Premjerė Šimonytė visuomenę sveikina Vasario 16-osios proga

Šią, Vasario 16-ąją dieną, lygiai prieš 103 metus buvo atkurta Lietuvos valstybė. Šiemet šventę minime neįprastomis sąlygomis, koronaviruso ir karantino akivaizdoje. Nepaisant to, šalies vadovai Lietuvos visuomenę sveikina su švente.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad šiemet ši diena – puikus metas apmąstyti, ką mums kiekvienam reiškia laisvė.

Pateikiame visą I. Šimonytės sveikinimą.

„Laisvė auginama ir ginama kasdien. Kartais nuo agresyvių valstybių, kartais nuo virusų, kartais nuo pagundos nusimesti atsakomybę. Susitelkę į savo sunkumus, įkvėpimo turėtume semtis iš ankstesnių kartų, kurioms teko savi sudėtingi iššūkiai.

1918 m. vasarį Nepriklausoma Lietuva atrodė veikiau kaip svajonė, sunkiai pasiekiamas idealas. Aplink vyko žūtbūtinė kova dėl įtakos, atrodė, kad gali keistis nebent pavergėjai, o ne augti ir stiprėti Laisvės želmenys.

Nepriklausomybė tapo tikrove, Lietuvos valstybė ne tik gimė, bet ir augo, stiprėjo, nes tapo bendru rūpesčiu. Anuomet, kaip ir šiandien, teko veikti netikrumo aplinkoje. Svarbiausia, kad niekas nenuleido rankų ir kantrus darbas davė savo vaisių. Tikiu, kad taip yra ir šiandien.

Šiemet Vasario 16-ąją švenčiame kiek kitaip. Be šventinių susibūrimų ir iškilmingų minėjimų. Tačiau tai kartu proga apmąstyti, ką mums kiekvienam reiškia Laisvė ir Tėvynė. Kas mus jungia, o ne skaldo. Toks šios dienos šventimas labai prasmingas, nes įkvepia jėgų ir drąsos įveikti visus sunkumus ir per juos sustiprėti“, – sako premjerė.


Rašyti komentarą...
S
Sveikina
2021-02-16 08:59:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir atsisvekina...va būtų dovana Lietuvai...
Atsakyti
-5

c
cxv
2021-02-16 09:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
nereik tavo sveikinimu
Atsakyti
-3

T
Tt
2021-02-16 09:23:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesveikinkit čia mūsų, nereikalingi mums tokie nevykėliai
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų