Ketvirtadienį Seimui nepavykus įveikti suplanuotos darbotvarkės, penktadienį sušauktas nenumatytas Seimo plenarinis posėdis.
(Papildyta 10.46)
Seimas penktadienį neeiliniame posėdyje po pateikimo pritarė siūlymui mažinti motinystės ar tėvystės išmokų koeficiento viršutinę ribą nuo 4 iki 3,2. Iš šio koeficiento dauginamos draudžiamosios pajamos ir nustatomas „lubų“ dydis. Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministras D. Jankauskas aiškino, kad ir sumažinus koeficientą maksimalios motinystės ar tėvystės išmokos išliks panašios, kaip praėjusiais metais. Taip esą bus dėl to, kad Vyriausybė anksčiau yra padidinusi draudžiamųjų pajamų dydį kitiems metams nuo 1170 Lt iki 1488 Lt.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras aiškino, kad dėl to maksimali motinystės išmoka net padidės 82 Lt. Tačiau opozicijos atstovai teigė, kad valdantieji tiesiog žongliruoja skaičiais.
Anot E. Jonylos, koeficiento mažinimas neskatins daugiau uždirbančių žmonių dalyvauti socialinio draudimo sistemoje.
B. Vėsaitė prašė paaiškinti, kam praktiškai didėja, o kam mažėja išmokos ir replikavo ,,taupote motinystės sąskaita?“
A. Syso teigimu, mažinimas neskatins gimstamumo. ,,Ar tos šeimos, kurios turi dideles pajamas, ryšis turėti vaikų?“, – klausė jis.
Parlamentarai po pateikimo pritarė įstatymo projektui. Už balsavo 70 Seimo narių, 5 parlamentarai buvo prieš ir 19 politikų balsuodami susilaikė.
Didžiausia motinystės (tėvystės) išmoka, jeigu Seimas pritars koeficiento sumažinimui, bus 4761 Lt neatskaičius mokesčių. Jei koeficientas nebūtų keičiamas, jis 2012 m. galėtų siekti 5952 Lt. Šiuo metu vaiką prižiūrintys tėvai daugiausiai gali gauti 4680 Lt.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad dėl šio pakeitimo per metus pavyktų sutaupyti 40 mln. Lt.
Seimas tikslina, kam teikiama parama modernizuojant būstą
Seimas penktadienio posėdyje pritarė įstatymo dėl Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) pataisoms.
Kita vertus, šios pataisos tik patikslina formuluotę, kam gali būti teikiama parama, apmokant atnaujinimo (modernizavimo) projekto parengimo, jo įgyvendinimo administravimo, statybos techninės priežiūros išlaidas, kredito draudimo įmoką, kreditą ir palūkanas.
Vietoje žodžių „nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims“ bus įrašyta „nepasiturintiems gyventojams“.
------------
Į nenumatyto posėdžio darbotvarkę įtraukta 12 klausimų. Plenarinio posėdžio metu planuojama pristatyti Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo, Ligos ir motinystės socialinio draudimo, Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo, Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti), Akcizų, Lietuvos Respublikos teritorijoje galiojančių įstatymų, priimtų iki 1990 m. kovo 11d., galiojimo laikino pratęsimo įstatymų pataisas. Taip pat numatoma tęsti Alkoholio kontrolės, Energetikos įstatymų pataisų svarstymą. Į darbotvarkę įtrauktas Akcinių bendrovių įstatymo pataisų priėmimas.
Seimo statutas nustato, kad sesijos metu paprastai rengiami 4 posėdžiai per savaitę – po 2 antradienį ir ketvirtadienį, o kas 3 savaitės daromos vienos savaitės plenarinių posėdžių pertraukos.
Pagal Statutą nenumatytas Seimo posėdis turi būti surengtas, jeigu to raštu reikalauja Respublikos Prezidentas, ne mažesnė kaip 1/3 visų Seimo narių grupė, Seimo valdyba, o Konstitucijos 89 straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais - Seimo Pirmininkas.
Nenumatytame Seimo posėdyje svarstomi tik tie klausimai, kuriuos pateikia posėdžio iniciatoriai.
Taip pat skaitykite: