REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NGSK) penktadienį diskutuos apie kenkėjišką botų veiklą socialiniuose tinkluose ir strateginę komunikaciją.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NGSK) penktadienį diskutuos apie kenkėjišką botų veiklą socialiniuose tinkluose ir strateginę komunikaciją.

REKLAMA

Diskusijoje dėl strateginės komunikacijos valstybės lygiu bus aptariama, kaip užtikrinti tinkamą pasirengimą, proaktyvų veikimą ir reagavimą į krizes informacinėje erdvėje, pranešė NSGK biuras.

„Socialinių medijų botų fermos yra grėsmė demokratijai ir Lietuvos nacionaliniam saugumui. Botų fermos naudojamos dirbtinai didinti dezinformacijos matomumą, nes dirbtinai „išpūtus“ peržiūrų kiekį sudaromas įspūdis, kad šis turinys yra patikimas“, – teigia dezinformacijos analizės centro debunk.org vadovas Viktoras Daukšas.

Pasak biuro pranešimo, komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas pabrėžia, kad yra būtina ieškoti teisinių priemonių užkardyti kenkėjišką botų veiklą socialiniuose tinkluose, todėl svarbu priimti ryžtingus sprendimus dėl keliamų grėsmių Lietuvos informaciniam saugumui ir siekti, kad operatyvus reagavimas į informacinius incidentus socialiniuose tinkluose taptų įprastas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pranešimo, socialiniuose tinkluose Lietuvai priešiškų valstybių subjektai aktyviai naudoja dirbtinio amplifikavimo priemones, siekdami, kad jiems naudingas, dažniausiai antivalstybinio ar dezinformacinio pobūdžio, turinys įgautų patikimo turinio statusą ir taip pasiektų kuo daugiau interneto platformos vartotojų.

REKLAMA

„Didžiausia dirbtinio amplifikavimo dalis vykdoma naudojantis specialiai tam tikslui sukurtais robotizuotų profilių tinklais, kurie pagal nustatytus parametrus automatiškai generuoja peržiūras, komentarus ir panašiai“, – pažymima pranešime.

Pastebima, jog interneto platformos iš turinio peržiūrų generuoja pajamas, o tokia dirbtinio amplifikavimo veikla valstybėse nėra draudžiama. Biuras atkreipia dėmesį į tai, kad vykstančio karo Ukrainoje kontekste automatizuotos paskyros aktyviai naudojamos dalijantis priešiška informacija, komentarais ir straipsniais, kuriais siekiama sustiprinti protesto nuotaikas, skleisti dezinformaciją, kelti visuomenėje nesantaiką ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų