Premjeras: santykiuose Baltarusija neturime teisės pamiršti Astravo AE

Siekdama atviresnio dialogo su Baltarusija, Lietuva neturi teisės pamiršti Astravo atominės elektrinės klausimo, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Kalbant apie tą tirpimą ledų su Baltarusija, mes neturime teisės pamiršti pagrindinio akcento – tai problema, susijusi su Astravo atomine elektrine“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė premjeras.

„Tai kertinis dalykas kalbant apie santykių atšilimą, dialogą su kaimynine valstybe“, – pažymėjo premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, Lietuvai nepavykus užkirsti kelio Astravo statyboms, pagrindinis tikslas yra pasiekti, kad „tas objektas nekeltų grėsmės“.

„Matome nuolatos, praktiškai kiekvieną dieną, apie incidentus, vykstančius statybos metu, ir dėl to darosi neramu. Todėl pasakymai apie strestestų rekomendacijų įgyvendinimo atidėjimą po to, kai bus paleistas reaktorius, mums visiškai nepriimtini“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Liepą išrinktas naujasis šalies vadovas Gitanas Nausėda pareiškė, kad sieks pamažu atnaujinti dialogą su Baltarusija. Interviu BNS prezidentas teigė, kad Lietuvai svarbu, jog kaimyninė šalis išsaugotų savarankiškumą nuo Rusijos.

Vadovams svarstant labiau atsiverti dialogui su kaimynine valstybe, Niujorke trečiadienį susitiko Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai. Abu ministrai Niujorke dalyvauja Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos renginiuose. 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Baltarusijos kolegai Vladimirui Makėjui pasiūlė Lietuvos pagalbą diversifikuojant energetikos išteklių importą, kad Minskas būtų mažiau priklausomas nuo Rusijos.

Vyriausybė svarsto apie galimybes siūlyti Baltarusijai importuoti naftą per Lietuvą, taip sumažinant priklausomybę nuo Rusijos energetikos šaltinių.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-09-26 09:49:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvą ir Baltarusiją turi sieti abiems pusėms naudingi kaimyniniai santykiai. Baltarusiai iš IAE pigiai pirko elektros energiją ,supratingas Lukašenka gali taip pat pigiai parduoti dabar iš Astravo AE elektros energiją. Atominių elektrinių rizika nuo to nepasikeitė. Valdant Grybauskaitei pašlijo tarptautiniai santykiai su Lietuvos kaimyninėmis šalimis ,juos būtina taisyti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų