Po didelio atgarsio visuomenėje sulaukusių praėjusio penktadienio įvykių Garliavoje, kai bandymas Drąsiaus Kedžio dukrą grąžinti motinai Laimutei Stankūnaitei nepavyko, o pats teismo sprendimo vykdymas peraugo į globėjų ir pareigūnų grumtynes, vis daugiau dėmesio šiai istorijai skiria ir Seimo nariai.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ (TT) prakalbo apie interpeliaciją Teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui, kuris pareiškė, kad mergaitė turi likti su mama.

„Dviprasmiškai vertinti teismų sprendimai ar į sveiko proto rėmus netelpantys siekiai juos įgyvendinti – tai labai aiškiai iliustruoja pastarųjų dienų įvykiai Garliavoje. Tai tik vienas, labai konkretus atvejis, dėl kurio atsakomybę turėtų prisiimti būtent teisingumo ministras“, – sakė TT frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis.

Taip pat vakar Seimo narys Saulius Stoma kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtos prievartos naudojimo prieš mažametę mergaitę, vykdant teismo sprendimą, bei dėl policijos pareigūno galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir trukdymo vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovei vykdyti jos tiesiogines pareigas.

„Iš viešojoje erdvėje esančios informacijos matyti, kad bandymas perduoti mergaitę motinai buvo stichiškas, apie tai nebuvo informuotos atitinkamos vaiko teisių apsaugos tarnybos. Negana to, įraše matyti klaikūs vaizdai – perdavimas virto grumtynėmis, kurių metu mergaitė traumuota ir morališkai, ir fiziškai“, – sakė Seimo narys.

REKLAMA

S. Stoma pats išvyko į Garliavą ir kreipėsi į kitus Seimo narius ragindamas pagal grafiką budėti Klonio gatvėje. „Tautos atstovų buvimas ir stebėjimas, kaip gali būti bandoma perduoti mergaitę motinai, turėtų užtikrinti, kad vėl nepasikartotų praėjusio penktadienio įvykiai“, – teigė parlamentinės grupės „Už vaiko teises“ pirmininkas.

Lietuvos ryto televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“  dalyvavęs Teisingumo ministras R. Šimašius kai kurių Seimo narių užmojus budėti Garliavoje vertino skeptiškai ir teigė, kad situacija ir taip jau pakankamai sudėtinga. Komentuodamas paskutinių kelių dienų įvykius ministras negailėjo aštrių žodžių: „Šiuo metu mergaitė ir taip, atsiprašau už pasakymą, tampoma kaip skuduras.“


Rašyti komentarą...
m
ministrui
2012-03-27 22:36:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar nelaikas susirupinti ministrui teisingumu?
Atsakyti
0

b
bitė
2012-03-27 22:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai pas mus toks teisingumas? Vaikas nenori gyventi su tokia motina. Laidoje užklausta kodėl ją saugo ir kaip ji gyvens Stankūnaitė aiškina, kad valstybė ją ir jos dukra pasirūpins. Daug žmonių gyvena su apsauga. Tai mergaitei normalus gyvenimas. Panele Stankūnaitye kiek mes tave dar išlaikysim už ką mes Tave turim išlaikyti. Ar jau taip įpratai princese gyventi eik dirbti pagaliau.
Atsakyti
0

?
?
2012-03-27 22:47:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas šitas bachūras?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (70)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų