„Regitra“ laukiantiems praktikos egzamino: mažėjant laisvų vietų galima vykti į kitą miestą

Antrasis karantinas Lietuvoje sujaukė būsimuosius vairuotojus egzaminuojančios „Regitros“ veiklą. Nuo gruodžio vidurio įmonės logotipais pažymėti automobiliai į gatves nevažiavo, o Vyriausybės priimti kasdienio gyvenimo suvaržymai laukti savo eilės privertė tūkstančius vairuotojų. 

29

Trečiadienį „Regitra“ būsimųjų vairuotojų kantrybė trūko – į mitingus visoje Lietuvoje susirinko šimtai žmonių, prie Seimo rūmų piketuoti atvyko ir vairavimo mokyklos. Kartu ir Vyriausybė ėmėsi priemonių, priimti karantino švelninimai, o „Regitrai“ leista netrukus atnaujinti savo veiklą.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Būsimųjų vairuotojų kantrybė trūko – dėl nevykstančių vairavimo pamokų ir egzaminų surengė mitingą

Apie 11 tūkst. praktinių vairavimo egzaminų buvo atšaukta, susidarė eilės ir „Regitroje“, ir vairavimo mokyklose.

Egzaminai – nuo kovo 10 d.

„Regitros“ Komunikacijos skyriaus jaunesnioji specialistė Emilija Bardauskienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad Vyriausybei atlaisvinus karantino suvaržymus praktikos egzaminai atnaujinami jau nuo trečiadienio, kovo 10 dienos. Ruošiamasi keisti net įmonės darbo laiką.

„Bus stebimi besiregistruojančių klientų srautai ir, esant poreikiui, dirbama papildomomis dienomis, t. y. pirmadieniais“, – teigė E. Bardauskienė.

Anot jos, po paskelbimo, kad leidžiama atnaujinti „Regitros“ veiklą, registracijų sistemoje buvo pastebėtas išaugęs lankytojų srautas. Didžiuosiuose miestuose vietų praktikos egzaminui liko tik kovo antroje pusėje:

„Registracijos sistema veikė, tačiau dėl didesnio nei įprastai prisijungusiųjų srauto jos veikla galėjo būti kiek sulėtėjusi. Šiuo metu viskas veikia sklandžiai.

Žvelgiant į šios dienos duomenis matyti, kad didesnis užimtumas laikyti praktikos egzaminus matomas Vilniuje, Alytuje ir Utenoje. Kituose didžiuosiuose miestuose, pavyzdžiui, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, laisvų vietų yra dar kovo viduryje arba antroje mėnesio pusėje.“

Nepaisant to, pasak „Regitros“ atstovės, būsimi vairuotojai egzamino vietą galima rinktis ir kitame mieste.

REKLAMA

Lietuvos policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis naujienų portalui tv3.lt teigė, kad egzaminas „Regitroje“ arba automobilio techninė apžiūra – priežastis, dėl kurios asmenys gali vykti į kitą savivaldybę.

„Migruoti tarp savivaldybių galima dėl „Regitros“ egzaminų ir tech. apžiūros. Tačiau tik dėl šių paslaugų, dėl kitų – ne. Taip pat galioja reikalavimas vykti tik konkrečią dieną, turėti rezervacijos patvirtinimą ir būti tik „Regitroje“, – teigia R. Matonis.

Egzaminų tvarkaraštis bus pildomas

Taip pat, dėl susiklosčiusios situacijos „Regitra“ pratęsė teorijos egzaminų rezultatų galiojimo laiką.

Įprastai teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja vienerius metus ir per šį laikotarpį būtina išlaikyti praktikos egzaminą, dėl pandemijos šis terminas yra pratęstas. Taip siekiama sudaryti galimybę visiems būsimiems vairuotojams suspėti vėliau išlaikyti praktikos egzaminą.

Taigi, visiems būsimiems vairuotojams, kuriems teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigė arba baigs galioti ekstremalios situacijos metu, jo galiojimo terminas pratęsiamas ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos.

„Regitra“ perspėja būsimuosius vairuotojus stebėti registracijos į egzaminą sistemas, nes kol kas egzaminų tvarkaraštis nėra galutinis.

„Norime atkreipti dėmesį, kad egzaminų grafikas dar nėra maksimaliai suplanuotas. Kitaip tariant, vietų skaičius dar bus pildomas etapais. Tad kviečiame klientus sekti tvarkaraštį, nes vietų skaičius dar kis", – teigia įstaigos atstovė.

Mitingą paskatino sunkumai

Viena iš mitingo organizatorių ir iniciatorių Neringa Pekarskaja tv3.lt pasakoja, kad idėja būsimuosius vairuotojus sutelkti piketui kilo vasario pabaigoje. „Regitra“ tada pranešė, kad vairavimo egzaminų neatnaujins iki balandžio.

Pati N. Pekarskaja vairavimo egzamino laukia jau tris mėnesius.

Daugiau apie mitingą skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
A
Aha
2021-03-04 17:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kitame mieste laikyti negalima, galioja judėjimo draudimas po savivaldybes.
Atsakyti
0

B
Bronius
2021-03-05 04:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul regitros klerkai pavažinėja dirbti į kitus miestus, pamatys kaip saldu. Nereiks kitiems siūlyti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų