Naujausi „Pfizer“ rezultatai: vakcinų veiksmingumas vaikams – 100 proc. net ir po 4 mėnesių

Farmacijos bendrovės „Pfizer“ ir „BioNTech“ pirmadienį pranešė, kad jų sukurtos vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas 12–15 metų vaikams siekė 100 procentų praėjus keturiems mėnesiams po antrosios skiepo dozės. 

Naujai surinkti duomenys iš 2 228 tyrime dalyvavusių asmenų bus naudingi teikiant paraiškas visiškam vakcinos patvirtinimui JAV ir visame pasaulyje.

Po antrosios vakcinos dozės mažiausiai šešis mėnesius stebėtiems asmenims jokių rimtų nusiskundimų dėl vakcinos saugumo neregistruota.

„Pasaulinei sveikatos priežiūros bendruomenei stengiantis padidinti paskiepytų žmonių skaičių visame pasaulyje, šie papildomi duomenys suteikia dar daugiau pasitikėjimo mūsų vakcinos saugumu ir veiksmingumu paaugliams“, – sakoma „Pfizer“ generalinio direktoriaus Alberto Bourla (Alberto Burlos) pareiškime.

„Tai ypač svarbu, nes kai kuriuose regionuose matome COVID-19 atvejų augimą šioje amžiaus grupėje, o vakcinų naudojimas sulėtėjo. Tikimės, kad galėsime pasidalinti šiais duomenimis su FDA (JAV Maisto ir vaistų administracija) ir kitomis reguliavimo institucijomis“,  – nurodoma jame.

Gegužę Jungtinėse Valstijose naudoti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną paaugliams skiepyti buvo leista „ekstremaliomis sąlygomis“, tačiau dabar farmacijos bendrovės sieks visiško vakcinos patvirtinimo šiai žmonių amžiaus grupei. Šiuo metu preparatas yra visiškai aprobuotas asmenų nuo 16 metų skiepijimui.

Iš 2 228 tyrime dalyvavusių asmenų 30 pasireiškė simptominė koronaviruso forma, tačiau visi jie buvo registruoti placebo grupėje, be to, nėra įrodymų, kad jie buvo užsikrėtę anksčiau.

Todėl galima daryti išvadą, kad vakcinos veiksmingumas siekia 100 procentų. Ji yra labai veiksminga visose grupėse, nepriklausomai nuo žmonių lyties, rasės, nutukimo ar gretutinių ligų.

Didžiausia susirūpinimą šioje amžiaus grupėje kelia su vakcina susijusio miokardito – širdies raumens uždegimo – rizika vyriškos lyties asmenims.

Tačiau tokie atvejai yra itin reti, o vakcinacijos nauda ir toliau gerokai nusveria riziką, rodo surinkti duomenys. COVID-19 taip pat gali sukelti miokarditą – tokie atvejai būna dažnesni ir sunkesni.


Rašyti komentarą...
M
Mantas
2021-11-23 09:09:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakcinų veiksmingumas vaikams - 100 proc., nes nenorima pasakyti, kad koronavirusas vaikams nėra pavojingas 100%. Kaip lengva manipuliuoti.
Atsakyti
0

b
beirodymu
2021-11-22 21:03:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu kaip dabar savo prekes negirsi, tai ir is turgaus isvys, nerizikuokit skiepykit vaikus, o del rizikos paziuresim po metu kitu...oi pamirsau, kad tada jau, jei kas bus, bus ne nuo skiepo...
Atsakyti
0

A
ALGIS
2021-11-23 03:42:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
CIA JUK DAR NEPRAEJO KLINIKINIAI BANDYMAI,O TIK EKSPERIMENTINE PARTIJA,TIKROJI VAKCINA TURI PRAEITI ILGA LAIKO TARPA,TAD NEREIKIA EKSPEREMONTUOTI SU ZMONEMIS
KLAUSIMAS ,KADA BUS ATLYGINAMA ZALA UZ ZMOGUI PADARYRA ZALA NAUDOJANT SIUOS EKSPERIMENTINIUS SKIEPUS,KAZKODEL APIE TAI NUTYLIMA
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų