Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pavedė generaliniam policijos komisarui Vizgirdui Telyčėnui kaip įmanoma dažniau keliuose organizuoti vairuotojų blaivumo patikras.
Policijos vadovai savo ruožtu pabrėžia, kad tokios akcijos brangiai kainuoja.
Ministras tokį pavedimą davė po savaitgalį 7 žmonių gyvybes nusinešusios neblaivaus vairuotojo sukeltos avarijos Vilkaviškio rajone, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).
„Tiems, kurie stokoja sveikos nuovokos ir sėda už vairo išgėrę, rizikuodami būti pavadinti žmogžudžiais, jei dėl jų kaltės kelyje žūtų niekuo nekalti žmonės, reikia griežtesnių priemonių“, - pranešime cituojamas ministras.
Viena iš tokių priemonių, R.Palaičio nuomone, galėtų būti vairuotojų blaivumo patikros akcijos, per kurias būtų stabdomi visi be išimties automobiliai ir tikrinami visi vairuotojai.
„Tokias akcijas reikia organizuoti dažniau. Kaip rodo rezultatai, nors iš anksto būna pranešama, kokiame rajone tokios akcijos vyks, vis tiek į pareigūnų tinklus patenka išgėrę vairuotojai. Tai reiškia, kad sąmoningumo ir atsakingumo automobilius vairuojantys žmonės dar stokoja“, - tvirtino ministras.
VRM duomenimis, dėl neblaivių vairuotojų kaltės 2007 metais įvyko 849 eismo įvykiai, per kuriuos 73 žmonės žuvo, 1264 buvo sužeisti, o 2008 metais - 494 eismo įvykiai, per kuriuos 44 žmonės žuvo, 743 buvo sužeisti.
Pasak R.Palaičio, ši statistika turėtų teikti vilties, jog „karą keliuose“ įmanoma laimėti, tačiau tokie įvykiai kaip Vilkaviškyje esą rodo būtinybę ieškoti visų įmanomų priemonių, kad potencialūs žmogžudžiai keliuose būtų sutramdyti.
Už eismo saugumo užtikrinimą atsakingi policijos pareigūnai ragina avarijos Vilkaviškio rajone - kad ir kokia ji būtų skaudi - nesureikšminti. Jie atkreipia dėmesį, kad dažnai rengiamos vairuotojų patikros nemažai kainuotų.
Pasak policijos generalinio komisaro pavaduotojo Sauliaus Skvernelio, akcijos, per kurias tikrinamas vairuotojų blaivumas, dabar šalies mastu organizuojamos dukart per ketvirtį. Ne ką rečiau tokie patikrinimai esą vykdomi ir rajonuose.
Per kiekvieną tokią akciją, anot S.Skvernelio, patikrinama apie 50 tūkst. vairuotojų.
„Vieno papūtimo kaina, šiurkščiai skaičiuojant, - vienas litas, o kur dar išlaidos benzinui, darbo apmokėjimui pagal naktinį tarifą“, - BNS sakė pareigūnas.
Jo teigimu, dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvykusių nelaimingų atsitikimų statistika gerėja: iki avarijos Vilkaviškyje nuo metų pradžios esą buvo užregistruota vos 19 tokio pobūdžio eismo įvykių, per kuriuos žuvo 1 žmogus. Palyginti su ankstesniai metais padėtis, anot S.Skvernelio, esanti kur kas geresnė.
Šeštadienio vakarą, apie 23 val. Vilkaviškio rajone, Virbalių miestelio ribose per avariją žuvo 7 visureigio „Grand Cherokee“ keleiviai, iš kurių trys - vaikai. Įtariama, kad avarijos kaltininkas buvo neblaivus.