Pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, pacientai skundžiasi, kad RVUL skubios pagalbos skyriuje traumas patyrusiems pacientams pagalbos tenka laukti valandų valandas, todėl reikia ieškoti skubių sprendimų.
„Traumų atveju laikas, per kurį suteikiama pagalba, yra labai svarbus. Todėl pirmiausia ėmėmės šios srities. Ir pacientai, ir GMP darbuotojai pripažįsta, kad nemažai laiko tenka sugaišti automobilių spūstyse piko valandomis vežant pacientą, pvz. iš Verkių ar Baltupių į RVUL. Santariškių klinikų ir RVUL vadovai suderino teritorijas, kuriose traumas patyrę pacientai būtų vežami į artimesnę ligoninę. Vadovai pažadėjo, kad pacientai nebus siuntinėjami iš vienos ligoninės į kitą, neva, dėl to, kad kažkurios skubios pagalbos paslaugos toje ligoninėje neteikiamos. Neabejojame, kad taip pasiskirsčius pacientų srautams, skubią pagalbą bus galima suteikti operatyviau“, – sako ministrė. Teritorijų paskirstymas bus patvirtintas artimiausiu metu.
Ministrė R. Šalaševičiūtė iš anksto prašo ir pacientų, kurie dėl traumų patys vyksta į ligoninių skubios pagalbos skyrius, pagal galimybes stengtis paisyti teritorinio principo.
Pagal susitarimą, traumas patyrę pacientai į Santariškių klinikas bus vežami iš Avižienių, Bezdonių, Buivydžių, Lavoriškių, Maišiagalos, Mickūnų, Nemenčinės, Paberžės, Sužionių, Vilniaus mikrorajonų Riešės, Santariškių, Žaliųjų ežerų, Verkių, Kalvarijų g., Baltupių. Į RVUL pacientai bus vežami iš likusios Vilniaus dalies bei Dūkštų, Juodšilių, Kalvelių, Marijampolio, Medininkų, Nemėžio, Pagirių, Rudaminos, Rūkainių, Sudervės, Salininkų, Zujūnų.
Ateityje, kuomet bus sutvarkyta atitinkama Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (Antakalnyje) infrastruktūra, pacientų srautai bus perskirstyti.
Ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, dėl vidaus ligų ir neurologinių susirgimų lovų paskirstymo bus tariamasi artimiausiu metu.