REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos politikas, Federacijos Tarybos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vasilijus Lichačiovas penktadienį išreiškė nepasitenkinimą Baltijos šalių pozicija dėl Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos sutarties.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, kai kurių valstybių dvišaliai santykiai su Rusija neturi tapti kliūtimi rengiant bazinę sutartį.

REKLAMA

„Deja, mandatas, kurį gavo Europos Komisija, apraizgytas dvišalių reikalavimų“, - sakė V.Lichačiovas spaudos konferencijoje penktadienį.

Rusijos politikas pavyzdžiu nurodė Baltijos šalis, pabrėždamas, kad Lietuva reikalauja atkurti rusiškos naftos tiekimą, o Latvijos ir Estijos pretenzijos susijusios su „Nord Stream“ problema.

V.Lichačiovas minėjo ir Didžiosios Britanijos reikalavimus, susijusius su buvusio saugumiečio Aleksandro Litvinenkos mirtimi.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes įsitikinę, kad mūsų strateginis bendradarbiavimas pirmiausia turi būti Rusijos ir ES bendradarbiavimas, ir dvišalių santykių tematika tokio bendradarbiavimo nepalengvina“, - kalbėjo jis.

Tuo pat metu V.Lichačiovas pareiškė, kad šiuo metu Maskvoje ir Briuselyje baigiama rengtis Rusijos ir ES viršūnių susitikimui Chanty Mansijske, kuriame, kaip manoma, bus duotas startas deryboms dėl naujo susitarimo.

ES ir Rusijos sutartis buvo pasirašyta 1990 metais, ir šiuo metu nebegalioja.

Ginčai dėl naujos sutarties ES verda jau pusantrų metų. Iš pradžių jai prieštaravo Lenkija, o pastaruoju metu Lietuva ėmė priekaištauti Rusijai dėl energetinės politikos kaimyninių šalių atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva veto atšaukė tik gegužės viduryje, ir ES užsienio reikalų ministrai pritarė EK mandatui deryboms su Maskva.

Estija visą tą laiką pritarė derybų pradžiai, nes, pasak užsienio reikalų ministro Urmo Paeto (Urmo Pejeto), geriau kalbėti nei tylėti.

Estija nori, kad derybos baigtųsi per 1-2 metus, taip pat, kad susitarimas būtų kuo konkretesnis.

U.Paetas gegužės pabaigoje sakė, kad Estijai ir daugeliui kitų bendrijos narių labai svarbios tokios temos, kaip nevienodi geležinkelių tarifai, eilės pasienyje, taip pat Europos energetikos chartijos, kurią Rusija pasirašė, tačiau iki šiol neratifikavo, principų laikymasis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų