,,Nė vienoje valstybėje už piktą žvilgsnį ar dėl to, kad apelsinų nėra šaldytuve, kaip mėginama pateikti, vaikai iš tėvų nepaimami“, – tvirtina Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Tai žurnalistams ji sakė po trečiadienį parlamente surengtų klausymų dėl siūlomų Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisų.

Nors daugiausia pastabų jos ir ,,tvarkietės“ Onos Valiukevičiūtės siūlomos pataisos sulaukė dėl to, kad, kaip teigė kai kurie su pataisomis susipažinę diskusijos dalyviai, smurtaujantys prieš vaiką tėvai gali būti apkaltinti net dėl šiek tiek piktesnio žvilgsnio ar dėl to, kad neišleis paauglio į pasilinksminimą, R. Šalaševičiūtė teigia, kad taip nėra.

,,Paimti vaiką iš tėvų turi būti pagrindas, ir įstatymais tai turi būti reglamentuota. Mano pataisos kaip tik griežtina vaiko paėmimo iš šeimos tvarką. Vaikas paimamas, kai yra pavojus jo gyvybei ir sveikatai. Jam nustatoma laikinoji globa, jei yra įtarimų, kad tėvai gali vaiku nesirūpinti“, – teigė ji.

R.Šalaševičiūtės teigimu, jos pataisų esmė, kad ,,paimti vaiką bus galima tik leidus teismui – tik po to savivaldybės administracijos direktorius galės spręsti vaiko paėmimo klausimą“. ,,Be teismo sprendimo tokių veiksmų asmeniškai jis negalės atlikti“, – tvirtino parlamentarė.

REKLAMA

Klausymuose dalyvavusios Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos, Vaiko teisių kontrolieriaus tarnybos, Teisės instituto, tėvų, moksleivių ir kitų organizacijų atstovai teigė esantys nepasitenkinti ir socialdemokratės R. Šalaševičiūtės teiktomis pataisomis, pagal kurias policijai skubiais atvejais vaikus iš šeimos būtų leista paimti nedalyvaujant vaikų teisių gynimo tarnybų atstovams.

Jie taip pat teigė, kad smurto sąvoka ,,tvarkietės” O. Valiukevičiūtės (pastaroji renginyje nedalyvavo, nes serga – red. past.) įregistruotose pataisose yra per plati ir suteikia per daug laisvės interpretacijoms.

Daugelis pasisakiusiųjų ragino Seimą atidžiau svarstyti ne jų, o liberalo Remigijaus Šimašiaus ir Dalios Kuodytės siūlomas pataisas.

Pastarųjų teigimu, reikia laikytis požiūrio, kad laimingiausias vaikas tada, kai auga šeimoje.


Rašyti komentarą...
?
???
2013-06-19 17:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką tamsta padarėte dėl vaikelių,našlaičių,būdama vaiko teisių kontroliere?Ne tamstai spręsti dėl apelsinų šaldytuve,tai lindimas į žmogaus asmeninį gyvenimą,jo privatumo pažeidimas- tėvų,kurie augina,savo vaikelius ir jais rūpinasi.Jau tamsta sprendė,būdama vaiko teisių kontroliere,bet priežąstys smurto prieš žmones nerūpėj?Nerūpėjo nei alkoholizmas nei vaikų ,moterų kančia dėl to?Tai kodėl lendat vėl ten kur visuomenė-Lietuvos žmonės, reikšdami nepasitenkinimą viešai tamstos darbu, tų tamstos paslaugų atsisakė?
Atsakyti
0

p
perkunas
2013-06-19 19:07:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko si ponia nedare del vaiku, naslaiciu ir seimu, kai galejo realiai kazka nuveikti , dirbdama Vaiko teisiu kontroliere...o dabar sumaste "skaiciuoti" saldytuvuose apelsinus...ir kodel saldytuvuose? tikrai ponia galetu tureti sarmatos ir nekenkti "savo aktyviaja veikla" vaikams, naslaiciams ir tevams! gal galetu pasiulyti pataisa del rukanciu mociuciu?...
Atsakyti
0

v
vilniete
2013-06-19 19:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei Seimas priims toki Istatyma,tai isguis is Lietuvos ir tuos paskutinius vargsus,kurie dar like Tevynej.Kodel sioms seimunems leidzia darkytis ir tyciotis is zmoniu,sukele tokia sumaisti dvi moterytes.Eikit i pensija ir sedekit sau ramiai, nesityciokit is zmoniu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų