• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vadovai sveikina užsienyje gyvenančius tautiečius su su Pasaulio lietuvių vienybės diena.

Lietuvos vadovai sveikina užsienyje gyvenančius tautiečius su su Pasaulio lietuvių vienybės diena.

REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį užsienyje gyvenančiuosius ragino aktyviais Lietuvos kūrėjais.

Anot jo, pasaulio lietuviai įvairiais istoriniais tarpsniais telkė ir teikė Lietuvai politinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą, todėl dabar Lietuvos užduotis – sudaryti sąlygas užsienio lietuviams aktyviai dalyvauti šalies gyvenime ir jaustis reikalingiems tėvynėje.

„Esame viena Lietuva. Mūsų valstybei svarbu, kad svetur gyvenantys tautiečiai išsaugotų savo tautinę tapatybę ir neatitoltų nuo tėvynės. Vertiname visų lietuvių indėlį puoselėjant lietuvybę, pristatant Lietuvos kultūrą ir istoriją visame pasaulyje“, – teigė šalies vadovas.

G. Nausėda pabrėžė, jog džiaugiasi kiekvienu lietuviu, kuris apsisprendžia grįžti į Lietuvą, nes kiekvienas jų yra laukiamas su savo patirtimi, idėjomis, savo svajonių Lietuvos vizija.

REKLAMA
REKLAMA

„Kviečiu jus būti aktyviais Lietuvos kūrėjais. Kiekvienas iš jūsų esate neatskiriama mūsų tautos dalis. Mus jungia bendras siekis – sėkminga, moderni, saugi Lietuva, kurioje kiekvienam būtų gera kurti savo ateitį“, – sakė prezidentas.

REKLAMA

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė sveikindama teigė, kad „pasaulio lietuviai yra didžiausių Lietuvos pasiekimų ir pergalių dalininkai, prie jų prisidėję bet kokio atstumo neįveikiamu patriotiškumu, svetur sukauptomis žiniomis ir subrandintais talentais“.

„Kad ir kur esame, mokame didžiuotis valstybe, pasitikėti savimi bei vienas kitu – ir tada, kai pasaulio akys krypsta į mus, ir tada, kai Lietuva auginama tyliais kasdieniais darbais“, – sakė ministrė pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA

„Gebame susitelkti, kai to reikia labiausiai. Ir ne tik švęsdami, bet ir remdami kovą už laisvę, kurioje matome mūsų pačių kovų atspindžius. Tokios vienybės dienų – jau daugiau kaip 500, tiek laiko tęsiasi brutali, kasdienė Rusijos karinė agresija Ukrainoje“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė ragino neleisti „užgesti šiai vienybės, laisvės ir solidarumo dvasiai – joje Lietuva gimė, joje atkūrė Nepriklausomybę, ir tik joje gali toliau klestėti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo sveikinime prisiminė Vilniuje viešėjusio JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) kalbą, kurioje jis teigė, kad „kartu susibūrusių žmonių jėgos neįmanoma užgniaužti“, o „Baltijos kelias – ne Berlyno siena – tapo Europos ateities simboliu“.

„Taigi vienybėje – jėga, padėjusi mums ir laisvę atkovoti. Per visą prezidento kalbą kartojosi vienybės akcentas – ne tik tarp mūsų, gyvenusių čia ir už Atlanto, bet ir tarp JAV bei Lietuvos, Europos ir apskritai NATO valstybių“, – sakė Seimo vadovė.

REKLAMA

„Nes tik laikydamiesi vienybės dvasios pasieksime bendrų tikslų, kartu atsakysime į Rusijos agresiją ir sukursime tokį pasaulį, kokio norime savo vaikams“, – pridūrė ji.

Pasaulio lietuvių vienybės diena švenčiama liepos 17-ąją, šią dieną taip pat minima Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūtis, prisimenamas „Lituanica“ skrydis per Atlantą.

Kaip prasideda sveikinimai nuo sausio taip ir tęsiasi iki kito sausio ir vėl iš pradžių! Realiai reiktų žiūrėti į dabartinę situaciją. Kaip jau supratom visos šventės tik ponams už milijonus ir glamonės, aistrūs bučiniai, šypsenos. Gal viskas būtų neblogai, jei +-700000 tūks šalies piliečių nelauktų maisto davinių, nebėgtų, kas dar gali, į parduotuves akcijinių prekių, nelauktų pvz pas kardiologą apie 4-6mėn., gautų pensiją ne 300eu, o 800+-1000+eu.. Dar gyvenime neteko girdėti, kad nuo sveikinimų būtų sotūs, laimingi!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų