rasa

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rasa“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rasa“.

Šiandien – ypatinga diena: ekspertė atskleidė, ką būtina padaryti

Birželio 24-ąją minime vieną gražiausių vasaros švenčių – Jonines, dar vadinamas Rasų švente arba Kupolinėmis. Apie šios šventės reikšmę ir papročius pasakojusi etnologė Eglė Valentė sako, kad ši šventė itin sena – jos ištakų nė neįmanoma atsekti ir ji, greičiausiai, minima nuo pat tada, kai Žemėje atsirado žmonės.  Joninės Kupolinėmis vadinamos neatsitiktinai – šis žodis reiškia kupėjimą, kupą, vešėjimą.
2023-06-24

Rasai sustingusi plaštaka išdavė klastingą ligą: štai, kas padėjo

Kiekvienais metais Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliekama virš 1 tūkst. operacijų. Viena iš pacienčių, kuriai pritaikytas gydymas šia inovatyvia technologija, yra 80-metė Rasa. Prieš 15 metų jai ligą išdavė sustingusi plaštaka. Moteris pasakoja, kad visada mėgo rašyti ir didžiavosi gražia rašysena, tačiau pastebėjo, kad tai pasikeitė. „Ranką tapo sunku valdyti. Vėliau atsirado drebulys, – pirmuosius simptomus prisimena pacientė.
2023-01-23

Teisininkė Rasa sulaukia išskirtinio dėmesio gatvėje ir internete: visko pasiekė pati

Jauna ir ambicinga. Šalta ir pasitikinti savimi. Tvirta lyg uola, bet tuo pačiu moteriška ir maloni pašnekovė. Bylas ji skaldo lyg malkas, o į kiekvieną klausimą atsakymą turi aiškų ir tvirtą. Teisininkė Rasa Vaičekauskytė tiek socialiniuose tinkluose, tiek gatvėje akį traukia dėl pasitikėjimo savimi, moteriškumo ir tvirtumo.
2022-05-29

Išgirdusi anytos žodžius laidotuvėse šakietė Rasa pakraupo: „Niekada neatleisiu“

„Niekada nesutariau su savo vyro mama ir nuoširdžiai pavydėdavau savo draugėms anytų. Vis dėlto iš didelės meilės savo vyrui, bėgant laikui, pripratau prie jos ir ją net ėmiau priimti. Tačiau tai, ką ji pasakė per mano krikšto mamos laidotuves, sudaužė man širdį amžiams“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi Rasa iš Šakių. Niekada nesupratau, iš kur pas mano „brangiąją“ anytą gali būti šitiek nemeilės, nepagarbos ir neužjautimo kitam. Stebėjausi šios moters elgesiu ilgus metus.
2021-12-10

Skaudi žinia: mirė tūkstančius lietuvių sujaudinusi Rasa

Spalio pradžioje naujienų portalas tv3.lt aprašė 34-erių Rasos istoriją. 1,5 metų dukrelę turėjusi moteris sirgo vėžiu, kurio išgydyti jau nebebuvo įmanoma. Rasos vyras Nerijus pasidalijo skaudžia žinia, kad jo žmonos gyvybę pasiglemžė vėžys. Kai kalbėjomės su Rasa Liepe, moteris sakė, kad gyventi jai liko tikriausiai nebedaug – gydytojai buvo pasakę, kad moteris praėjusiais metais jau sutiko paskutines savo Kalėdas.
2021-11-16

Greita ir gardi mišrainė pagal Rasą: idealiai tiks su duonos riekele

Tinklaraščio „Rasos virtuvės užrašai“ autorė siūlo išbandyti šią greitą mišrainę, kuri galbūt taps jūsų šeimos mėgstamiausia.   Reikės: 1 vnt. avokado; 1 vnt. pomidoro; 150 g krabų lazdelių; 150 g fermentinio sūrio; 150 g (pusė skardinės) konservuotų žirnelių; 2-3 skiltelės (galima ir nedėti) česnako; petražolių; krapų; druskos; majonezo. Smulkiai supjaustykite krabų lazdeles, pomidorą, sūrį, avokadą, susmulkinkite krapus, petražoles, česnaką.
2021-10-07

Mamos netekusiai 13-metei Rasai padėjo svetimi: dabar ji keičia kitų gyvenimus

Kai Rasai buvo 13 metų, mirė jos mama ir didžiausią pagalbą vienišai mergaitei tuomet suteikė visai svetimi, bet labai geri žmonės. Jau tada ji suprato, kad užaugusi nori būti lygiai tokiu pačiu paramą teikiančiu žmogumi, tik dar nežinojo, kaip tai padarys. „Mane globojo nuostabi moteris, padėjo daugybė kitų visai svetimų žmonių ir aš mačiau, kaip tokia pagalba gali padėti ir netgi pakeisti žmogaus gyvenimą“, – prisimena ji.
2020-10-02

„Lietuvos garbėje“ Arlauskienė pasirodė su Dauniu: žvilgsnį traukė ryškia suknele

Kovo 11-osios vakarą jau 15-us metus iš eilės organizuojamas išskirtinis projektas – „Lietuvos garbė“. Renginio metu apdovanojami didvyriai, kurie kasdien vaikšto tarp mūsų, už jų nepaprastai reikšmingus darbus. Į nacionalinių apdovanojimų ceremoniją taip pat atvyko ir verslininkė Rasa Arlauskienė su atlikėju Petru Dauniu. Pora jau kuris laikas renginiuose lankosi dviese.

Mirė kovoje prieš vėžį pavyzdžiu tapusi Rasa: menko gumbelio pradžioje nesureikšmino

Šeštadienį, spalio 5 dieną, mirė 35-erių metų palangiškė Rasa Rojienė, kurios kovos su ketvirtos stadijos vėžiu istorija buvo visiems tapusi ištvermės ir tikėjimo pavyzdžiu. Kalbėdamas su „Palangos tiltu“ rugsėjo viduryje, Rasos 37-erių metų vyras Paulius užsiminė, kad žmona gęsta: „Pastaruoju metu daugiausia laiko dėl silpnesnės sveikatos žmona praleidžia namuose, dalį šeimos rūpesčių aš perėmiau, todėl kiekviena mūsų diena, praleista kartu, man yra labai daug.
2019-10-07

Rasos veidą paženklino agresyvus vėžys: išgyti liko paskutinė viltis

Nuotraukoje matoma kaunietė Rasa Vaitekūnienė (48) dar prieš penkerius metus gyveno įprastu režimu – dirbo drabužių konstruktore, augino tris vaikus ir plačiai šypsojosi gyvenimui. Tačiau gyvenimas moteriai neatsakė tuo pačiu. Ilgą laiką varsčiusi medikų duris, galiausiai Rasa išgirdo negailestingos ligos diagnozę. Bežiūrint senas Rasos fotografijas, akis iš karto pritraukia plati šviesiaplaukės moters šypsena.
2019-07-08
REKLAMA
REKLAMA

Kaunietės gyvenimą sugriovė 4 stadijos vėžys: dabar prašo tik vieno

Nuotraukoje matoma kaunietė Rasa Vaitekūnienė (48) dar prieš penkerius metus gyveno įprastu režimu – dirbo drabužių konstruktore, augino tris vaikus ir plačiai šypsojosi gyvenimui. Tačiau gyvenimas moteriai neatsakė tuo pačiu. Ilgą laiką varsčiusi medikų duris, galiausiai Rasa išgirdo negailestingos ligos diagnozę. Bežiūrint senas Rasos fotografijas, akis iš karto pritraukia plati šviesiaplaukės moters šypsena.
2019-03-04

Iškilmingai apdovanoti #ecochallenge prizininkai ir laimėtojai

Šeštadienį Vingio parke iškilmingai buvo apdovanoti konkurso #ecochallenge prizininkai ir laimėtojai. #ecochallenge kvietė visus 1-12 klasių moksleivius tvarkyti ir puošti mokyklos ar namų kiemus, rinkti šiukšles, puoselėti gamtos grožį ir tai įamžinti nuotraukose. Moksleiviai aktyviai siuntė ir dalinosi savo darbais bei nuotraukomis. Šeštadienį „RASA“ dovanomis džiaugėsi konkurso prizininkais tapę Šiaulių Dainų progimnazijos 6B ir KTU Vaižganto progimnazijos 5A klasių moksleiviai.
2018-07-14
REKLAMA
Šakių raj. Lukšių V.Grybo gimnazija, 5b (nuotr. asm. archyvo) Šakių raj. Lukšių V.Grybo gimnazija, 5b (nuotr. asm. archyvo)

Skelbiami konkurso #ecochallenge laimėtojai

#ecochallenge kvietė visus 1-12 klasių moksleivius tvarkyti ir puošti mokyklos ar namų kiemus, rinkti šiukšles, puoselėti gamtos grožį ir tai įamžinti nuotraukose. Moksleiviai aktyviai siuntė ir dalinosi savo darbais bei nuotraukomis. Šiandien skelbiame konkurso laimėtojus: 1 vieta Šakių raj.
2018-06-20

Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas – ant bankroto ribos

Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis remiamas krepšinio klubas „Nevėžis“ balansuoja ties pavojinga riba. Kauno apygardos teisme nagrinėjamas prašymas iškelti klubui bankroto bylą, tačiau jo vadovai šį akivaizdų faktą kategoriškai neigia ir kaltina žiniasklaidą.
2018-04-23

Rasa Marazaitė: jei Džordana būtų gimusi Amerikoje, ji būtų milijonierė

Šį, trečiadienio, vakarą 19.30 val. TV3 parodijų šou „Pakartok!“ žiūrovai išvys televizijos laidų vedėjų, šalies šou verslo elito ir žinomų dainininkų parodijas. Vitalijus Cololo šįvakar taps žiūrovams puikiai pažįstamu personažu Saulėnu „Šiauliai, parvažiuoju!“ Šyptelėjo jis išvydęs, ką teks parodijuoti. „Tikiuosi, mano dzūkiškas akcentas neprasimuš“, – vilsis Cololo. „Teks mokintis šiaulietiško akcento.
2015-04-29

Aktorė Rasa Marazaitė sukūrė Monikos Šalčiūtės parodiją

Laidoje „Pakartok“ aktorei Rasai Marazaitei teko priimti laidos kūrėjų iššūkį.  „O kas ji tokia yra?“, - sužinojusi, kad humoro laidoje teks įkūnyti Moniką Šalčiūtę, klausė aktorė.
2015-04-09

Šokėja Rasa Židonytė jau ieško vestuvinės suknelės

Nesenai apie savo sužadėtuves su mylimuoju Karoliu Ramoška paskelbusi teisininkė ir profesionali šokėja Rasa Židonytė ima ieškoti vestuvinės suknelės. Sekmadienį „Inži“ mados namuose apsilankiusi moteris ne tik rinkosi suknelę sausio 30 d. vyksiantiems „M.A.M.A. 2014“ muzikos apdovanojimams, bet ir dairėsi vestuvinės suknelės. „Esu labai laiminga, žinodama, kad esu mylimo vyro glėbyje ir trokštu būti susieta su juo santuokos saitais.
2015-01-28

Kauno ponios stebėjo Rasos Rožinskienės kolekcijos pristatymą

Rankinių dizainerė Rasa Rožinskienė, savo darbų gerbėjus pakvietusi į antrosios kolekcijos pristatymą populiariame Kauno klube „La Bibliothèque“, liko ištikima spalvingam, optimistiškam ir energiją dovanojančiam kūrybos braižui. Daugiau nei trisdešimt rankų darbo, viena nuo kitos itin besiskiriančių rankinių ir delninių kviestinės publikos teismui pateikusi autorė tvirtino, jog beveik pusmetį trukusį sumanymo įgyvendinimo procesą šįsyk vainikavo vaivorykštė.
2014-12-10

Prabangi elegancija: Rasos Arlauskienės stilius

Verslininkė, renginių organizatorė, vakarėlių viešnia Rasa Arlauskienė visuomet spinduliuoja moteriška elegancija. Išvaizdi šviesiaplaukė moteris, dažniausiai vakarėliuose pasirodanti įsikibusi į parankę draugui stilistui Mantui Petruškevičiui, neabejotinai yra viena elegantiškiausių Lietuvos damų. Pristatome stilingus ponios Rasos drabužių ansamblius.
2014-12-08

Žinių vedėja R. Tapinienė nuotraukoje – neatpažįstama

Televizijos žinių vedėja, žurnalistė Rasa Tapinienė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, kurioje jai 22 – eji. „Vaikiškas nuoširdumas.Besiknisdama po nuotraukas vienam interviu iliustruoti, radau keletą iš tų laikų, kai pirmą kartą buvau pasodinta į tiesioginį eterį (skaičiau LNK sporto žinias). Bijau pameluoti, bet man čia kokie 22 metai.
2014-08-06

Vilnietė dizainerė pristatė dinamiškai didmiesčio moteriai skirtą kolekciją

Trečiadienio vakarą sostinės viešbutyje „Best Western Vilnius“ vyko drabužių dizainerės ir papuošalų kūrėjos Rasos Juškevičienės kolekcijos pristatymas.
2014-06-05

Užsieniečiai Lietuvoje valdo tiek žemės, kiek užima Kuršių nerija

Užsieniečiai Lietuvoje valdo apie 800 ha žemės – maždaug tiek, kiek užima Lietuvai priklausanti Kuršių nerijos dalis. Lietuvoje vis dar galioja draudimas užsieniečiams įsigyti žemę. Atimti? Išpirkti? Neparduoti? – LNK laidoje „Diagnozė. Valdžia“ šį trečiadienio vakarą 20.25 val. ietis surems kandidatai į prezidentus. Užsieniečiai žemę Lietuvoje galės įsigyti jau nuo gegužės, Seimas kol kas nepatvirtino jokių saugiklių.
2014-04-23

R. Dičpetrienė: apie 5 tūkst. Lietuvos vaikų namuose negauna pusryčių ir vakarienės

Lietuvoje yra apie 5 tūkst. vaikų, kurie pavalgo tik mokyklose ir skurdžiai gyvenančiais vaikais besirūpinančiuose dienos centruose. Tačiau vaikus nuo skurdo gelbstinčios organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad problema yra gerokai didesnė. Iš viso šalyje auga apie 22 tūkst. didelį materialinį nepriteklių patiriančių vaikų. Didžioji jų dalis (77 proc.
2014-01-23

Skurdo vaikų kasdienybė: namai, kuriuose viešpatauja alkis

Kai sakoma „šeima“, dažniausiai prieš akis iškyla dviejų sutariančių sutuoktinių su mielais vaikučiais jaukiuose namuose vaizdinys. Ir tik labai retai pagalvojama apie tuos, kurių namuose akis bado skurdas, o vaikai neretai susėda prie tuščio vakarienės stalo.

„BIOK laboratorijos“ vadovas: sėkmė slypi smulkmenose

Į darbą „BIOK laboratorijoje“ įmonės direktorius Linas Čereška atkeliauja ankstyvą rytmetį. Tokiu metu, kai iki tolimame miesto gale esančios bendrovės nukeliauti greitai netrukdo rytinės spūstys. „Ryte ramus metas – jokių skambučių, susitikimų, gali ramiai pasinerti ir pasiruošti visiems klausimams, dienos darbams. Gaila tų, kurie neišnaudoja tokių ankstyvų rytmečių“, – sakė direktorius ir prisipažino, kad tik gyvenimo aplinkybės privertė jį virsti tikru vyturiu.
2012-11-02

Buvusi dviratininkė R. Mažeikytė po ilgos petraukos vėl suko ratus treke

Praėjusį savaitgalį Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykusio Europos dviračių treko čempionato metu ant dviračio buvo galima išvysti ir 1999 metų pasaulio čempionato 3 km asmeninių persekiojimo lenktynių bronzos medalio laimėtoją Rasą Mažeikytę. Italijoje gyvenanti buvusi dviratininkė išbandė ne tik Panevėžio treką, bet ir šiuolaikinį treko dviratį. Tokią galimybę jai suteikė buvęs jos treneris Antanas Jakimavičius.
2012-10-24

Šiek tiek apie Jonines

Keliaudama vasaros dangumi vis aukščiau kyla saulutė, o žmones džiugina vis tirštesnė laukų žaluma, vis ryškesniais gėlių žiedais mirguliuojančios pievos. Ateina trumpiausios metų naktys. Tada švenčiama pati gražiausia iš visų baltiškųjų švenčių yra Kupolinės, arba Rasa. Kupolė - tai deivė, lemianti augalijos vešėjimą, atėjusi iš akmens amžiaus maisto rankiojimo ir medžioklės laikų. Kupoliauti - tai rinkti žolynus, vaistažoles.
2012-06-23

Festivalyje „Pilies aidas“ prie kūrybos proceso galės prisidėti visi

Šiemet po dviejų metų pertraukos į Panemunės pilį grįžta menų festivalis „Pilies aidas“. Ketvirtąjį kartą rengiamas festivalis truks tris dienas. Jo organizatoriai pasiūlys gausią kultūros renginių programą. Apie liepos 19–21 dienomis Panemunės pilyje rengiamo festivalio ištakas ir idėją, renginius ir pramogas naujienų agentūrai ELTA pasakojo vienas iš šio renginio idėjos autorių, Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Lapėnas.
2012-06-06

Dviratininkė R. Leleivytė lenktynėse Italijoje – dešimta

Italijoje vykusiose dešimtosiose moterų dviračių lenktynėse „Trofeo Alberto Vannucci – Gran Premio Valbisenzio“ lietuvė Rasa Leleivytė, atstovaujanti Italijos komandai „Vaiano Tepso“, užėmė dešimtąją vietą. Nugalėjo italė Susanna Zorzi („MCipollini Giambenini“). Ji 82,25 km nuvažiavo per 2 val. 13 min. 35 sek. 23 metų R. Leleivytė nuo nugalėtojos atsiliko 4 min. 38 sek.
2012-03-13

Kompleksų atsikratyti pasiryžusios merginos išsižadėjo tėvas

Jauniausią projekto „Misija – grožis“ dalyvę dvidešimtmetę Rasą pravardė „kumpanosė drakonė“ lydėjo nuo mokyklos suolo, todėl ji niekaip negali užmiršti patirtų bendraklasių patyčių. Mergina jautriai reaguoja į kiekvieną užgaulų komentarą, tačiau skaudžiausia, kad palaikymo ir užtarimo ji nesulaukė net iš artimųjų. Priešingai, sužinojęs, kad Rasa ketina dalyvauti projekte, jos tėvas tokį poelgį palaikė kvailu ir išsižadėjo dukros.
2011-10-19

R. Juknevičienė: ar verta specialiosioms tarnyboms nuo visuomenės atsiriboti tylos siena?

Specialiosios tarnybos, nepaaiškindamos visuomenei, kokio pobūdžio nusikaltimą tiria Lazdijų rajono savivaldybėje, sukuria pagrindą politinėms spekuliacijoms ir kelia sąmyšį visuomenėje, įsitikinusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė. „Specialiųjų tyrimų tarnybos atsiribojimas nuo visuomenės tylos siena sukelia tik dar daugiau klausimų ir leidžia įtarti ne visai teisėtą STT dalyvavimą politiniuose procesuose.

Jei rasoja langai – laikas keisti salono oro filtrą

Kaip rodo daugiametė patirtis, dauguma vairuotojų salono oro filtrą keičia tik prispausti bėdos – neveikia oro kondicionierius, rasoja automobilio stiklai iš vidaus, nuolat juntamas dulkių kvapas. Rekomenduojama salono filtrą keisti kaskart, nuvažiavus 15 tūkst. kilometrų. Jeigu nuvažiuojate apie 10 tūkst. kilometrų per metus, keiskite filtrą kartą per metus. Žinoma, esant 30 tūkst. kilometrų ridai, teks keisti filtrą du kartus per metus.
2010-11-05

Krašto apsaugos ministrė susitiko su JAV karinių jūrų pajėgų sekretoriumi R. Mabusu

Spalio 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi ir su ministre Rasa Juknevičiene susitiko Lietuvoje viešintis JAV karinių jūrų pajėgų sekretorius Ray'us Mabusas (Ray Mabus). Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas karinėje srityje, kurį buvo sutarta ir toliau stiprinti. Taip pat buvo kalbama apie NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją Afganistane.
titulinis 2010-10-08

Lietuviškos kosmetikos gamintojas rinkoje lyderiauja

Didžiausio Lietuvoje kosmetikos gamintojo „BIOK Laboratorija“ trijų šių metų ketvirčių apyvarta siekia 9,24 mln. litų, tai yra 14,5 proc. daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį.    Pasak įmonės pranešimo, „BIOK Laboratorija“ neužleidžia lyderio pozicijos Lietuvoje pagal parduodamų veido kosmetikos priemonių vienetų skaičių. Įmonė veido priežiūros kategorijoje užima  18,3 proc.
2009-10-08

„BIOK Laboratorija“: pasitikėjimas lietuviška kosmetika didėja

15 proc. augimas ir pasiruošimas plėtrai – taip pirmojo pusmečio rezultatus apibūdina Linas Čereška, „BIOK Laboratorija“ direktorius.  2009m. pirmojo pusmečio įmonės pajamos siekia 6,28mln. litų ir rodo 15 proc. augimą lyginant su praėjusių metų to paties laikotarpio rezultatais.
2009-07-13

Ministrą nuodijo užterštu vandeniu

„Tichės“ tiekėjai tikina, kad tai idealiai švarus, natūralus vanduo, tačiau tyrimai parodė ką kita.Įsibėgėjus vasarai daugelis neįsivaizduoja karštos dienos be mineralinio vandens. Juolab kad ir medikai pataria – per dieną išgerkite apie du litrus vandens.

Sibiro skausmą išliejo popieriuje

Danutė Anužytė, patyrusi visus tremtinio vargus, skausmingiausiai prisimena ne juos, o pažeminimą, kurį teko ištverti grįžus į Tėvynę.Danutės Anužytės gyvenime džiaugsmingiausias momentas buvo ne jos vestuvės ar kūdikio gimimas. Ji pajuto didžiausią laimę tada, kai 1990 metų kovo 11 dieną televizoriaus ekrane išvydo nuo sienos nuimamą sovietinės Lietuvos herbą. Nuo to momento ji, kaip ir kiti tremtiniai, išėjo iš savotiško dvasinio pogrindžio.

Daugpilyje paminėta ir Vasario 16, ir Lietuvos tūkstantmetis

Į Vasario 16-osios šventinį renginį Daugpilyje Latvių kultūros namuose susirinko ne tik vietos lietuviai, bet ir įvairių tautinių bendrijų nariai, paprasti miestiečiai. Apsilankyti renginyje skatino žinia, kad Lietuva šiemet švenčia savo vardo tūkstantmetį, o lietuvybę šiame krašte palaikanti tautiečių bendruomenė sulaukė gausių sveikinimų iš Daugpilio latvių, rusų, baltarusių, vokiečių bendruomenių. Iškilmingas renginys prasidėjo Lietuvos ir Latvijos himnais.
2009-02-16

Lietuva netenka 4 laivų

Vakar sutarta su pirkėju Graikijoje, kad jam bus parduoti keturi laivai - „Rasa“, „Auksė“, „Vytautas“ ir „Gediminas“, - plaukiojantys su Lietuvos vėliava. Darbo šiuose laivuose neteks beveik 80 jūrininkų.

Lietuviškos kosmetikos pardavimai per metus išaugo trečdaliu

Lietuvos kosmetikos gamybos bendrovė „Biok“, dirbanti su prekės ženklu „Biok laboratorija“, pirmąjį šių metų ketvirtį pardavė produkcijos už 2,72 mln. litų - 32 proc. daugiau nei pernai sausio-kovo mėnesiais. Anot „Biok“ direktorius Lino Čereškos, pasiteisino įmonės strategija kurti naujus produktus, plėsti asortimentą į naujas prekių grupes bei turimų prekių ženklų dizaino ir pakuočių atnaujinimas.
Į viršų