Į parlamento rinkimus veržiasi gausus savivaldybių vadovų būrys - siekti Seimo nario mandato pasiryžę net 26 merai, beveik pusšimtis vicemerų. Visos politinės partijos, turinčios savo atstovų savivaldybių tarybose, varžytis dėl vietų būsimajame Seime siunčia merus ir vicemerus, rašo „Lietuvos žinios“.
Savivaldybių vadovai ne tik įtraukti į partijų daugiamandatininkų sąrašus. Daugeliui patikėtos ir vienmandatės apygardos, o kai kurie jų rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausomi kandidatai.
Daugiausia merų bei vicemerų miestų ir rajonų savivaldybėse turinti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) į Seimo rinkimus deleguoja 4 merus ir 10 vicemerų. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) į savo daugiamandatininkų sąrašą įtraukė Anykščių ir Kretingos rajonų savivaldybių vadovus. Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) į rinkimų mūšį siunčia visus partijai priklausančius merus ir vicemerus. Partija "Tvarka ir teisingumas" Seimo rinkimuose kelia dviejų savo merų kandidatūras, į Seimą veržiasi ir 6 "tvarkiečių" vicemerai.
Politologo Vytauto Dumbliausko nuomone, savivaldybių politikai į Seimą veržiasi dėl didesnių galių. "Tai simptomas, liudijantis vietos valdžios silpnumą, palyginti su centrine valdžia", - LŽ tvirtino jis.
V. Dumbliausko teigimu, partijoms naudinga per Seimo rinkimus, ypač vienmandatėse apygardose, kelti žinomų ir populiarių merų kandidatūras.
Tačiau politologas stiprius politikus ragintų pasilikti vietos valdžioje. Pasak jo, "partijoms būtų geriau, jeigu jos turėtų stiprių žmonių ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir mažuose rajonų centruose - be stiprių vietos skyrių partijos netenka daug gebėjimų veikti".
V. Dumbliausko pripažinimu, postus merijose į Seimo nario kėdę iškeisti norintys politikai apgauna savo ankstesnius rinkėjus, kurie juos išrinko į savivaldybės tarybą.