Seimo rinkimuose per pirmąją dieną iš anksto balsavo pusė procento rinkėjų

Seimo rinkimuose per pirmąją išankstinio balsavimo dieną pirmadienį balsavo 12 tūkst. 980 arba 0,54 proc. rinkėjų.

Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys, aktyviausiai rinkėjai balsavo Kauno Centro-Žaliakalnio apygardoje (1,51 proc.) ir Kalniečių (1 proc.) apygardose, uostamiesčio Pajūrio apygardoje (1,13 proc.).

Mažiausiai aktyvūs pirmąją išankstinio balsavimo dieną rinkėjai buvo sostinės Naujosios Vilnios apygardoje – čia iš anksto balsavo 28 rinkėjai arba 0,08 proc. visų apygardos rinkėjų. Vilniaus Panerių-Grigiškių apygardoje balsavo 30 rinkėjų arba 0,09 proc. nuo visų apygardos rinkėjų.

Palyginti su pernai vykusių prezidento rinkimų pirmuoju turu ir referendumu dėl dvigubos pilietybės, kai išankstinis balsavimas buvo ištęstas dėl referendumo, aktyvumas šiek tiek mažesnis.

2019 metais per pirmąją išankstinio balsavimo dieną prezidento rinkimuose ir referendume aktyvumas buvo 0,7 proc. o iš viso balsavo 16 tūkst. 987 rinkėjai.

Išankstinis balsavimas per šiuos Seimo rinkimus vietoje įprastų keturių dienų pailgintas iki keturių ir vyks iki ketvirtadienio vakaro. Balsavimas prasideda 7 val. ir trunka iki 20 valandos. 

Rinkėjai valią pareikšti gali bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.

Rinkėjų prašoma ateiti balsuoti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, turėti savo rašymo priemonę, nepamiršti asmens dokumento. Neturintiesiems kaukės ar rašiklio, jie bus duodami vietoje.

Taip pat įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių negalima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip būdavo anksčiau.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2020-10-11 19:38:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin ar balsuos daugiau nei 50procentų rinkėjų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų