Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu įteisino sprendimą atsisakyti atleisti Neringą Venckienę iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų.
Valstybės vadovė neteisina N. Venckienės ir pažymi, kad teisėjos vieši pasisakymai nekorektiški, neatitinka mandagumo reikalavimų ir teisėjos vardui garbės nedaro, tačiau, pasak D. Grybauskaitės, būtina įvertinti aplinkybes, kuriomis jie buvo išsakyti.
Prezidentės nuomone, Garbės teismo siūloma bausmė teisėjai yra neadekvati padarytam nusižengimui. Griežčiausia sankcija – atleidimas iš pareigų, pasak D. Grybauskaitės, Teisėjų garbės teismo nebuvo taikyta už kur kas sunkesnius prasižengimus.
Pagal Teismų įstatymą, Prezidentui atsisakius atleisti teisėją iš darbo, Teisėjų garbės teismas privalo nagrinėti bylą iš naujo, teigiama Prezidentūros spaudos tarnybos pranešime.
ELTA primena, kad šalies vadovei pareiškus neatleisiant N. Venckienės iš Teisėjų garbės teismo pasitraukė Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Stasys Gagys.
Teisėjų garbės teismas konstatavo, kad N. Venckienė šiurkščiai pažeidė Teisėjo etikos kodekso reikalavimus, pažemino teisėjo vardą ir padarė žalą teismų autoritetui visuomenėje.
Teismas įvertino N. Venckienės pasisakymus, surašytus dienraščio „Kauno diena“ straipsnyje, kaip netoleruotinus, neatitinkančius santūrumo, mandagumo ir korektiškumo reikalavimų. „Labai gaila, kad per išgamas, iškrypėlius teko palaidoti brolį“, – teigė N. Venckienė.
Teisėjų garbės teismas taip pat atkreipė dėmesį į N. Venckienės kalbas po to, kai buvo paskelbtas Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjų kolegijos sprendimas.
Garbės teismas mano, kad jos pasisakymas būtent apie Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjų kolegijos narius vertinamas kaip užgaulus, nemandagus, netaktiškas, išreikšta neigiama nuomonė apie konkrečius teisėjus ir jie viešai apkaltinti.
Garbės teismo nariai akcentavo, kad N. Venckienės išsakyti kaltinimai vieši, bet juose nėra jokių jos teiginius pagrindžiančių faktų.