Smūgiu bylos tyrimui Drąsiaus Kedžio mirtį vadinantis laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas sako pats nerandantis atsakymo į klausimą, kam ji yra naudinga.
"Aš nerandu atsakymo, kam naudinga ta mirtis. Mano supratimu, ji niekam nėra naudinga - nei artimiesiems, tuo labiau mums. (...) D. Kedžio mirtis tai yra savotiškas smūgis mūsų bylos tyrimui, nes buvome jam paruošę daug klausimų, į kuriuos norėjome gauti daug atsakymų, bet šiandien yra apsunkinta situacija", - sakė R. Petrauskas antradienį Seime.
Parlamentarui "tvarkiečiui" Petrui Gražuliui paklausus laikinojo generalinio prokuroro, ar jis nemanąs, kad D. Kedžio mirtis yra naudinga vadinamajam pedofilų klanui, R. Petrauskas atsakė neigiamai. Prokuroro manymu, jei D. Kedys būtų turėjęs daugiau informacijos, nei jis jos paskleidė iš pradžių, jis ją būtų paviešinęs.
Laikinasis generalinis prokuroras neskuba vertinti pareigūnų darbo kokybės vykdant šį tyrimą, bet leidžia suprasti, kad jam yra skiriamas išskirtinis dėmesys.
"Ar viskas buvo padaryta, atsakys vidiniai tyrimai, kurie vykdomi tiek policijoje, tiek pas mus.(...) Gavus atsakymus bus galima konkrečiau spręsti. (...) Jeigu visoms byloms būtų skiriama tiek dėmesio, tai būtų labai gražu. Deja, mes šiandieną turime liūdną situaciją. Mes šnekame, kad neturime tyrėjų, bet iš nieko jų neatsiras. Sako, kad nepasitikime teisėjais, prokurorais. Mes turime tokius, kokius turime. Turime patys tobulėti", - dėstė R. Petrauskas.
Kalbėdamas apie viešąsias diskusijas, laikinasis generalinis prokuroras parlamentarus tikino daręs viską, ką galėjęs, netgi nusižengdamas savo principams, kad spekuliacijų būtų kuo mažiau. R. Petrauskas teigė, kad prokurorai jaučia labai didelį spaudimą iš išorės.
"Informacijos yra gal net ir perdaug mūsų eteryje. Informacijos gausa gąsdina pareigūnus, nes jie sako, kad ir ką ištirsim, viskas bus blogai. (...) Prokurorai jaučia labai didelį spaudimą, galbūt reikės konkrečių bet nepopuliarių veiksmų", - sakė R. Petrauskas.
Laikinasis generalinis prokuroras teisinosi negalįs viešame posėdyje daug pasakoti apie vykdomą tyrimą, tačiau plačiau pakomentavo jau paskleistas detales. Jis priminė, kad D. Kedžio kūną balandžio 17 dieną Kauno marių pakrantėje aptiko žvejys. Jis neturėjo mobiliojo telefono, tad išėjo ieškoti tų, kas jį turi, ir surado akcijos "Darom" dalyvius. Apie radinį informuoti policijos pareigūnai.
"Buvo pradėta apžiūra. Joje dalyvavo medikas. Buvo įvertinta standartiniai procesiniai veiksmai - pamatuota kūno temperatūra, apžiūrėta, kas yra aplinkui, surinkti esantys daiktai. Yra atliekami tyrimai, norint nustatyti, ar tai priklauso D. Kedžiui", - pasakojo R. Petrauskas.
Parlamentarams įtarimų sukėlė rasti daiktai - degtinės butelis, akivaizdžiai netoliese mėtęsis ginklas, kuriuo nužudyti du žmonės - Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius ir buvusios D. Kedžio sugyventinės sesuo Violeta Naruševičienė. Prokuroras sakė, kad dar aiškinamasi, ar butelis tikrai susijęs su D. Kedžiu, esą jis ten galėjo gulėti ir nuo seniau.
"Sakote, "ginklas - kaip ant lentynos". Jis buvo šalia kūno. Galiu tik pateikti savo versiją: kai žmogus gyvena įtampoje ir jaučiasi teisus, bet žino, kad jį medžioja, jis gali rankoje neštis ginklą, jei jis krenta, jis gali iškristi. (...) Jei jis būtų profesionalus žudikas, būtų jo atsikratęs. Bet aš netikiu, kad D. Kedys yra profesionalus žudikas", - dėstė R. Petrauskas.
Parlamentarai taip pat domėjosi D. Kedžio paieška, kodėl jo buvo dairomasi užsienyje, o ne pakaunės soduose. "Šie sodai buvo apžiūrėti praėjusių metų rudenį, kai buvo tik pati pradžia. Negaliu viešai pasakoti niuansų. Buvo tikrinama bet kokia gaunama informacija", - sakė R. Petrauskas.
Balandžio 17 diena buvo šeštadienis, o savaitgaliais, pasak prokuroro, morgai nedirba. Tad kūną buvo pradėta tirti darbo savaitės pradžioje.
R. Petrauskas sakė, jog pareigūnams iš pat pradžių kilo įtarimų, kad tai D. Kedys, bet esą vizualiai tai pasakyti buvo galima nebent labai gerai pažįstant žmogų.
"Buvo atliekamas skrodimas. Viskas buvo fotografuojama ir filmuojama", - pasakojo prokuroras. Tam esą buvo skirtas ypatingas dėmesys, paprastai tyrimą atlieka vienas asmuo, šiuo atveju buvo sudaryta penkių specialistų komisija.
Seime paklausus, ar jis žmogiškai tiki, kad D. Kedys galėjo užspringti ir numirti, R. Petrauskas atsakė, kad jo praktikoje tokių atvejų pasitaikę.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže