Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas aiškinsis, ar parlamentarų pateikti, tačiau galimai ne jų rengti teisės aktų projektai - skaidrūs.

REKLAMA

Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas pavedė parlamento Etikos ir procedūrų komisijai bei Seimo kancleriui Gintautui Vilkeliui išsiaiškinti, ar parlamentarų pateikti projektai nebuvo korupciniai.

Kaltinimus, esą politikai įregistravo suinteresuotų grupių parengtus teisės aktų projektus, Seimui metė partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis.

Politikas pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino, jog Seimo interneto puslapyje esančios kompiuterinės laikmenos – "Microsoft Word" („MS-Word“) dokumentai su pasiūlymais dėl įstatymų gali būti įrodymas dėl galimos politinių partijų korupcijos.

REKLAMA
REKLAMA

A.Paleckio teigimu, kompiuterinės laikmenos įrodo, jog projektai buvo rengti ne pačių parlamentarų, o įvairių privačių verslo, viešųjų ryšių ar kitų bendrovių, o tai esą įrodo korupcijos galimybę.

Tuo tarpu Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas tvirtina, jog pats faktas, kad parlamentarų teikiamus įstatymus rengė ne jie patys, savaime dar neįrodo korupcinių ryšių.

„Ne kiekvienas parlamentaras gali parengti sudėtingesnį įstatymą ir niekam ne paslaptis, jog juos parengti padeda profesionalai. Tačiau tai dar neįrodo savanaudiško suinteresuotumo. Jei Seime būtų vien teisininkai, arba parlamentaras turėtų penkis padėjėjus, gal tuomet visus teisės aktų projektus parengtų pats, tačiau dabar neretai reikia kreiptis pagalbos“, – BNS sakė Č.Juršėnas.

Pasak Seimo pirmininko, tik nustačius, ar parengtas teisės aktas sudaro išskirtines sąlygas jo rengėjams, būtų galima kalbėti apie neskaidrumą, o tą jo pavedimu ir turėtų išsiaiškinti parlamento etikos sargai drauge su kancleriu.

REKLAMA
REKLAMA

Su korupcija kovojančios organizacijos“Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas BNS teigė šioje situacijoje matąs problemą ne tiek dėl galimos korupcijos, kiek dėl neįteisintos lobistinės veiklos.

„Oficialiai Lietuvoje yra dvi dešimtys lobistų, tačiau, kaip matyti, lobistinę veiklą vykdo ir tie, kurie oficialiai nėra registravę tokios veiklos. Todėl šiose situacijoje man visų pirma norėtųsi kelti problemą dėl iki galo teisiškai nereglamentuotos lobistinės veiklos“, – sakė S.Muravjovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų