Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Privalomą skiepijimą nuo koronaviruso siūloma įvesti slaugos, globos, švietimo ir medicinos įstaigų darbuotojams. Jei nepasiskiepijęs darbuotojas negalės dirbti nuotoliniu būdu, jis turės būti nušalintas. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl šių sričių skiepijimo turėtų apsispręsti Seimas.

Privalomą skiepijimą nuo koronaviruso siūloma įvesti slaugos, globos, švietimo ir medicinos įstaigų darbuotojams. Jei nepasiskiepijęs darbuotojas negalės dirbti nuotoliniu būdu, jis turės būti nušalintas. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl šių sričių skiepijimo turėtų apsispręsti Seimas.

REKLAMA

„Tokie sprendimai yra priimti ne vienoje šalyje, tiek mūsų kaimyninėje Latvijoje ne taip seniai buvo priimti. Tiesą sakant, jie yra susiję su didesne rizika, su kuria susiduria arba gali kelti savo klientams, pacientams, jei kalbame apie mediciną, žmonės, dirbantys šioje sistemoje.

Vakar šis klausimas buvo svarstomas trišalėje taryboje, Vyriausybė suderinusi įstatymų paketą tuos siūlymus pateiks Seimui, o ar Seimas pritars – bus Seimo valia“, – teigė ji.

Jei toks sprendimas būtų priimtas, neatmetama, kad kiltų nemažai klausimų, ar nėra pažeistos žmogaus teisės nesiskiepyti. Tačiau I. Šimonytė sako, kad žmonėms, kurie dirbą riziką kitiems asmenims keliantį darbą, visuomet reikėjo reguliariai tikrintis sveikatą, todėl ir čia neturėtų kilti problemų tai darant.

REKLAMA

„Profilaktiniai sveikatos patikrinimai nėra didelė naujiena ir tam tikras įsitikinimas, kad žmonės neserga tuberkulioze ar kitomis užkrečiamomis ligomis, nėra didelė naujiena nei sveikatos, nei švietimo sistemoje“, – nurodė jis.

Planuoja įvesti primalomąjį skiepijimą trijų sričių darbuotojams

Valdžia grįžta prie privalomų skiepų nuo koronaviruso darbuotojams, dirbantiems sveikatos, socialinės apsaugos ir švietimo sektoriuose, taip pat galbūt viešajame administravime ir profesinėje karo tarnyboje. Toks siūlymas buvo pristatytas pirmadienį Trišalėje taryboje.  

Kartu siūloma leisti darbdaviams priimti sprendimą dėl privalomos vakcinacijos darbuotojams nuo COVID-19, net jeigu tai nesusiję su aukščiau paminėtais sektoriais. Tai reikštų, kad darbdavys galėtų priimti sprendimą ir priversti darbuotojus skiepytis bet kuriame sektoriuje, jeigu saugumo neišeitų užtikrinti kitomis priemonėmis, tai yra laikantis atstumų, dėvint kaukes ar panašiai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Projektu siūloma numatyti, kad tada, kai vakcinos yra prieinamos Lietuvoje ir yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ar karantinas dėl užkrečiamos ligos, tam tikri darbuotojai galėtų dirbti tik pasiskiepiję. Ir įstatyme būtų numatomos šios sritys. Pirma, tai sveikatos priežiūra ir detalizuota, kad tai yra sveikatos priežiūros įstaigų veikla, įskaitant valymo, maisto tiekimo arba kitas paslaugas, kurios teikiamos įstaigų patalpose. Tai apima ir praktinį studentų darbą. Taip pat socialinės paslaugos ir veikla, įskaitant tas kitas paslaugas, teikiamas pastatuose. Toliau švietimo paslaugos ir veikla vėlgi su tomis pačiomis paslaugomis. Ir šiandien girdėjau, kad taip pat turėtų būti viešojo administravimo subjektų veikla bei profesinė karo tarnyba“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Aušrinė Storpirštienė.

Išimtys privalomam skiepijimuisi būtų numatomos dviem atvejais: kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl kontraindikacijų vakcinai ir kai žmogus yra persirgęs koronavirusu. 

REKLAMA
REKLAMA

Nepasiskiepiję darbuotojai negalėtų dirbti: jie turėtų būti perkeliami dirbti nuotoliniu būdu arba į kitą darbą, kur galima dirbti nepasiskiepijus, o jei tai neįmanoma, tuomet tokie darbuotojai būtų nušalinami nuo darbo nemokant darbo užmokesčio. Praėjus 3 mėnesiams nuo nušalinimo, jeigu darbuotojai vis tiek nesutiktų skiepytis, juos atleistų be įspėjimo ir be išeitinių išmokų.

„Ir papildomai buvo siūloma iniciatyva numatyti galimybę darbdaviams viešajame ir privačiajame sektoriuje, kurie nėra šitų trijų sričių atstovai, priimti sprendimą dėl privalomos vakcinacijos“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Darbdaviai privalomai skiepytis darbuotojams galėtų siūlyti priklausomai nuo kontakto su kitais asmenimis ilgumo ir artimumo bei atsižvelgus, ar įmanoma darbe naudoti apsaugos priemones. Kitaip tariant, jeigu gamybos įmonėje neįmanoma užtikrinti didelių atstumų tarp darbuotojų, jie būna vienoje patalpoje ilgą laiką, tuomet darbdavys galėtų priimti sprendimą dėl privalomų skiepų. 

REKLAMA
REKLAMA

Viceministrė sako, kad prie privalomų skiepų klausimo grįžtama, nes susilpnėjus imunitetui vis dažniau pradeda sirgti ir pasiskiepiję asmenys, todėl tampa sunku apsaugoti jautriausius klientus: pavyzdžiui, sergančiuosius ar globojamus vyresnio amžiaus asmenis. A.B. Motiejūnienė pripažįsta kad šiuo metu parengto viešo dokumento nėra, bet ministerija jį parengs ir pasiūlys diskutuoti toliau.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė stebėjosi, kad Sveikatos apsaugos ministerija dar tiksliai nežino, kaip veiks darbuotojų lėšomis apmokamas privalomas testavimas dėl COVID-19, kuris įsigalios nuo gruodžio pradžios, o jau skuba siūlyti privalomus skiepus darbuotojams. Viceministrė teigia, kad valstybė turi pasiruošti visomis įmanomomis priemonėmis. 

„Matome, kad imunizaciją turime, bet reikalinga ir trečia dozė, boosterinė. Matome susirgimų skaičių, matome, kaip keičiasi naujų atvejų skaičius. Jei anksčiau sakydavome, kad didžioji dalis sergančių yra nepasiskiepiję, tai dabar turime ir kitokių atvejų“, – sako A.B. Motiejūnienė. 

Paskiepyti kelia tokia pat rizika kaip ir neskiepyti, taipat serga ir uzkrecia sveikus zmones, taigi nereikia malti s**o!
Savanariškai ar ne, juk Lietuvoje nėra privalomų skiepų, kas gali priversti tave dalyvauti medicininiuose tyrimuose?:)
mūsų mokykloje masiškai serga skiepyti mokytojai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų