Seimas ketvirtadienį priėmė Kino įstatymo pakeitimo įstatymą.Šiuo įstatymu prie Kultūros ministerijos įkuriamas Kino centras, kuris dalyvaus formuojant ir įgyvendinant valstybės kino politiką, skirs finansavimą konkurso būdu atrinktiems projektams, kontroliuos lėšų panaudojimą, reikalaus panaudotų valstybinių lėšų ataskaitos.
Siekiant skaidrių Kino tarybos sudarymo principų ir maksimalaus profesionalumo, nustatoma, kad ekspertai į Kino tarybą būtų atrenkami pagal viešai skelbiamus kriterijus iš kino meno kūrėjų, profesionalių kino meno vertintojų, filmų gamintojų ir Lietuvos kino centro atstovų. Kiekvienas Kino tarybos narys savo išvadą dėl kiekvieno kino projekto turėtų pateikti raštu.
Naujoje Kino įstatymo redakcijoje papildytas kino finansavimo straipsnis - tarp kitų šaltinių kinas finansuojamas 60 procentų praėjusių metų faktinių įplaukų iš pridėtinės vertės mokesčio už filmų platinimą ir rodymą kino teatruose. Valstybinis finansavimas negali viršyti 50 procentų filmo gamybos biudžeto ir 75 procentų mažo biudžeto filmo arba eksperimentinio filmo biudžeto, neviršijant kultūros ministro nustatytų valstybinio finansavimo sričių kvotų.
Nustatoma, kad filmo, kurio gamyba 100 procentų buvo finansuojama valstybės biudžeto lėšomis, pirmojo rodymo pareigą televizijos programose turi Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
Įstatyme nurodoma, kad Filmų indeksavimo komisija ženklina sukurtus ir rodomus filmus, atsižvelgdama į žiūrovų amžių. Įstatyme yra ir reikalavimai registruoti filmus Filmų registre bei juos perduoti valstybės archyvams saugoti.
Juridiniams asmenims, kurie verčiasi filmų platinimu, įstatyme nustatyta prievolė ant kiekvienos Lietuvoje platinamo filmo laikmenos pakuotės nurodyti filmui suteiktą indeksą Lietuvoje arba šalyje, kurioje jis yra pagamintas.
Naujasis Kino įstatymas įsigalios nuo kitų metų gegužės 1 dienos.