REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Seimo pirmininkė Irena Degutienė susitikimo su Kinijos ambasadoriumi Mingtao Tong metu paragino jį "ramiau" žiūrėti į Tibeto klausimą Lietuvoje ir suvokti, kad Tibeto kalbos, kultūrinės tapatybės, religijos ir tradicijų išsaugojimas turi būti priimtas kaip natūralus dalykas.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ambasadorius susitikime pats iškėlė klausimą dėl Seime registruotos rezoliucijos "„Dėl žmogaus teisių padėties ir situacijos Tibete". Praėjusiais metais projektas buvo atmestas – daugiausiai socialdemokratų iniciatyva, tačiau jis vėl įregistruotas iš naujo. Premjeras Andrius Kubilius prieš savaitę Kinijos ambasadoriui pareiškė, kad kad valstybinę Lietuvos Respublikos poziciją dėl Tibeto atitinka Seimo rezoliucijos projektas, kuriame raginama pradėti dialogą su Tibeto dvasiniu lyderiu Jo Šventenybe Dalai Lama XIV.

REKLAMA

Seimo Pirmininkė paragino nepolitizuoti šio klausimo, o priimti kaip savaime suprantamą ir natūralų kultūrų įvairovės reiškinį, tačiau pažymėjo, kad Lietuva yra susirūpinusi žmogaus teisių padėtimi Kinijoje.

I. Degutienė pabrėžė, kad Lietuva Tibeto atžvilgiu laikosi bendros Europos Sąjungos pozicijos - t.y., pasisako už Kinijos valdžios ir Dalai Lamos bei jo atstovų dialogą ir taikų santykių sureguliavimą. Svarbiausia, anot jos, - užtikrinti tinkamą pagarbą Tibeto kultūrinei ir religinei tapatybei, tradicijoms ir kalbai.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras A.Kubilius praėjusią savaitę teigė nematantis problemų Tibeto skvero atsiradimui Lietuvoje. Susitikęs su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje jis leido suprasti, kad ketinimuose skverelį Užupyje pavadinti Tibeto vardu politikos ieškoti nereikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų