Prokurorei, kuri nuo baudžiamosios atsakomybės atleido trispalvę išniekinusį vilnietį, gresia drausminė nuobauda, o jos priimtas nuosprendis bus apskųstas.
Kaip informuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, dėl Vilniaus miesto apylinkės prokurorės Alos Petrenko, kuri posėdyje teismo paprašė kaltinamąjį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, generalinis prokuroras pradėjo tarnybinį patikrinimą. Nustačius, kad prokurorė padarė tarnybinį nusižengimą, jai grės tarnybinė nuobauda.
Tokių priemonių prireikė, kai Vilniaus miesto 4–ojo apylinkės teismo šių metų kovo 7–osios dienos nuosprendžiu aštuoniolikmetis Naujosios Vilnios gyventojas Ričardas Brazevičius, kaltintas Lietuvos valstybės vėliavos išniekinimu, buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Taip teismas sureagavo į valstybinį kaltinimą palaikiusios prokurorės A. Petrenko pasiūlymą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiam asmeniui susitaikius. Toks teismo sprendimas buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui.
„Teismo prašydama atleisti kaltinamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės prokurorė neįvertino to, kad nusikaltimo objektas buvo vėliava ne kaip materialus daiktas, bet kaip nepriklausomos demokratinės valstybės simbolis. Todėl jos išniekinimas vertintinas ne kaip konkretaus materialaus daikto sugadinimas, bet kaip valdžios ir valdymo institucijų autoriteto sumenkinimas", – rašoma Vilniaus apygardos prokuratūros išplatintame pranešime.
Jame taip pat teigiama, kad prokurorė A. Petrenko neįsigilino į kaltinimo esmę, nekvalifikuotai palaikė byloje valstybinį kaltinimą, o tai sudarė prielaidas teismui priimti neteisėtą ir nepagrįstą sprendimą. Nekompetentingi prokurorės veiksmai ir neteisėtas teismo sprendimas sukėlė pagristą nepasitenkinimą visuomenėje, sumenkino prokuratūros kaip institucijos prestižą.
ELTA primena, kai vasario viduryje Lietuva gedėjo Atgimimo šauklio Justino Marcinkevičiaus ir visoje šalyje buvo iškabintos trispalvės su gedulo juosta, karių kapinaitėse su draugais alkoholio prisigėręs R. Brazevičius pademonstravo savo „drąsą" – nuo daugiabučius administruojančios bendrovės prižiūrimo pastato jis nuplėšė vėliavą, o vėliau ją ir išniekino – suplėšė.
R. Brazevičių sutramdė policija, kai pilietiški gyventojai pranešė apie chuliganą.
Už valstybės simbolių išniekinimą įstatyme numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.