadencijoje ne vienas politikas pateko į sekso skandalų sūkurį. Nuo nesantuokinių vaikų iki „Me too“ atgarsių Lietuvoje – šiame Seime netrūko plačiai visuomenėje nuskambėjusių istorijų.

Nors dažniausiai žodžiai „politikas“ ir „skandalas“ mirga korupcijos fone, šioje Seimo kadencijoje ne vienas politikas pateko į sekso skandalų sūkurį. Nuo nesantuokinių vaikų iki „Me too“ atgarsių Lietuvoje – šiame Seime netrūko plačiai visuomenėje nuskambėjusių istorijų.

REKLAMA

PETRAS GRAŽULIS

Anksčiau partijai „Tvarka ir teisingumas“ priklaususiam, o dabar nepriklausomu politiku save pristatančiam P. Gražuliui ši Seimo kadencija buvo itin gausi skandalų. Tik šį kartą ne dėl parlamentaro išsišokimų per „Baltic Pride“ eitynėse, o dėl P. Gražulio meilės nuotykių, kurie galėjo pasibaigti ir ne itin maloniai.

Nesantuokinis vaikas ir Gražulio Birutė

Prieš dvejus metus palangiškė rūkytos žuvies pardavėja Birutė Navickaitė tikino, kad jos neseniai gimusios dukrelės tėvas – P. Gražulis. Nors pirmiausia parlamentaras nesutiko, kad vaikas jo, galiausiai tėvystę pripažino, tą vėliau parodė ir atliktas tėvystės testas.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip, įvyko gyvenime tai, kas įvyko, atsakomybę prisiimu. Prieš gimdymą daviau 2000 eurų, po gimdymo daviau 3000 eurų. Taip, palaikau, finansiškai rėmiau ir remsiu. <...> Aš pripažįstu, kad gyvenime yra klaida, tegu man atleidžia Dievas, žmonės, ji. O dukrai aš jau paaukojau, daviau 5 tūkst. eurų, ateityje aš irgi neatsisakau tos pagalbos“, – tuomet kalbėjo P. Gražulis.

REKLAMA

Politikas teigė, kad mergina apie nėštumą jam pranešė po pirmojo jų susitikimo. B. Navickaitė tuomet žiniasklaidai pasakojo, kad iki septintojo nėštumo mėnesio P. Gražulis ją ragino darytis abortą, mergina tikino patyrusi psichologinį smurtą.

B. Navickaitė pripažino, kad sulaukė finansinės paramos iš P. Gražulio ir nebūtų istorijos kėlusi į viešumą, jei P. Gražulis nebūtų jai daręs spaudimo, įžeidinėjęs.

„Taip, jis pinigų skyrė, bet su baisiais koliojimais, keiksmažodžiais. Jam galiausiai parašiau – tu duodi pinigų ir įsivaizduoji, kad tu galėsi kolioti mano mergaitę? Nes jis mergaitę išvadino baisia“, – pasakojo B. Navickaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Skandalas nepraslydo ir pro kolegų Seime akis. Konservatorė Agnė Bilotaitė prieš posėdį „pasveikino“ P. Gražulį ir įteikė jam vaikiškų drabužių ir čiulptukų.

P. Gražulis pripažino savo dukterį ir padeda ją auginti, visgi konfliktų su B. Navickaite netrūksta iki šiol.

Kaltinimai išžaginimu

Šių metų gegužę P. Gražulio pavardė nuskambėjo politikui nepalankiame fone. 35 metų moteris apkaltino Seimo narį išžaginimu, tikino, kad parlamentaras su kitu vyru galėjo ją apsvaiginti ir taip pasinaudoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dieve, aš nieko nežinau! Ko jūs manęs klausiate? Policijos, žurnalistų klauskite! Eikit, susiraskit tą moterį, ką aš žinau, kas ji tokia, ir ar iš viso ji egzistuoja? Nei manęs kas apklausė, nei suėmė, nei antrankius uždėjo! Vienintelis, kas paskambino paklausti, tai žurnalistė“, – portalui delfi komentavo politikas.

Visgi iš šio skandalo P. Gražulis išlipo sausas – rugsėjo pradžioje prokurorai nusprendė nutraukti tyrimą.

MYKOLAS MAJAUSKAS

2018 m. konservatorius buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu prieš moksleivę. „Info TV“ pranešė anoniminės merginos kaltinimą. Pasak pranešėjos, 2013 m. ją, 18 metų moksleivę, M. Majauskas pakvietė namo, o ten apkabino per liemenį, pradėjo bučiuoti kaklą, atseginėti suknelę ir sakyti, kaip jos trokšta, koks gražus jos kūnas.

REKLAMA

Žurnalistams mergina teigė, kad ji ne vienintelė, kuria politikas bandė pasinaudoti.

„Aš žinau, kad esu ne viena. Žinau keturias merginas, kurias galėčiau įvardinti vardais ir pavardėm. Dvi tikrai buvo atsidūrusios jo bute Vokiečių gatvėje“, – pasakojo mergina.

M. Majauskas tikino, kad tokio įvykio neatsimena ir paskleistą informacija vadino netiesa ir absurdu.

„Nenoriu kelti sąmokslo teorijų. Galbūt tai, kas vyksta, yra dalis viešo gyvenimo ir tokia jo kaina. Bet labiausiai dėl to skauda mano artimiesiems. Aš išgyvensiu bet kokius smūgius, bet jiems dabar sunku“, – „Lietuvos rytui“ tuomet komentavo M. Majauskas.

REKLAMA

Nors tikino, kad yra nekaltas, visgi savo narystę konservatorių partijoje M. Majauskas buvo suspendavęs beveik pusei metų. Politikas dėl šmeižto kreipėsi į prokurorus, tačiau jie nusprendė nepradėti tyrimo. Žlugo ir valdančiųjų iniciatyva surengti M. Majauskui apkaltą.

Tų pačių metų rugsėjo mėnesį politikas išsiskyrė su žmona Ieva, tačiau ilgai viengungyste nesimėgavo. Praėjusių metų vasarą M. Majauskas pristatė naują mylimąją – Gitano Nausėdos komandoje dirbusią Liną Svidinskaitę, su kuria šių metų kovą susilaukė sūnaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KĘSTUTIS PŪKAS

2017 m. nemalonumų dėl galimo seksualinio priekabiavimo patyrė ir tuomet „Tvarkai ir teisingumui“ atstovavęs parlamentaras K. Pūkas. Į žiniasklaidą besikreipusios merginos kaltino politiką, kad šis per darbo pokalbius į padėjėjos vietą prie jų seksualiai priekabiavo. Jos pasakojo, kad Seimo narys kvietė jas į Seimo viešbutį, siūlė aprodyti savo miegamąjį ir laidė dviprasmiškas replikas.

Viena mergina pasakojo, kad K. Pūkas neklausinėjo jos apie jos išsilavinimą ar darbinę padėtį, o teiravosi, ar mergina turi antrą pusę, ką mano apie meilę. Kito pokalbio metu, pasak merginos, politikas komentavo jos krūtinę. Kitą merginą K. Pūkas siūlėsi išmokyti masažo subtilybių.

REKLAMA

„Mano amžiuje pensininkui dar priekabiavimai... Ar čia priekabiavimas, kad klausiu, kiek žmogus turi laiko, ar jis turi kitų įsipareigojimų, ar čia priekabiavimas. Seimo narys turi teisę pasirinkti tokį žmogų, su kuriuo galės patikimai dirbti, o ne beleką paimti į darbą. Pardavėjas tegul susirenka kaip nori, o čia mano teisė pasirinkti“, – žurnalistams tuo metu teisinosi K. Pūkas.

Seimo nariai norėjo kelti apkaltą K. Pūkui, bet jis užbėgo įvykiams už akių – 2018 m. sausį pats pasitraukė iš Seimo. Visgi tuo nemalonumai K. Pūkui nesibaigė.

REKLAMA

Nors praėjusių metų kovą Vilniaus apygardos teismas išteisino politiką dėl seksualinio priekabiavimo, šių metų vasarį K. Pūkas sulaukė nemalonaus verdikto.

Lietuvos aukščiausiasis teismas pripažino, kad merginos patyrė netinkamą, vulgarų tuomečio parlamentaro elgesį, tačiau dėl anuomet galiojusio nepažangaus teisinio reglamentavimo K. Pūkas bausmės išvengė.

GINTARAS STEPONAVIČIUS

Prieš aštuonerius metus į nelabai malonią situaciją pateko ir G. Steponavičius. Sekso eksperte tuo metu tituluota Milda Bartašiūnaitė teigė, kad tuometinis švietimo ir mokslo ministras kvietė ją su juo praleisti naktį viešbutyje. Pats G. Steponavičius neneigė, kad siuntė M. Bartašiūnaitei žinutes, bet gynėsi, kad prie moters nepriekabiavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Bartašiūnaitė pasakojo, kad G. Steponavičiaus pasiūlymo sulaukė 2011 m. spalį vykusiame Liberalų sąjūdžio suvažiavime. Po oficialiosios dalies G. Steponavičius išvyko, bet netrukus parašė M. Bartašiūnaitei trumpąją žinutę telefonu.

„Gerai, jei nesi prisirišusi prie kambariokės, užsisakau viešbuty kambarį“, – tokią žinutę tuometinis ministras atsiuntė M. Bartašiūnaitei.

G. Steponavičius žiniasklaidai pripažino siuntęs žinutes, tačiau tikino, kad jos interpretuojamos neteisingai.

REKLAMA

„Dėl žinučių – mano komentaras yra tiktai toks: ponia Milda neturėtų taip savęs sureikšminti. Nes kvietimą pratęsti vakarą su kompanija neformalioje aplinkoje gavo tikrai ne ji viena. <...> Tai yra vienos vulgariai viešumoje ir kitur besielgiančios personos noras pasidaryti pigią politinę reklamą. Ir aš neketinu būti šito proceso dalyviu“, – aiškino G. Steponavičius.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų