• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors nuo rugpjūčio 1 d. į šalį vėl sugrįžo prievolė viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes, pasirodo, tai galioja ne visais atvejais. Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose jau spėjo užvirti „šaršalas“ po to, kai tiek prezidentas, tiek kiti valstybių institucijų atstovai nesibodėjo viešuose renginiuose bendrauti be apsauginės kaukės. Negana to, lankantis mišiose tokio privalomo reikalavimo net nėra. 

Nors nuo rugpjūčio 1 d. į šalį vėl sugrįžo prievolė viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes, pasirodo, tai galioja ne visais atvejais. Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose jau spėjo užvirti „šaršalas“ po to, kai tiek prezidentas, tiek kiti valstybių institucijų atstovai nesibodėjo viešuose renginiuose bendrauti be apsauginės kaukės. Negana to, lankantis mišiose tokio privalomo reikalavimo net nėra. 

REKLAMA

Savaitės pradžioje Birštone vykusiame reginyje bendraudamas su savivaldybės atstovais nusiėmęs kaukę prezidentas Gitanas Nausėda, be jos bendraudamas su klebonu pasirodęs atostogaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, valstybės kontrolės, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atstovai, spaudos konferencijos metu prezidentūroje taip pat nusprendę nusiimti veido apsaugą ؘ– tokiais kadrais socialiniuose tinkluose besidalinantys tautiečiai piktinosi, kad neva tarp lygių esama lygesnių, kuriems bendra tvarka negalioja.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), paprašyta pakomentuoti, ar šiaip atvejais nebuvo padarytas pažeidimas, paaiškino, kad burną ir nosį dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas privalomas tik tam tikrose viešose vietose.

REKLAMA
REKLAMA

„Jas dėvėti privaloma viešajame transporte, uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Valstybės įstaigose tokias priemones privalo dėvėti darbuotojai, kurie aptarnauja lankytojus, ir patys lankytojai.

REKLAMA

Susitikimai su žurnalistais nelaikytini lankytojų aptarnavimu, jų metu galioja bendros prevencijos rekomendacijos – laikytis ne mažiau kaip 2 m. atstumo, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas. Kaukės tokiais atvejais yra rekomenduojamos“, – teigė ministerijos atstovas.

Paprašyta paaiškinti prezidento elgesį jo komunikacijos grupė taip pat teigė, kad „privalomo kaukių dėvėjimo savivaldybių įstaigų organizuojamuose susirinkimuose, pasitarimuose nėra“.

REKLAMA
REKLAMA

„Susirinkime Birštono Kurhauze buvo laikomasi atstumo tarp dalyvių, ir prezidentas bei susirinkimo dalyviai dėvėjo apsaugines kaukes tiek, kiek tai netrukdė bendrauti su susirinkimo dalyviais“, – aiškino Prezidento Komunikacijos grupė.

Vis dėlto nors ketvirtadienį Vyriausybėje vykusios spaudos konferencijos metu tiek švietimo apsaugos ministras, tiek ministerijos departamento vadovė kalbėjo be kaukių, atvykstančiųjų į renginį žiniasklaidos atstovų primygtinai buvo prašoma dėvėti veido kaukes, nepaisant to, kad SAM tai laiko tik rekomendacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bažnyčia sprendžia pati 

Komentuodama nuotraukose užfiksuotą A. Verygos elgesį SAM pabrėžė, kad šiuo metu atostogaujantis sveikatos apsaugos ministras Rokų parapijos klebono išlydėtuvėse dalyvavo kaip privatus asmuo. 

„Viso susitikimo metu jis dėvėjo veido apsauginę kaukę, kurią nusiėmė tik kalbėdamas – būtent tuo metu ir buvo padaryta nuotrauka“, – teigiama portalui atsiųstame atsakyme.

REKLAMA

Kartu SAM priminė, kad kaip ir karantino metu, taip ir dabar, dėl kaukių dėvėjimo per mišias sprendžia patys maldos namai – ministerija šiuo atveju nurodymų ar rekomendacijų neteikia.

Šiuo metu, nors mišiose susirenka daug žmonių, dalyvaujančių asmenų pirmiausia raginama laikytis saugaus atstumo ir tik, jei nėra kitos galimybės, dėvėti apsauginę veido kaukę.

„Atsižvelgdami į padidėjusį užsikrėtimų skaičių mūsų krašte, o valstybei ėmusis papildomų priemonių gyventojų sveikatai apsaugoti, Lietuvos vyskupai ragina tikinčiuosius bažnyčiose ir bažnytinių renginių vietose laikytis 2 metrų atstumo, o jei tokios galimybės nėra – dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.

REKLAMA

Įeinantieji į maldos namus (bažnyčias, koplyčias), parapijos namus, klebonijas turi turėti galimybę dezinfekuoti rankas dezinfekciniu skysčiu. Prieš šv. Komunijos dalijimą jos dalytojai raginami dezinfekuoti rankas. Ir toliau galioja būtinybė reguliariai dezinfekuoti ir vėdinti patalpas“, – tokią nuo rugpjūčio 1 d . galiojančią tvarką nurodė Lietuvos vyskupų konferencijos informacija.

Tuo metu jaučiantieji peršalimo ligoms būdingus simptomus yra raginami melstis namuose bei priduriama, kad vietos ordinarai gali imtis ir kitų būtinų priemonių savo vyskupijų teritorijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bauda – nuo 500 eurų

Šalyje nuo rugpjūčio 1 d. vėl privaloma dėvėti apsaugines kaukes uždarose prekybos, įskaitant ir prekybos centrų patalpas, paslaugų teikimo ir veiklos vykdymo vietose prekiautojus ir paslaugų teikėjus bei vyresnius nei 6 metų amžiaus lankytojus, pirkėjus, paslaugų gavėjus, vartotojus dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

REKLAMA

Veidą dengti būtina prekybos vietose, viešajame transporte ir kitose uždarose erdvėse. 

Tokios prievolės neturės viešojo maitinimo įstaigų ir kultūros bei sporto renginių lankytojai. Taip pat bus numatytos išimtys toms paslaugoms, kurios negali būti suteiktos dėvint kaukę (pvz., barzdos skutimui).

Lietuvos policijos departamentas informavo, kad Vyriausybei nusprendus nuo šeštadienio sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, pareigūnai pagal galimybes skirs didesnį dėmesį prekybos centrams ir reaguos į pranešimus dėl pažeidimų susijusių su kaukių nedėvėjimu. 

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų