Prezidentės laukia ypač svarbus vizitas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį vyksta į Rygą, kur su Baltijos šalių vadovais ir kadenciją baigiančiu Vokietijos prezidentu Joachimu Gaucku (Joachimu Gauku) aptars transatlantinius santykius.

Susitikime bus aptarti aktualūs regioninio, ES ir transatlantinio bendradarbiavimo klausimai. Daug dėmesio bus skiriama Baltijos šalių saugumo užtikrinimui, NATO gynybos ir atgrasymo priemonių įgyvendinimui, Aljanso pajėgų dislokavimui, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

„Tai paskutinis kadenciją baigiančio (Vokietijos) prezidento užsienio vizitas, kuriuo jis siekia parodyti ypatingą dėmesį Baltijos šalims“, - teigiama pranešime. Naujojo Vokietijos prezidento rinkimai vyks vasario 12 dieną, realiausias kandidatus juos laimėti yra neseniai atsistatydinęs buvęs užsienio reikalų ministras Frankas - Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris).

Vokietija vadovauja Lietuvoje kuriamam NATO batalionui. Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuojamiems vienetams vadovaus Kanada, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos.

REKLAMA

Valstybių vadovai aptars ir kitus saugumo stiprinimo klausimus – JAV karių ir karinės technikos dislokavimą regione, kovą su propaganda, kibernetinėmis atakomis ir kitomis nekonvencinio karo grėsmėmis.

Prezidentai taip pat aptars Europos Sąjungos darbotvarkę, strateginės regioninės reikšmės energetikos ir transporto projektus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-02-09 07:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentei reiktų atkreipti dėmesį vidaus saugumo klausimais. Melo imperija TSRS irgi subyrėjo iš vidaus. Skriaudžiami karių tėvai pensininkai ,neveikia tinkamai teisingumo, sveikatos apsaugos sistema . Svetimas ateis ir apgins...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų