Prezidentė: žiniasklaida apgynė žodžio laisvę

Lietuvoje matėme mėginimus atriboti visuomenę nuo informacijos iš uždarų teismo posėdžių, tačiau žiniasklaida apgynė žodžio laisvę, savo metiniame pranešime pažymėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

15

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. D. Grybauskaitė skaito metinį pranešimą

„Prieš bandymus užčiaupti žiniasklaidą solidariai sukilusi ketvirtoji valdžia apgynė žodžio laisvę“, – apie Seimo pataisas dėl baudžiamosios atsakomybės už informacijos iš uždarų posėdžių paviešinimą sakė prezidentė. Po viešo žiniasklaidos atstovų kreipimosi prezidentė vetavo šias pataisas ir parlamentas jų atsisakė.

Šalies vadovė kartu pastebėjo, kad užkirtus kelią partijoms tiesiogiai turėti ir valdyti žiniasklaidos priemones, „randama aplinkinių kelių manipuliuoti informacija“, tačiau žmonės nori žinoti tiesą.

„Visuomenės kritinį mąstymą ir informacinį raštingumą ugdo pilietiškoji „feisbuko“ karta. Jeigu į vieno žmogaus kvietimą nebijoti atsiliepia dešimttūkstantinė minia Laisvės piknike, kokiu galingu balsu taptume tiesiog nebijodami kalbėti“, – sakė prezidentė.

Gegužės pabaigoje Kauno rajone vykusį „Laisvės pikniko“ festivalį žurnalistas Andrius Tapinas per socialinius tinklus suorganizavo po to, kai jam buvo sutrukdyta surengti susitikimą su rajono bendruomene. Į renginį susirinko tūkstančiai žmonių, jame dalyvavo garsūs Lietuvos muzikantai ir visuomenės veikėjai. Į pikniką atvyko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų