Seimas atmetė opozicijos siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl Lietuvoje veikiančių komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir banko SNORAS klientų interesų apsaugos užtikrinimo.
Tokiu Seimo sprendimu buvo nepatenkinta opozicija, nes dėl viso nutarimo projekto nebuvo balsuota. Projektas atmestas du kartus nepritarus pirmajam nutarimo projekto straipsniui.
Nutarimo projektą inicijavęs Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis perspėjo, kad dėl statuto pažeidimų opozicija gali palikti posėdžių salę.
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė ramindama politikus priminė, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Seimo nariams jau pateikė visą su SNORU susijusią informaciją. Todėl tautos atstovus, norinčius tirti jautrius bankų reikalus, ji paragino „galvoti apie pasekmes valstybei“.
TS–LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma mano, kad siūlomas tyrimas galėtų įnešti nestabilumą į jautrų bankų sektorių.
Komisijai buvo siūloma nustatyti, ar Lietuvos banko vykdoma Lietuvos komercinių bankų ir specializuotų bankų bei užsienio bankų, veikiančių Lietuvoje, taip pat jų padalinių priežiūra yra tinkama ir veiksminga; ar Lietuvos komercinių bankų priežiūrą vykdančios institucijos – Lietuvos banko vykdyta banko SNORAS priežiūra iki jo paskelbimo nemokiu buvo efektyvi ir savalaikė.
Komisijos sudarymo iniciatoriai siekė išsiaiškinti, kada Lietuvos bankas pradėjo derybas su banko SNORAS administratoriumi Saimonu Frykliu (Simon Freakley).
Seimo nariai teiravosi, ar laikinasis banko administratorius negali vertinti turto būklės bankui veikiant.
„Ar Lietuvos bankas šiais metais yra nuodugniai inspektavęs visus bankus?“ – klausė Seimo nariai. Jie taip pat domisi, kodėl nacionalizuoti banką SNORAS pasiūlyta prieš tai neįvertinus jo turto būklės.
„Kas labiausiai atsakingas dėl aplaidumo laiku nepastebėjus galimo banko turto grobstymo – buvusi Lietuvos banko vadovybė ar banką auditavusi audito bendrovė; kokių priemonių būtina imtis, kad būtų užtikrinta maksimali visų SNORO klientų interesų apsauga ir tinkama valstybės institucijų veiksmų kontrolė?“ – tokie klausimai pateikiami tyrimo komisijai.
Laikinosios tyrimo komisijos buvo prašoma atsakyti, kokius įstatymus ar poįstatyminius teisės aktus reikėtų priimti, kad bankų priežiūra būtų efektyvesnė.