REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruošiamasi pradėti utilizuoti stambiagabarites padangas. Skaičiuojama, kad per 20 metų jų sukaupta keletas tūkstančių tonų.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas už tokių padangų deginimą teks mokėti, tačiau ateityje atliekas planuojama priimti nemokamai, praneša LTV naujienų tarnyba.

REKLAMA

Žemės ūkio bendrovė „Ginkūnų agrofirma“ per keliolika savo veiklos metų sukaupė daugiau kaip 20 tonų senų padangų. Kasmet kombainams, traktoriams, kitai žemės ūkio technikai sunaudojama tona padangų.

Pasak įmonės vadovo, padangos ne tik užima vietą – kievieną vasarą reikia baimintis, kad dėl atsitiktinės kibirkšties jos neužsiliepsnotų. Dėl atliekų grūmoja ir aplinkosaugininkai. Atsikratyti padangų norėta jau seniai, tačiau jas surenkančios įmonės už toną prašo kelių šimtų litų.   

REKLAMA
REKLAMA

„Būtų gerai, kad jas panaudotų kaip žaliavą ir nereikėtų mums mokėti. Gal net jiems būtų reikalingos kaip žaliava ir galėtų mums primokėti, ir mes tuo labai būtume patenkinti. Bet bent jau priimtų ir nereikėtų mokėti“, – sako Arūnas Grubliauskis, ŽŪB „Ginkūnų agrofirma“ valdybos pirmininkas.

Aplinkos ministerijos teigimu, iki šiol Lietuvoje stabiagabaričių padangų niekas neutilizavo, nes neturėta joms smulkinti reikalingos įrangos.

Skaičiuojama, kad šiuo metu šalyje didžiųjų padangų turėtų būti sukaupta apie 4 tūkstančius tonų. Tai tik oficiali statistika, kiek tokių atliekų mėtosi miškuose, nežinoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aplinkos ministerija skelbė konkursus tris kartus ir, deja, nesėkmingai. Pirmą kartą tiesiog pasiūlymai neatitiko nustatytų reikalavimų, antrąkart niekas nepateikė pasiūlymų, o trečią buvo pasiūlytos labai didelės kainos ir jos buvo mums nepriimtinos“, – pasakoja Raminta Radavičienė, Atliekų tvarkymo paslaugų skyriaus vedėja.

Jau šiais metais stambiagabaritėms padangoms utilizuoti Aplinkos ministerija planuoja skelbti naują konkursą. Pirminiais skaičiavimais, sudeginti toną šių atliekų kainuos apie 150 litų.     

REKLAMA

Neprižiūrimos padangos bus deginamos už Europos Sąjungos lėšas, žemės ūkio bendrovėms ir ūkininkams už šią paslaugą kol kas teks mokėti.

„Svarbiausias mūsų tikslas yra, kad tiek ūkininkams, tiek ūkinėms bendrovėms nereikėtų mokėti, kad jos įsiveždamos tas negabaritines padangas, sumokėdamos vieną kartą mokestį, būtų tikros, kad jos bus sunaudotos ir tas mokestis bus panaudotas padangų perdirbimui“, – sako Artūras Zaremba, bendrovės „Akmenės cementas“ generalinis direktorius.

Utilizuoti netradicinio dydžio padangas planuojama jau šiemet.



Jevgenijus Bardauskas,

Lina Laurinaitytė

LTV naujienų tarnyba

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų