Grupė parlamentarų įregistravo rezoliucijos projektą, kuriame ragina Kinijos vadovus pradėti dialogą su tibetiečių dvasiniu lyderiu Dalai Lama.
Projekte konstatuojama, jog „susiklosčiusiomis sąlygomis Dharamsaloje reziduojantis Jo Šventenybė XIV-asis Dalai Lama, Tibeto parlamentas ir vyriausybė tremtyje yra tikroji Tibeto tautos atstovybė“.
Taip pat projekte tvirtinama, jog „1949 metais Kinijos Liaudies Respublika pasiuntė savo ginkluotąsias pajėgas į Tibetą ir užėmė šią šalį, o 1951 metais ją aneksavo, primesdama "17 punktų susitarimą dėl taikaus Tibeto išvadavimo“.
Rezoliucijos projektu Kinijos vadovai raginami „pradėti nuoširdų dialogą dėl Tibeto ateities su Dalai Lama, Tibeto parlamento ir vyriausybės tremtyje atstovais, ir siekti sprendimo, atitinkančio tarptautinės teisės normas, tautų ir žmogaus teisių užtikrinimo interesus“, o Lietuvos Vyriausybei siūloma „skatinti tokiais principais grindžiamą Kinijos ir Tibeto atstovų dialogą, telkti jam paramą Europos Sąjungos lygiu“.
Rezoliucijos projektą teikia Seimo nariai liberalai Dalia Kuodytė, Vytautas Grubliauskas, Gediminas Navaitis, konservatoriai Algis Kazulėnas, Petras Luomanas, Kazimieras Kuzminskas, Emanuelis Zingeris, Tautos prisikėlimo partijos atstovai Laimontas Dinius, Asta Baukutė, liberalcentristas Vytautas Bogušis.
Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis ES šalimis yra pareiškusi susirūpinimą dėl neramumų Tibete bei pasisakiusi už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.