• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį parlamentarai balsuos dėl dalies Seimo narių pareikšto nepasitikėjimo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku demokratu Algirdu Stončaičiu ir Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininke Laisvės frakcijos nare Morgana Daniele. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skirtingai vertina šiuos atvejus. Tuo metu Saulius Skvernelis sako, kad valdantieji nesilaiko deklaruotų skaidrumo standartų.

Antradienį parlamentarai balsuos dėl dalies Seimo narių pareikšto nepasitikėjimo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininku demokratu Algirdu Stončaičiu ir Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininke Laisvės frakcijos nare Morgana Daniele. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skirtingai vertina šiuos atvejus. Tuo metu Saulius Skvernelis sako, kad valdantieji nesilaiko deklaruotų skaidrumo standartų.

REKLAMA

Seimo pirmininkė mano, kad A. Stončaitis turėtų palikti pareigas.

„Tie priekaištai ir pastebėjimai, kurie išsakyti daugumos Antikorupcijos komisijos narių, kurie ir privedė prie to balsavimo, yra pagrįsti. Matysime, kaip Seimas nuspręs. <...> Mano nuomone, turėtų pasitraukti. Nėra atsakyti visi klausimai, nėra atsikratyta to šešėlio, kuris yra“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Kitokios nuomonės Seimo pirmininkė yra dėl M. Danielės patraukimo iš pareigų.

„Atrodo, kad tai tam tikras politinis pingpongas, bet jei mes pažiūrėsime į tas priežastis, kurias šias iniciatyvas lėmė, jos labai skirtingos. Morganos Danielės atveju, tai jos išsakyta nuomonė vienoje laidoje. Už tai „nuimti“ komisijos pirmininką ar pirmininkę, man rodos, yra perteklinė priemonė“, – sakė parlamento vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad jo frakcijos kolegai Algirdui Stončaičiui buvo išduotas leidimas dirbti su slapta informacija, o valdantieji nenori girdėti argumentų arba jų nesupranta.

REKLAMA

„Kokių dar atsakymų Stončaitis gali duoti aiškesnių, nei yra davęs? <...> Jeigu būtų buvusi kokia rimta informacija ar abejonės, leidimas nebūtų buvęs išduotas“ – teigė S. Skvernelis.

Pasak jo, bandymas iš posto išversti M. Danielę yra atsakas į pozicijos iniciatyvą dėl A. Stončaičio.

„Tai yra analogija. <...> Pasižiūrėsime, kaip tie balsavimai pasibaigs“, – šyptelėjo S. Skvernelis.

Seimui antradienį planuojama pateikti ir iniciatyvą sudaryti apkaltos komisiją konservatorei Jurgitai Sejonienei, užregistravusiai kalbėti švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę.

REKLAMA
REKLAMA

42 opozicijos Seimo nariai teikia tokį projektą argumentuodami, kad J. Sejonienė, registruodama pasisakyti  kitą Seimo narę, „sąmoningai pažeidė Seimo nario pažymėjimo naudojimo tvarką bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką“.

Apkaltą J. Sejonienei inicijuoja Seimo narių Mišrios grupės atstovas Petras Gražulis, kuriam praėjusią savaitę valdančiųjų iniciatyva buvo sudaryta apkaltos komisija dėl balsavimo už kitą Seimo narį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S. Skvernelis sako, kad komisija dėl J. Sejonienės irgi panašu į atsaką dėl komisijos dėl P. Gražulio apkaltos.

„Vienas balsavo ar nebalsavo, kita spaudė ir registravosi ar nesiregistravo. Jeigu tas standartas vienodas turėtų būti, kas buvo deklaruota šios valdančiosios daugumos tuo metu kai buvo opozicijoje, tai dabar matome, kad tą standartą ne tai, kad dvigubą, bet trigubą ir keturgubą taiko“, – teigė S. Skvernelis.

REKLAMA

Dėl A. Stončaičio ir M. Danielės antradienį Seime vyks slapti balsavimai. Kad Seimo pareigūnai būtų atleisti, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Sausio viduryje septyni valdančiųjų atstovai, nedalyvaujant opozicijos atstovams, pareiškė nepasitikėjimą Antikorupcijos komisijos pirmininku, opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ deleguotu A. Stončaičiu.

REKLAMA

Jam nepasitikėjimas pareikštas naujienų portalui „15min“ pernai lapkritį paskelbus, kad politikas, prieš kelerius metus būdamas Vyriausybės kancleriu, gavo leidimą dirbti su slapta informacija, nors atsisakė tikrintis poligrafu.

Seimo Priklausomybės prevencijos komisijos pirmininke M. Danielei nepasitikėjimas pareikštas 2021 metų lapkričio 10 dieną. Jį inicijavę opozicijos atstovai tuomet nebaigė procedūros, ją prisiminė po valdančiųjų iniciatyvos dėl A. Stončaičio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuomet nepasitikėjimą M. Daniele inicijavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Asta Kubilienė. Pasak jos, pirmininkės elgesys ir veikla nėra suderinama su šios komisijos paskirtimi.

Vienu iš pagrindų atleisti M. Danielę iš pareigų buvo jos prisipažinimas, kad yra vartojusi narkotinių medžiagų.

„Buvo išsakyta daug priekaištų pirmininkei, pradedant tuo, kad ji laidoje „KK2“ pasakojo, kad ne tik vartojo vaikystėje narkotines medžiagas, bet ir dabar išvykusi į užsienį vartoja. Mes esame Priklausomybių prevencijos komisija ir kartais pirmininkės darbai ir nuostatos rodo atvirkščią kursą – ne priklausomybių prevencijos, o jų puoselėjimo“, – 2021 metų lapkritį BNS sakė A. Kubilienė.

M. Danielė savo ruožtu situaciją vadino „politiniu cirku“. Jos teigimu, „paauglystės patirtis“ yra tinkama einant tokias ir panašias pareigas.

visi galimi skvernelio pliurpalai,bet man būtų įdomiau ,kad jis nors kartą įvertintų savo valdymo standartus...
apie savo standartus ,kai pirmininkavai...
Sejoniene tris kartus "netycia" paspaude balsavimo ekrana, ir dar su "netycia" paimtu lietimo piestuku.

Jo, pedopartijos nariams fantazijos netruksta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų