Renkant Seimą prieš ketverius metus, 2020-aisiais, bendras aktyvumas siekė 47,16 procento.
Aktyviausia šiais metais vykusiuose rinkimuose buvo Senamiesčio-Žvėryno apylinkė, kurioje balsavo 64,10 proc. rinkėjų. Pasyviausia – Nalšios šiaurinė apylinkė. Ten savo balsą atidavė tik 42,11 proc. balsavimo teisę turinčių gyventojų.
Tautos atstovų mandatų šiemet siekia 14 partijų ir viena koalicija. Tai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija, Socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos regionų partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Nacionalinis susivienijimas, Žaliųjų partija, Lietuvos liaudies partija, partija „Laisvė ir teisingumas“, politinė partija „Nemuno Aušra“.
Pretendentų į Seimą sąraše yra ir Taikos koalicija, kurią sudaro Darbo partijos, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos ir Žemaičių partijų atstovai.
VRK duomenimis, dauguma kandidatų į Seimą yra vyrai – jie sudaro 62,6 proc. Moterų šiuose rinkimuose dalyvauja 37,4 proc. Kandidatų amžiaus vidurkis Seimo rinkimų dieną siekia 49 metus ir 4 mėnesius.
ELTA primena, kad prieš ketverius metus vykę Seimo rinkimai sėkmingiausi buvo Tėvynės Sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Tąkart jie iškovojo 50 mandatų. Toliau rikiavosi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (32 mandatai), socialdemokratai (13), Liberalų sąjūdis (13), Laisvės partija (11), Darbo partija (10), Lietuvos lenkų rinkimų akcija Krikščioniškų šeimų sąjunga ir socialdarbiečiai (po 3), Lietuvos žaliųjų partija ir partija „Laisvė ir teisingumas“ (po 1).
Į naują Seimą taip pat pateko 4 save išsikėlę kandidatai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!