REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialiosios tarnybos, nepaaiškindamos visuomenei, kokio pobūdžio nusikaltimą tiria Lazdijų rajono savivaldybėje, sukuria pagrindą politinėms spekuliacijoms ir kelia sąmyšį visuomenėje, įsitikinusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Specialiųjų tyrimų tarnybos atsiribojimas nuo visuomenės tylos siena sukelia tik dar daugiau klausimų ir leidžia įtarti ne visai teisėtą STT dalyvavimą politiniuose procesuose. Specialiųjų tarnybų galimas kišimasis į savivaldos institucijų politines derybas pažeidžia konstitucinį valdžių padalijimo principą bei kelia grėsmę savivaldybėse sudaromų koalicijų legitimumui. Jei tai pasitvirtintų, taptų precedento neturinčiu atveju“, – teigia R.Juknevičienė.

REKLAMA

Įspūdį,  kad vykdomas tyrimas nesusijęs su korupcija ir turi tik politinį atspalvį, sustiprina STT kaupiamos informacijos laukas – kaip skelbiama viešoje erdvėje, pareigūnus domina Lazdijų rajono savivaldybės tarybos reglamentas, pirmojo šios kadencijos savivaldybės tarybos posėdžio protokolai, mero rinkimų balsavimo rezultatai, savivaldybės administracijos veiklos nuostatai, pareiginės instrukcijos, savivaldybei priklausančios įmonės „Lazdijų šiluma“ valdybos veiklos nuostatai.

„Visada rėmiau ir remsiu STT darbą, tačiau šis tyrimas kelia daug abejonių. Stebina toks selektyvumas, kai iš visų 60 savivaldybių pasirenkami Lazdijai ir metamos tokios pajėgos vieno tariamai netinkamo personalinio paskyrimo tyrimui, nors kitose savivaldybėse tokia praktika yra įprasta, o žiniasklaida tuo tarpu mirga parnešimais apie netiriamas viešųjų pirkimų aferas. Galime tik pasvarstyti, ar skubotas Lazdijų rajono socialdemokratų noras matuotis mero kėdę nėra suplanuotas sąmokslas pasitelkus specialiąsias tarnybas perimti valdžią“, – teigia politikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų