Raskevičius apie įkūnijamus personažus ir su moterimis auginamą vaiką: „Tėvystė yra vienas nuostabiausių dalykų“

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius dar visai neseniai sulaukė dalies visuomenės spaudimo trauktis iš Seime užimamų pareigų. Pagrindinis pasipiktinimą reiškusių asmenų motyvas – T. V. Raskevičiaus seksualinė orientacija. Netrukus Seimo nariui palaikymą išreiškė visuomenės dalis.

Susiskaldžiusi visuomenė Lietuvoje vis dar aršiai diskutuoja apie tos pačios lyties asmenų partnerystę, santuoką, galimybę įsivaikinti vaikus. Apie tai Laisvės partijos atstovas T. V. Raskevičius kalbėjo ir „Žinių radijo" laidoje. Jis atkreipė dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria LGBT bendruomenė. Pakomentavo ir sprendimą rinkimų kampanijos metu įsikūnyti į personažą, kuris taip pat visuomenėje sukėlė nepasitenkinimą.

„Tas personažas – mano šauksmas atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis mano bendruomenė Lietuvoje susiduria jau 30 metų. Mes su savo bičiuliais daug diskutavome apie šį žingsnį, ar verta jį daryti. Žmonės turi labai daug stereotipų apie LGBT bendruomenę, apie homoseksualius vyrus. Mes norėjome paimti stereotipą, kurį žmonės turi galvoje ir paversti jį realybe.

<...> Turėjau drąsos persirengęs personažu nueiti ir į politinius debatus. Kai tu bandai įeiti į politiką, tu susiduri su labai aukštu slenksčiu. Yra nustatytos tam tikros žaidimo taisyklės. Pusamžiai, penkiasdešimtmečiai vyrai, su pilku, prastos kokybės kostiumu diskutuoja apie politiką. Nuėjau į debatus ir atsisakiau žaisti pagal tas taisykles, staiga visi pradėjo žaisti pagal mano taisykles. Tai buvo vienas gražiausių politinės kampanijos momentų“, – kalbėjo Seimo narys.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas taip pat prabilo ir apie asmeninį gyvenimą. Jis atskleidė, kad šiuo metu kartu su 2 moterimis augina savo sūnų:

„Mano sūnus auga 2 moterų šeimoje. Jos norėjo susilaukti vaikų ir pateikė man tokį pasiūlymą. Pagrindinė priežastis, kodėl aš priėmiau tą pasiūlymą, buvo tai, kad jos neieškojo donoro, o ieškojo tėčio. Aš esu įsitraukęs aktyviai į vaiko gyvenimą, dalyvauju jo priežiūroje, auginime. Manau, kad tėvystė yra vienas nuostabiausių dalykų, kuris gali žmogui nutikti. Dėkoju toms moterims, kad jos tokią galimybę man suteikė.“

REKLAMA

T. V. Raskevičius paaiškino ir tai, kodėl Lietuvoje reikalingas partnerystės institutas. Tiesa, politikas pripažino, kad apie tos pačios lyties santuokas Lietuvoje kalbėti dar anksti.

„Tos pačios lyties poros šiuo metu negali sureguliuoti savo gyvenimo teisių ir pareigų. Kita priežastis – ir heteroseksualios poros kartais veda bendrą gyvenimą, kuris neturi tam tikrų teisinių garantijų. Pavyzdžiui, kas ketvirtas naujagimis Lietuvoje gimsta ne santuokoje dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Man neįdomu, kodėl skirtingų lyčių poros nesudaro santuokos, bet aš norėčiau pasiūlyti jiems alternatyvą santuokai – partnerystės institutas, kad tos poros, šeimos, kuriose auga vaikai, turėtų papildomą teisinį instrumentą savo santykiams apsaugoti.

Santuoka Lietuvos konstitucijoje yra įtvirtinta, kaip vyro ir moters sąjunga. Tam, kad tą pakeistume, mums reikia 94 Seimo narių daugumos. Šiandien mes tokios daugumos neturime, tokių bandymų nebus, bet diskutuoti visuomenėje apie tai galime ilgai ir nenuobodžiai“, – „Žinių radijo" laidoje teigė politikas.

2 pastabos Vyriausybei

Paklaustas apie Vyriausybės darbą Seime dirbantys Laisvės partijos atstovas tikino, kad pirmiausia reikia susitvarkyti su pasaulį užgriuvusia COVID-19 pandemija.

„Vyriausybę vertinti reikia atsižvelgiant į tai, kad ji atėjo dirbti pandemijos sąlygomis. Mes kalbame apie pokyčių ir reformų poreikį, bet niekas namo fasado neperdažo, kai namo stogas liepsnoja. Tikiuosi, kad pavyks tą koronaviruso liepsną užgesinti ir bus galima kalbėti apie tai, ką ši valdžia gali pasiūlyti“, – sako T. V. Raskevičius.

Jis taip pat prakalbo ir apie pačios Laisvės partijos darbus bei svarbiausius klausimus:

„Laisvės partijos darbotvarkę, su kuria ėjome į rinkimus, aktyviai ir dėliojame šiame laikotarpyje. Sulaukiame komentarų, kad dabar yra ne laikas. „Pandemija vyksta, tad žmogaus teisių klausimų spręsti nereikia“. Bet per 30 metų dar niekada nebuvo to tinkamo laiko. Jeigu ta logika vadovautumėmės, tai niekada palankaus meto ir nesulauktume.“

REKLAMA

Žmogaus teisių komiteto vadovas visgi išskyrė ir 2 dabartinės Vyriausybės spragas, kurias reikėtų tvarkyti pirmiausia.

„Matyčiau 2 dalykus, kuriuos reikėtų tobulinti: komunikacija, sprendimų paaiškinimą paprastai ir aiškiai, o kitas dalykas – mes skiepijame žmones, Lietuva yra pasirinkusi masinės vakcinacijos strategiją, valstybė veikia, vakcinas gauname, tai mes turime dabar siūlyti tiems žmonėms, kurie pasiskiepiję ar turi imunitetą, galimybę palaipsniui grįžti į normalų gyvenimą, nes nebegalime būti uždaryti – žmonės pavargę.

<...> Negali būti mūsų socialiniai kontaktai, mūsų veiklos ribojamos jau beveik metus. Gyvename iliuzijoje, kad pandemija ims ir vieną dieną baigsis. Taip nebus. Turime rasti būdų, kaip tęsti savo normalų socialinį, ekonominį gyvenimą“, – sako jis.

T. V. Raskevičius pasidalijo viltimis, kad laisviau nuo pandemijos galėsime atsikvėpti pirmaisiais vasaros mėnesiais.


Rašyti komentarą...
J
JONAS.
2021-04-12 14:02:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu. Vaiko ateitis jau sulaužyta.
Atsakyti
-4

u
uzuojautos
2021-04-12 14:03:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vargsas vaikas...
Atsakyti
-4

S
Skaitytoja
2021-04-12 14:08:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
As niekaip nesuprantu mums Lietuvos zmonems rupi pamatyti Premjiere Prezidenta Sveikatos ministra kokia padetis visais rupimais klausimai bet cia kiekviena diena mes matome si zmogu ir vis apie ta nelemtinga dalika kodel taip yra mums rupi sveikata svietymas daugevaikes seimos galu gale vienisi pensininkai labdaros organizacijos o ne sitie dalykai tegu gyvena su kuo nori miega su kuo nori tikrai mums nerupi kodel zurnalistai kiekviena diena tokis straipsnius mums spaudyna
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų