Prezidentė pasakė, ką mano apie bandymus mažinti alkoholio vartojimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Vyriausybės siūlomos priemonės mažinti alkoholio vartojimą yra tik darbas su pasekmėmis bei ragina daugiau dėmesio skirti nuo priklausomybių besigydančių asmenų integracijai.

„Prieinamumo mažinimas – tik viena iš priemonių riboti ar mažinti alkoholio vartojimą, tai yra darbas tik su pasekmėmis, ne su priežastimis. Todėl visi pasiūlymai, kurie dabar eina, turi būti sveriami, pasverti, juos net ir priėmus būtinai reikės stebėti, daryti išvadas, kaip jie veikia, kad nebūtų šalutinių pasekmių didinant kontrabandą, šešėlinę ekonomiką, ir kitus nelabai gerus rezultatus turėtumėme riboti“, – žurnalistams penktadienį sakė prezidentė.

Anot jos, anksti vertinti, ar vien šios priemonės padės kovoti su alkoholio vartojimu, nes problema yra sudėtinga, alkoholis neretai tampa atsaku į stresą, į gyvenimo iššūkius. Be to, D.Grybauskaitė pabrėžė, kad egzistuoja priklausomybės ne tik nuo alkoholio, bet ir nuo tam tikrų medikamentų, narkotinių medžiagų.

D.Grybauskaitė, penktadienį Vilniuje apsilankiusi nuo priklausomybės ligų sveikstančiųjų bendruomenėje „Aš esu“, sako, kad reabilitacijai skiriamos valstybės lėšos naudojamos neefektyviai, tuo metu nevyriausybinės organizacijos padeda užtikrinti gydymosi vientisumą, integraciją po gydymosi, galimybę susirasti darbą ir „kovoti už savo gyvenimą“.

REKLAMA

„Panaudojama tik vienam segmentui – pirmam ar antram žingsniui, bet nėra vientiso modelio, vientisumo padedant žmogui – čia turbūt yra didžiausia problema, – sakė prezidentė. – Mūsų žingsniai tikrai dar labai nedideli, dar daug iššūkių turime, kaip padėti tokiems žmonėms. Pagalba reikalinga ir reikalinga profesionali, kad tai nebūtų tik pinigų švaistymas. Tikrai esame dėkingi nevyriausybinėms organizacijoms, kurios įsijungia į šį procesą, jaučia pareigą padėti žmogui ir tuo pačiu moko valstybės biurokratinę mašiną, kuri dažnai būna beveidė ir bejausmė“.


Rašyti komentarą...
H
Hey
2017-04-07 20:30:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul visiškai pardavinėti alkoholį uždraudžia Lietuvoje, man po*ui. Reikės nuvažiuosiu į lenkus nusipirksiu, o tie bėdžiai pijokėliai vienaip ar kitaip bus priversti išsiblaivyti arba naminukę galės lakti. Kažkaip visiškai dzin, juk tas alkoholizmas tarp žemiausių sluoksnių ir klesti, tai ape juos ir galvokite, o ne drausminkite ir drauskite, kaip jau ši valdžia daro ir jai atrodo, kad tuo viską pasieks. Verygai reiktų kad kas į protą atvestu, nes atrodo, kad visiškai neturi. Dar geriau - tegul Veryga išmeta iš pareigų, jei tie jo drausminimai neduos žadamų rezultatų.
Atsakyti
0

C
Chronius
2017-04-07 17:40:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne, kad paskytu, nemalkit šūdo. Negeriat patys netrukdykit tai daryti kitiems, bent taip mokesčius surinkti. Debiliukai !
Atsakyti
-1

u
utttgergtiubrt
2017-04-07 18:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
asilai , nebežino ir ka be daryti tam seime.. čia karbauskis. bet jam manau nepasiseks tokios nesamones.. geriau tegul algas pakelia, ir alkoholi kainas sumažina..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų