VRK kovo 1 dieną nusprendė neleisti R. Paksui kandidatuoti rinkimuose. Jau po kelių dienų politikas šį sprendimą apskundė LVAT. R. Paksas jau ėjo prezidento pareigas nuo 2003 metų vasario iki 2004 metų balandžio, kai po apkaltos buvo nušalintas.
Po pusantros valandos trukusio posėdžio LVAT komisija nusprendė, kad savo sprendimą pateiks vėlyvą ketvirtadienio popietę.
„Kai panaikins VRK sprendimą, tada ir spręsime, – po posėdžio žurnalistams sakė VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė. – VRK vadovaujasi teisės aktais, Konstitucija. Šįkart vadovavomės Prezidento rinkimų įstatymu ir Konstitucija, todėl kitaip pasielgti negalėjome.“
Paklausta, kodėl VRK negalėjo įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, L. Matjošaitytė sakė, kad jis nėra tiesiogiai įgyvendinamas. „Tai buvo pasakęs Konstitucinis teismas 2012 metais. Buvo pasakyta, kad reikia atlikti Konstitucijos pataisas. Jos iki šiol nėra priimtos. Vadovaujamės įstatymais, kurie galioja šiandien“, – pabrėžė VRK pirmininko pavaduotoja.
Pats R. Paksas po posėdžio buvo įsitikinęs savo pergale. „Mano skundo neturėtų atmesti, išdėstėme argumentus, todėl nėra abejonių, kad skundas nebus atmestas. Jeigu šioje istorijoje nebus politinio kvapo, argumentų VRK pusėje nėra, – kalbėjo R. Paksas. – Konstitucinis teismas turėtų plačiau pasižiūrėti į Konstitucijos interpretaciją ir padėti tašką šioje istorijoje. Man patiko mano atstovo pasakyti žodžiai, kad užtenka ginti padarytą klaidą. Jau praėjo dešimt metų, nereikia varginti Seimo narių su Konstitucijos keitimo klausimu.“
R. Paksas pabrėžė, kad tokiu atveju, kai politikai priima sprendimus dėl kitų politikų, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. „Esu įsitikinęs, kad nereikia keisti Konstitucijos, reikia ją reinterpretuoti ir priimti teisingus sprendimus“, – sakė R. Paksas.
Jo advokatas Gytis Kaminskas priminė, kad Lietuva Europos Sąjungos nare tapo 2004-aisiais, o R. Paksas buvo pašalintas iš pareigų anksčiau. „Keitėsi teisinė bazė, mes įdiegėme ES teisės principus ir normas, dabar Konstitucinis teismas pasakė apie jų viršenybę netgi Konstitucijos atžvilgiu, todėl atsirado būdas reinterpretuoti Konstitucinio teismo doktriną, – kalbėjo teisininkas. – Būtent ji ir neleidžia R. Paksui kandidatuoti. To negali būti teisinėje valstybėje.“