PSO: vakcinos apsaugo nuo visų žinomų Covid-19 atmainų papildyta 13.57 val.

Patvirtintos COVID-19 vakcinos veiksmingos prieš visas žinomas koronaviruso atmainas, įskaitant „indiškąją“, ketvirtadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyriaus direktorius.    

„Turimos patvirtintos vakcinos apsaugo nuo visų iki šiol aptiktų COVID-19 atmainų“, – sakė Hansas Kluge (Hansas Kliūgė) ir pridūrė, kad su visomis COVID-19 atmainomis gali būti veiksmingai kovojama taikant tas pačias visuomenės sveikatos ir socialines priemones, kurios naudotos iki šiol. 

Vis dėlto jis pabrėžė, kad pažanga kovojant su COVID-19 pandemija išlieka „trapi“, ir paragino vengti keliauti į užsienį.

„Šiuo metu, išliekančio pavojaus ir naujo netikrumo akivaizdoje, turime toliau laikytis atsargumo ir iš naujo apgalvoti tarptautines keliones arba jų vengti“, – sakė H. Kluge. Jis pridūrė, kad „spartėjančios pernašos židiniai“ Europoje gali greitai išsiplėsti.

Vadinamasis indiškasis koronaviruso variantas, kuris tikriausiai yra užkrečiamesnis, iki šiol nustatytas mažiausiai 26-iose iš 53 šalių, priklausančių PSO Europos regionui, per savaitinę spaudos konferenciją sakė H. Kluge.

Iki šiol šiame regione tik 23 proc. gyventojų yra gavę mažiausiai vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę, tik 11 proc. yra visiškai paskiepyti, todėl H. Kluge perspėjo žmones išlikti atsargius.

„Vakcinos gali būti šviesa tunelio gale, bet negalime būti apakinti šios šviesos“, – pabrėžė jis.


Rašyti komentarą...
I
Ispanija
2021-05-20 14:00:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana to melagingo propagandinio brudo.
Atsakyti
-4

R
Ricardas
2021-05-20 13:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuodus pasilikit sau
Atsakyti
-2

S
Stasys
2021-05-20 14:00:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana melo.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų