REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas aiškinsis, ar parlamentarų pateikti, tačiau galimai ne jų rengti teisės aktų projektai - skaidrūs.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas pavedė parlamento Etikos ir procedūrų komisijai bei Seimo kancleriui Gintautui Vilkeliui išsiaiškinti, ar parlamentarų pateikti projektai nebuvo korupciniai.

REKLAMA

Kaltinimus, esą politikai įregistravo suinteresuotų grupių parengtus teisės aktų projektus, Seimui metė partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis.

Politikas pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino, jog Seimo interneto puslapyje esančios kompiuterinės laikmenos – "Microsoft Word" („MS-Word“) dokumentai su pasiūlymais dėl įstatymų gali būti įrodymas dėl galimos politinių partijų korupcijos.

A.Paleckio teigimu, kompiuterinės laikmenos įrodo, jog projektai buvo rengti ne pačių parlamentarų, o įvairių privačių verslo, viešųjų ryšių ar kitų bendrovių, o tai esą įrodo korupcijos galimybę.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas tvirtina, jog pats faktas, kad parlamentarų teikiamus įstatymus rengė ne jie patys, savaime dar neįrodo korupcinių ryšių.

„Ne kiekvienas parlamentaras gali parengti sudėtingesnį įstatymą ir niekam ne paslaptis, jog juos parengti padeda profesionalai. Tačiau tai dar neįrodo savanaudiško suinteresuotumo. Jei Seime būtų vien teisininkai, arba parlamentaras turėtų penkis padėjėjus, gal tuomet visus teisės aktų projektus parengtų pats, tačiau dabar neretai reikia kreiptis pagalbos“, – BNS sakė Č.Juršėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo pirmininko, tik nustačius, ar parengtas teisės aktas sudaro išskirtines sąlygas jo rengėjams, būtų galima kalbėti apie neskaidrumą, o tą jo pavedimu ir turėtų išsiaiškinti parlamento etikos sargai drauge su kancleriu.

Su korupcija kovojančios organizacijos“Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas BNS teigė šioje situacijoje matąs problemą ne tiek dėl galimos korupcijos, kiek dėl neįteisintos lobistinės veiklos.

„Oficialiai Lietuvoje yra dvi dešimtys lobistų, tačiau, kaip matyti, lobistinę veiklą vykdo ir tie, kurie oficialiai nėra registravę tokios veiklos. Todėl šiose situacijoje man visų pirma norėtųsi kelti problemą dėl iki galo teisiškai nereglamentuotos lobistinės veiklos“, – sakė S.Muravjovas.

REKLAMA

Tarp „Fronto“ lyderiui užkliuvusių teisės aktų – „darbiečio“ Antano Boso 2005 metais teikti pasiūlymai dėl Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų, kurių autoriumi MS-Word byloje yra įrašytas Romas iš UAB „Baltic“; „darbiečio“ Prano Vilko 2000 metais pasiūlymas Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, sukurtas Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijoje dirbančio Romaldo Morkvėno; socialliberalo Dominiko Veličkos praėjusios kadencijos Seime pateiktas aiškinamasis raštas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, surašytas alkoholiu prekyba besiverčiančios įmonės „Mineraliniai vandenys“ kompiuteriu; socialdemokrato Broniaus Bradausko 2002 metais pateiktas vieno Azartinių lošimų įstatymo straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas, sukurtas „Propagandos ir renginių agentūros“ kompiuteriu; to paties parlamentaro aiškinamasis raštas dėl kai kurių Azartinių lošimų įstatymo straipsnių, kurį sukūrė Ieva iš bendrovės „Versus plenus“, socialdemokrato Jono Liongino 2002 metais teiktas AB „ELTA“ naudojamų patalpų valstybei ir priklausančių akcijų pardavimo įstatymo pataisų aiškinamasis raštas, kaip rodo laikmenose likę duomenys, sukurtas pačios ELTOS.

REKLAMA

Politikas įvardino, jog abejonių kelia konservatorių, socialdemokratų, „darbiečių“, „tvarkiečių“, Liberalų Sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos, socialliberalų ir valstiečių-liaudininkų pasiūlymai dėl įstatymų.

Antradienį A.Paleckis dėl savo įtarimų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, taip pat tvirtino įteikęs diską su informacija, anot jo, galinčia atskleisti trijų valdančiųjų partijų galimus ryšius su „stambia verslo grupuote“, su prašymu ištirti diske esančių duomenų autentiškumą.

BNS paklaustas, kokia tai verslo grupuotė, A.Paleckis ją įvardinti atsisakė, teigdamas, jog savą tyrimą prieš tai turi atlikti teisėsauga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų