Puteikis, Krivickas ir Janutienė kurs gerovės Lietuvą – nusitaikė į turtinguosius Papildyta 11:54 val.

Į Seimo rinkimus susiruošusi Naglio Puteikio vadovaujama Centro partija žengs ne tik pakeitusi pavadinimą ar pasitelkusi žymius veidus. Politinė jėga planuoja padėti prezidentui Gitanui Nausėdai įgyvendinti gerovės valstybės viziją. 

25

Seime vykusios spaudos konferencijos metu Lietuvos centro partijos pirmininkas N. Puteikis pristatė atnaujintą politinės jėgos pavadinimą – Centro partija-gerovės Lietuva. Visuomenei pristatyti ir sąrašo, vesiančio partiją į 2020 metų spalį vyksiančius Seimo rinkimus, lyderiai: žurnalistė Rūta Janutienė, televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Kristupas Krivickas ir politikas Povilas Gilys.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Spaudos konferencija Seime

Nori apmokestinti turtinguosius

N. Puteikis sakė, kad naujasis pavadinimas dalimi susijęs su G. Nausėdos pasiūlymais Seimui dėl mokestinių pakeitimų.

„Labai aiškiai matosi, kad beveik visos frakcijos priešinasi“, – kalbėjo politikas.

K. Krivickas kalbėjo, kad Centro partijos-gerovės Lietuvos pagrindinės programinės nuostatos bus socialinės atskirties problematika ir jos mažinimas, didesni mokesčiai turtingiesiems, mažesni mokesčiai ir didesni atlyginimai neturtingiesiems, viešasis interesas ir jo gynimas bei kova su korupcija ir nepotizmu.

K. Krivickas tikisi turėti, nors ir nebylų, bet prezidento G. Nausėdos palaikymą.

„Mes palaikome prezidento Nausėdos užduotą kryptį“, – sakė K. Krivickas.

N. Puteikis atmetė galimybę, kad rinkėjai gali pasimesti taro įvairių politinių jėgų, kurios į savo pavadinimus įtrauks žodį „gerovė“.

„Kuo daugiau bus partijų tokiu pavadinimu, kuo daugiau bus partijų remiančių gerovės Lietuvos idėją, <...> tuo geriau bus Lietuvos žmonėms“, – įsitikinęs N. Puteikis.

R. Janutienė kalbėdama spaudos konferencijos metu tvirtino, kad Seime vyksta mūšis, dėl turtingiausios klasės apmokestinimo.

REKLAMA

„Mes matome, kaip valios vis mažiau yra. Centro partija įdėjusi į pavadinimą ne tik šituos du žodžius, visų pirma įsipareigoja, kad tai bus mūsų valia ir mūsų pastangos, kad niekada nebūtų taip, kad partijos, kurios per rinkimus žada gerovę, jos vėliau nuo jos bėga“, – kalbėjo R. Janutienė.

Pasak R. Janutienės, pakartotinių Seimo rinkimų kampanijos metu ji pajuto, kad žmonės yra pasibjaurėję politika.

Jos teigimu, kad kiti politikai per rinkimus žada didesnį finansavimą švietimui, didesnes pensijas, didesnes lėšas sveikatos apsaugai, tačiau vėliau nuo pažadų nusigręžia.

„Vėliau susirenka didžiausio turto žmonės <...> ir pradeda aiškinti, kaip mes neturėtume jų skriausti“, – pasakojo R. Janutienė.

Į Seimą kandidatuojančios žurnalistės teigimu, nėra dviejų Lietuvų, yra dvi atskiros valstybės.

„Žmonės gyvena skirtingose valstybėse. Per tuos 30 metų socialinės atskirties tema buvo marginalizuota“, – sakė R. Janutienė.

Jos teigimu, G. Nausėda yra pirmasis šalies vadovas, kuris socialinę atskirtį iškėlė kaip svarbiausią temą valstybėje ir grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Kai aš pati galvoju, ko aš noriu pasieti, eidama į politiką, <...> aš turiu svajonę, <...> kad mano kartos žmonės <...> nebijotų išeiti į pensiją“, – Martiną Liuterį Kingą savo pareiškime citavo R. Janutienė.

Ji tvirtino, kad per 30 metų Lietuvoje neatsirado vidurinioji klasė ir rūpestis viduriniąja klase turi tapti ne tik Centro partijos, bet ir kitų politinių jėgų pareiga.

„Jei mes tuos žmones paliekame šone, mes paliekame Lietuvą, be tų, kurie ją gins“, – tvirtino R. Janutienė.

Gerovės valstybės tema buvo tabu

P. Gilys sakė, kad gerovės valstybės sąvoka yra žinoma daugiau ne pusę amžiaus, bet Lietuvoje ši sąvoka buvo tabu. Pasak politiko, gerovės valstybės koncepciją turėjo palaikyti „ir kairieji, ir krikščionys“, bet, kadangi, tradicinių politinių jėgų atstovų neliko, neliko žmonių, kurie galėtų gerovės valstybės idėją įgyvendinti.

REKLAMA

„Ar galime pavadinti šalį, kurioje yra didžiulis skurdas, kur yra didžiulė nelygybė, kur yra didžiulė baimė, kur nyksta pilietiškumas <...> gerovės valstybe? Negalime“, – tvirtino P. Gilys.

Politiko įsitikinimu, reikia politinės jėgos, kuri kurtų gerovės valstybę ir palaikytų prezidentą, kuris iškėlė šią idėją.

„Paskutinį mėnesį visi kalbame apie gerovės valstybę. <...> O kaip tai galime padaryti, ar Seimas turi jėgų tai padaryti? <...> Bus sunku, nes pasipriešinimas bus didžiulis“, – įsitikinęs P. Gilys.

Politiko teigimu, reikia skirti didesnes lėšas viešajam sektoriui: mokytojams, medikams, menininkams.

„Formuoti biudžetą taip, kad mažiausiai nuo to nukentėtų neturtingieji“, – sakė P. Gilys.

Politiko teigimu, turtingieji nenori prisidėti prie viešojo sektoriaus išlaikymo.

„Šlykščiausi kapitalistai Europoje yra Lietuvoje“, – įsitikinęs politikas.

P. Gilio pažymėjo, kad nors karinis saugumas yra svarbu, tačiau išteklius reikia paskirstyti protingai tarp švietimo, gynybos, kultūros, sveikatos sektorių.

Laukia ir Juozaičio

Po prezidento rinkimų buvo kalbama, kad iš kovos dėl šalies vadovo posto pasitraukę N. Puteikis ir Arvydas Juozaitis vienysis prieš 2020 m. rinkimus. Vėliau kalbos pritilo, o A. Juozaitis dabar planuoja vadovauti naujai partijai, kurią sudarytų buvę „Tvarkos ir teisingumo“ nariai bei jo rėmėjai iš santalkos „Lietuva yra čia“.

„Taip, su Juozaičiu planuojame [bendrą darbą], kviečiame, laukiame“, – sakė N. Puteikis.

K. Krivickas pažymėjo, kad A. Juozaitis laukiamas, tačiau tik kaip Centro partijos-gerovės Lietuvos sąrašo narys, o ne kitos politinės jėgos atstovas.

R. Janutienė, K. Krivickas ir P. Gilys jau bandė laimę šiais metais vykusiuose pakartotiniuose Seimo rinkimuose, tačiau visiems trims jie baigėsi nesėkme. P. Gilys Žirmūnų vienmandatėje neprasibrovė į antrą turą, o R. Janutienė ir K. Krivickas pralaimėjo antrajame ture socialdemokratui Liudui Jonaičiui ir konservatorei Rasai Petrauskienei.


Rašyti komentarą...
K
Kometa
2019-10-29 11:25:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai, lauksim rezultatų iš centro partijos
Atsakyti
-11

S
Saule
2019-10-29 11:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal tikrai atsiras tokiu zmoniu ,kurie nemeluos ,bet dirbs salies ir jos zmoniu naudai . Jaiju tai tiesa tai tik dibkit ,kad zmones pajustu ir nusvis laimes saule Lietuvoje sekmes jums !
Atsakyti
-6

A
Akvile
2019-10-29 11:31:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū jums. .pagaliau. ,!va jus mūsų viltis.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų