naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
13
Vilnių užklupo lietus (nuotr. Fotodiena.lt)

Šiandien galėsime pasidžiaugti pakankamai gražia ir šilta diena, be kritulių. Tačiau rytoj Lietuvą nuskalaus lietūs su perkūnija, kai kur jos bus stiprios, tad pasirūpinkite savo ir turto saugumu.

13

Šiandien galėsime pasidžiaugti pakankamai gražia ir šilta diena, be kritulių. Tačiau rytoj Lietuvą nuskalaus lietūs su perkūnija, kai kur jos bus stiprios, tad pasirūpinkite savo ir turto saugumu.

REKLAMA

Šiandien visoje Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Vilniuje, Kaune bei Alytuje šils iki +26 laipsnių. Kitur iki 24 – 25 laipsnių.

Trečiadienį - perkūnija ir lietūs

Trečiadienio naktį palis beveik visur, mažesnė Lietaus tikimybė nebent žemaitijoje. Taip pat galima ir perkūnija. Temperatūra naktį daugelyje rajonų sieks 15 -18 laipsnių. Dieną lis jau visuose Lietuvos regionuose, kai kur griaudės perkūnija. Tad saulės atokaitoje visą dieną tikrai nepavyks pabūti, nors ji taip pat pasirodys. Tačiau dieną sušils iki 26–27 laipsnių.

„Trečiadienio naktį kuri laiką bene visur palis, vietomis su perkūnija, dieną po Lietuvos padangę klajos pavieniai lietaus debesys. Vėl vietomis sulauksime vasariško lietaus su perkūnija. Naktis dar šiltesnė – atvės iki 14 – 16 laipsnių, dieną šalies rytuose bus labai šilta – iki 25 – 27 laipsnių, bet kitur bus įprasti 21 – 23 šilumos”, – pasakojo sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA

Žaibas – tikra elektros iškrova

Kaip paaiškino meteorologė Viktorija Čėglienė – žaibas yra pati tikriausia elektros iškrova. Tai yra elektrinis meteorologinis reiškinys, kuris atsitinka tada, kai debesyse susiduria šiltoji ir šaltoji oro masės. Tuomet susidūrimo vietoje atsiranda iškrova, ji dažniausia pasitaiko šiltuoju sezonu.

REKLAMA

„Tokie dalykai dažniausiai pasitaiko šiltuoju metų laikotarpiu. Rytiniuose rajonuose tas žaibų pikas būna tuo metu, kai saulė yra labai įšildžiusi žemę, tuomet ji šildo ir aplinkui esantį orą, jis taip pat įšyla. Na ir nutinka toks kontrastas, nes nuo žemės įšilęs oras yra labai karštas apačioje, o aukštesniuose atmosferos sluoksniuose būna šaltas, todėl ir įvyksta susidūrimas. Susiduria skirtingų savybių turinčios oro masės. Tada ir ima augti debesys, juose padaugėja drėgmės ir iš tokių didelių kamuolinių debesų kyla žaibai. Gali griaudėti ir tik tarp debesų, o paskui tarp žemės ir debesų”, – kalbėjo meteorologė.

REKLAMA

Elgesys užklupus žaibui skiriasi nuo to kur esate – namuose ar lauke. Žinoma, jei turite pasirinkimą geriau likite namuose, išjunkite visus prietaisus.

Žaibui užklupus lauke svarbu nesislėpti po aukštais medžiais, nesislėpti prie pastatų sienų, metalinių bokštų, aukštų kaminų. Taip pat svarbu nesimaudyti bei nevažiuoti automobiliu.

Ketvirtadienį krituliai trauksis

Ketvirtadienio naktį lietus iš Lietuvos trauksis. Vės iki +12 – 14 laipsnių.

Diena bus giedra arba su kai kur praplaukiančiais debesimis. Šils iki +22 -24 laipsnių.

Penktadienį krituliai bus pavieniai

Penktadienio naktį lyti neturėtų. Vės iki +14 -16 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų