Gegužės 27-oji – Europos kaimynų diena, šįkart beveik sutapusi su didžiausiu europinės kaimynystės projektu – Europos Parlamento (EP) rinkimais. EP narė R. Morkūnaitė „Žinių radijui“ papasakojo, kad ne visų kolegų kaimynystė ją džiuginusi.
„Kai mes skraidydavome į Briuselį, tai nežinosi, kokią vietą lėktuve gausi ir su kuo sėdėsi. Aš tikrai galvodavau, kad tik neatsisėdus su Valdemaru Tomaševskiu, nes jis bandydavo įtikinti, kad aš pati lenkė ir mano šeima lenkai. (...) Yra tam tikri dalykai, kur yra toks stiprus susikoncentravimas, kad net atrodo liguistai“, - „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ antradienį sakė R. Morkūnaitė.
Lietuviai ir latviai
Kalbant apie kaimynystę iš šiaurės, latvių režisierius Valteris Silis, dirbantis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, sako, kad lietuviai ir latviai yra labai artimi – taip paprasta vienas kitą suprasti ir komunikuoti.
„Per pastaruosius kelerius metus supratau, kad tarp lietuvių ir latvių galima labai gera komunikacija, kuri nebuvo tokia įprasta prieš kurį laiką. Pats nustebau, kad šį ryšį labai lengva sukurti, tik mes neskyrėme tam daug laiko“, - laidoje kalbėjo režisierius.
Pasak jo, lietuviai ir latviai kaimynystę priima kaip faktą, tačiau jam esą yra aišku, kad šios dvi šalys galėtų tapti daug artimesnėmis, nepaisant skirtingos jų istorijos ir kultūros.
„Per Europos Parlamento prizmę galiu pasakyti, kad latviai – vieni geriausių mano bičiulių, nors politikoje retai gali atrasti tikrų draugų. (...) Iš tikrųjų smagu matyti, kai ta šalis, kuri irgi patyrė finansinę, ekonominę krizę, stojasi, tiesiasi ir kaip valdančioji Valdžio Dombrovskio partija sugeba išlaikyti žmonių pasitikėjimą“, - režisieriui pritarė europarlamentarė.
„Tikrai turėtume labiau stiprinti santykius su latviais, nes turime daug bendro, vien jau ta kalbine prasme ir tas mūsų patyrimas mums duoda bendrą vardiklį“, - tęsė R. Morkūnaitė.
Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovė R. Morkūnaitė per sekmadienį vykusius rinkimus į EP nebuvo išrinkta dar kartą.