Prezidentūra nemato klaidos Nausėdos apsilankyme garsiajame restorane: negalima atstumti žmonių

Prezidentūra teigia, kad Gitano Nausėdos žingsnio, kai šis apsilankė restorane, kuris anksčiau pasisakė prieš galimybių pasą, nelaiko klaidingu. Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segaloviečienė tvirtina, kad negalima žmonių skirstyti į „skirtingas žaidėjų stovyklas“ dėl jų išsakomų minčių. Jos teigimu, žmonės pagrįstai piktinosi galimybių pasu, nes rugpjūtį svarstyti reikalavimai buvo „drakoniški“.

LRT radijui ketvirtadienį prezidento vyriausioji patarėja, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė I. Segalovičienė išsakė prezidento poziciją dėl sulauktos kritikos. Portalas tv3.lt primena, kad praeitą savaitę šalies vadovas svečiavosi Rietavo savivaldybės namų restorane „Pasaulio pakrašty“, kuris anksčiau viešoje erdvėje pasisakė prieš galimybių pasą.

Tokį prezidento žingsnį lydėjo politikos apžvalgininkų nuomonės, kad G. Nausėda neva žaidžia „dvigubą žaidimą“, pasisakydamas už vakcinaciją, bet lankydamasis galimybių pasą kritikavusiame restorane.

Į tai I. Segalovičienė atsakė: „Visų pirma, Lietuvos žmonės, jų sveikata ir gerovė nėra žaidimas. Visi, kurie bando žaisti ir grupuoti žmones į skirtingas žaidėjų stovyklas „mes ir jie“, labai kenkia Lietuvai. Prezidentas prieš tokią retoriką, prieš tokią politiką.“

Ji pažymėjo, kad minėtas restoranas veikia pagal teisės aktuose numatytus pandemijos valdymo reikalavimus. „Ten dirbantys žmonės, kurie yra pasiskiepiję arba persirgę, turi galimybių pasus. Deja, bet buvo viešai išvadinti antivakseriais. Prezidento nuomone, tai yra atstūmimo taktika. Tokia taktika savo piliečių atžvilgiu yra labai pavojinga ir niekada nebus veiksminga“, – pridūrė ji.

Pasak jos, prezidento pozicija yra tokia: šalies vadovas vakcinaciją laiko pagrindiniu pandemijos įveikimo ir efektyviausiu žmogaus apsaugos nuo koronaviruso įrankiu.

„Vakcinacijos skatinimas turi būti paremtas ne pasmerkimo ar priešpriešos politika, o kalbėjimu, girdėjimu ir bendradarbiavimu su visuomene pagrindais. Nė vienas žmogus neturi būti atstumtas ir pamirštas – tai yra prezidento pozicija, nuosekli, nuolat deklaruojama. Ir toliau jis laikysis šitos pozicijos“, – kalbėjo I. Segalovičienė.

Prezidentas neskaito, kad lankydamasis šiame restorane padarė klaidą, tvirtino jo patarėja. Ji pridūrė, kad žmonių negalima atstumti, smerkti ar turėti išankstinių nuostatų, paremtų jų išsakyta nuomone įvairiais klausimais.

Rugpjūčio mėnesį pristatyti galimybių paso ribojimai buvo išties „drakoniški“, poziciją išsakė I. Segalovičienė. „Negalėjimas naudotis viešuoju transportu, negalėjimas patekti pas šeimos gydytoją – be jokios abejonės, žmonės turėjo savo nuomonę šiuo klausimu. Šie sprendimai buvo atšaukti ir dabar mes matome logišką galimybių paso galiojimą“, – apibendrino ji.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2021-10-14 13:36:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau niekam ne paslaptis, kad aukštas, vedęs skaldo Lietuvą, kenkia Vyriausybei dirbti, nuo pat pradžios žemina ministrą Dulkį.
Atsakyti
-1

K
Klausimas
2021-10-14 13:18:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur Lietuvoje demokratija,kodel blokuojate komentarus?
Atsakyti
0

E
Ex emigrantas
2021-10-14 18:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek yra žinoma prezidentas yra visų šalies žmonių prezidentas, ne tik vienos grupes, tikėjimo ar pakraipos!!! O kas čia vyksta? Nuo kada jis turi teisintis kur pietavo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų