Šapoka: turime galvoti apie augančią Lietuvos skolą atnaujinta: 10.40 val.

Finansų ministras kartoja, kad 2021 metų valstybės biudžeto išlaidos, skirtos vartojimui, neturėtų būti didinamos, nenumatoma didinti ir mokesčių, išskyrus galbūt ekologinius. Vilius Šapoka perspėja, kad reikia galvoti apie didėjančią šalies skolą, kad ji neviršytų Mastrichto kriterijaus. 

„Mes (ministerija – BNS) pateiksime saugų biudžetą. Ką reiškia saugus? tai, kad kalbėti apie išlaidų didinimą, kuris keliautų vartojimui, būtų nesaugu“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė ministras.  

„Reikia galvoti apie skolos lygį. Jeigu pradedame viršyti Mastrichto kriterijus, atsiranda didelė tikimybė, kad skola pradėtų augti eksponentiškai ateityje, kalbu apie keletą metų į priekį. Skolos trajektorijai ateinantys metai, 2021-2023-ieji, ypatingai svarbūs yra“, – kalbėjo V. Šapoka.   

Vėliau jis BNS sakė, kad Lietuva kol kas Mastrichto skolos kriterijaus neviršija – valstybės skola šių metų pabaigoje turėtų siekti beveik 50 proc. BVP, o kriterijus yra ne daugiau kaip 60 proc. 

„Jeigu pradėtume po kelerių metų viršyti šį rodiklį, tai būtų negerai“, –  sakė V. Šapoka. 

Pasak jo, mokesčių kitais metais didinti neplanuojama, kol kas nėra jokių siūlymų.

Tačiau V. Šapoka neatmeta, kad gali didėti ekologiniai mokesčiai: „Tai, kas susiję su ekologiniais mokesčiais, galbūt tai galėtų būti anksčiau.“ Jis BNS pridūrė turėjęs galvoje ES svarstomus įvesti plastiko mokesčius. 

 Ministro teigimu, dabar įvertinti koronaviruso krizės padarinius būtų „būrimas iš kavos tirščių“.  


Rašyti komentarą...
J
Juna
2020-07-29 11:16:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur dingo straipsnis apie dar viena skverneliui tiesiama kelia. Va kur pinigai nueina
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų