Seimas nepritarė siūlymui iš VRK braukti partijų atstovus

Seimas ketvirtadienį nepritarė siūlymui keisti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sudarymo tvarką, iš jos braukiant partijų deleguotus atstovus, sudaryta speciali komisija projektui tobulinti.

„Valstiečių“ Ramūno Karbauskio, Agnės Širinskienės, Rimos Baškienės bei konservatoriaus Tado Langaičio pataisos siūlė, kad VRK būtų sudaroma iš Teisėjų tarybos, Lietuvos teisininkų draugijos, Lietuvos advokatūros ir prezidento teikiamų kandidatų.

Projektą svarstęs pagrindinis Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas projektą šiek tiek koregavo, kad atstovus į komisiją teiktų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, Lietuvos teisininkų draugija ir prezidentas.

Ketvirtadienį projektą apsvarsčius Seime už jį balsavo 45 Seimo nariai, prieš buvo 36 ir 30 susilaikė, nuspręsta, kad atmestą projektą tobulins specialiai tam sudaryta grupė, į kurią deleguojami visų frakcijų seniūnai.

Pataisų iniciatoriai teigė siūlantys depolitizuoti VRK, kad būtų užtikrinamas jos skaidrumas, tuo tarpu dauguma kalbėjusių parlamentarų pažymėjo, kad niekas taip nekontroliuoja partijų kaip kitos partijos. Šiuo metu VRK sudaryta iš teisininkų bei daugiamandatėje apygardoje mandatų gavusių partijų deleguotų atstovų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų