Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos 4–5 d. atidarys Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžiai skirtus renginius Vilniuje.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos 4–5 d. atidarys Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžiai skirtus renginius Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai pirmininkavimo pradžios renginiai vyks liepos 5 d., kai į Vilnių atvyks Europos Komisija (EK), vakare Vilniaus universiteto Didžiajame kieme bus surengtos pirmininkavimo atidarymo iškilmės. Visos sudėties EK Lietuvoje lankysis pirmą kartą. Prezidentės, kaip pirmininkaujančios šalies vadovės, susitikimas su EK Pirmininku José Manueliu Barroso ir komisarais įvyks Nacionalinėje dailės galerijoje.

Darbo susitikime Prezidentė, Ministras Pirmininkas ir Vyriausybės nariai su Europos Komisija aptars Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, pusės metų darbų programą ir aktualiausius europinius klausimus.

Pasak šalies vadovės, sklandus bendradarbiavimas su EK yra ypač svarbus, siekiant bendrų tikslų – finansinio ES stabilumo, ekonomikos augimo ir jaunimo nedarbo mažinimo, atviresnės ir saugesnės Europos.

REKLAMA
REKLAMA

Po susitikimo su visa EK įvyks dvišalis Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir EK Pirmininko José Manuelio Barroso susitikimas.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atidarymo iškilmės vyks Vilniaus universiteto Didžiajame kieme. Renginyje dalyvaus EK Pirmininkas José Manuelis Barroso ir EK nariai, Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, taip pat iškiliausi Lietuvos kultūros ir meno atstovai, politikai, diplomatai.

Iškilmingame renginyje Prezidentė sakys sveikinimo kalbą, taip pat iš pirmininkavimą baigiančios Airijos perims simbolinę ES vėliavą. Lietuva Europai prisistatys originalia Kipro Mašanausko muzikine kompozicija „Sąšauka", sudaryta iš 28 muzikinių fragmentų. Vyks tiesioginė renginio transliacija per Lietuvos nacionalinę televiziją ir internetu www.eu2013.lt.

Prieš pirmininkavimo startą Lietuvoje, liepos 4 d., šalies vadovė atidarys Prezidentūroje vyksiančią tarptautinę mokslinę konferenciją, skirtą Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai. Didžiausiame akademiniame renginyje dalyvaus Transeuropinės politikos mokslų asociacijos (TEPSA) atstovai iš daugiau kaip 30 Europos šalių, politikai, mokslininkai, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovai.

Vėliau Prezidentė dalyvaus iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžiai, ir vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje. Popiet Prezidentūroje šalies vadovė susitiks su daugiau nei 60 žurnalistų iš visos Europos ir pristatys Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, diskutuos apie aktualiausių europinių klausimų sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų