Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkimuose balsavęs Adamkus: kyla naujos problemos

sekmadienį balsavusių politikų nuotaikos

Rinkti savo miesto valdžią prie urnų rinkosi ir buvę, ir pareigas dar einantys valstybės vadovai, ir tokiais jau siekiantys tapti. Politikai prie balsadėžių dalinasi savo spėlionėmis ir norais. Kol vienų partijų vedliai kukliai viliasi bent pakartoti praėjusių savivaldos rinkimų rezultatus, kiti gi jau garsiai svajoja apie pergalę.

Rinkti savo miesto valdžią prie urnų rinkosi ir buvę, ir pareigas dar einantys valstybės vadovai, ir tokiais jau siekiantys tapti. Politikai prie balsadėžių dalinasi savo spėlionėmis ir norais. Kol vienų partijų vedliai kukliai viliasi bent pakartoti praėjusių savivaldos rinkimų rezultatus, kiti gi jau garsiai svajoja apie pergalę.

REKLAMA

Premjeras Saulius Skvernelis, siekiantis postą Vyriausybėje išmainyti į postą Prezidentūroje, į Vilniaus rajone esančią Platiniškių apylinkę ateina su žmona Silvija. Valstiečių kandidatas į prezidentus kalba kaip Ramūnas Karbauskis – tiki valstiečių sėkme ir aiškina, kad savivaldos rinkimai parodys, kiek Lietuvos gyventojai pasitiki centrine valdžia, valstiečių Seimo nariais bei ministrais.

REKLAMA

„Savivaldybių rinkimai vienas iš etapų, kai galime pasitikrinti, kaip žmonės vertina vietinius politikus, bet tiesiogiai tas ryšys yra ir su centrine valdžia. <..> Aš manau, kad bus tikrai ir mandatų daugiau ir merų daugiau“, – įsitikinęs S. Skvernelis.

Į Ringaudų apylinkę Kauno rajone su žmona, dukra ir anūkais atvykęs Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sutinka su R. Karbauskio ir S. Skvernelio prognozėmis. Esą valstiečiai šiemet pasirodys geriau nei prieš ketverius metus, kai partija surinko 7 proc. rinkėjų balsų. Tačiau, V, Pranckietis abejoja, ar valstiečiai bus labiausiai palaikoma partija šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes būsime šiek tiek kuklesni negu įsivaizduojame, bet savo vietą turėsime. <…> Aš noriu, kad būtų kuo daugiau demokratijos, kad koalicijos būtų iš kelių partijų, kad nebūtų susitarta iš anksto, kad nesėdėtų vieni susitarę“, – vylėsi V. Pranckietis.

Kol valstiečiai daugiau ar mažiau tiki savo sėkme, kitas šįryt žengęs balsuoti pretendentas į prezidentus Gitanas Nausėda rinkimų rezultatų neprognozavo. G. Nausėda kritikavo centrinę valdžią – esą ši galėtų labiau padėti savivaldybėms.

„Labai tikiuosi, kad ši savivaldybių kadencija bus ta, kurioje savivaldybės susilauks daugiau dėmesio iš centrinės valdžios, kad joms nereikės pagal išgyvenimo dėsnį, kautis pačioms dėl savo išgyvenimo, kad jos jaus tam tikrą globą iš centrinės valdžios“, – kalbėjo G. Nausėda.

Pokyčių sako norįs ir tradiciškai Saulėtekio rinkimų apylinkėje sostinėje pasirodęs kadenciją baigęs Prezidentas Vladas Adamkus. Išėjęs iš balsavimo kabinos V. Adamkus akcentavo, kad savivaldybių tarybos turi geriau tvarkytis su gyventojų bėdomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tam tikrų pasikeitimų reikia. Lietuvos žmonės per visas savivaldybes tikisi tam tikrų pagerėjimų, kadangi kaip ten bebūtų gyvenimas eina į priekį iškyla naujos problemos ir kandidatai turi į tą atkreipti dėmesį“, – tvirtino V. Adamkus.

Vieni siekia pergalės, kiti išlikti

Šiandien balsavę partijų lyderiai mėgino prognozuoti savo sėkmę rinkimuose. Į sostinėje esančia Švyturio apylinkę Antakalnyje su visa šeima atėjęs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis partijos šansus vertina optimistiškai. G. Landsbergis tikisi, kad konservatoriai partijų kategorijoje pasirodys geriausiai – gaus daugiausia mandatų savivaldybių tarybose.

„Yra tikimybė, kad Tėvynės sąjunga, pagal laimėtų mandatų skaičių, galėtų būti pirmoji partija Lietuvoje“, – svarstė konservatorių lyderis.

Tiesa, apie merų šansus G. Landsbergis kalba labai atsargiai.

„Merų mes apsprendėme nesvarstyti, nes gali būti daug visokių siurprizų, netikėtų, kaip ir 2015-ais metais, beje, buvo. Mes buvome sau prognozavę mažiau, buvo daugiau“, – kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos pajūryje Šviesos apylinkėje Klaipėdoje balsavęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas sutinka, kad korupcijos skandalo sukrėsti partijos kandidatai rinkimuose pasirodys prasčiau nei prieš ketverius metus. Tačiau jis tiki, kad politiniame žemėlapyje liberalai išliks.

„Pagal tarybų mandatų skaičių buvom treti. Šiemet aš manau, kad būsim ketvirti. Vis dėlto atsirado valstiečių Seime valdančioji partija, kuri mus irgi aplenks“, – samprotavo E. Gentvilas.

Sostinėje Antavilių rinkiminėje apylinkėje atžalų lydimas „tvarkietis“ Remigijus Žemaitis tikisi, kad po rinkimų savivaldybių tarybose liks panašus skaičius bendrapartiečių. Šiuo metu „tvarkiečiai“ turi 70 narių savivaldybių tarybose ir 2 merus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų