REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
17
Ukrainiečiai jau gali apsigyventi Seimo viešbutyje (tv3.lt fotomontažas)

Seimo viešbutis suteikia pastogę ne tik politikams, bet ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Šiuo metu čia jau įsikūrė 2 ukrainiečių grupės, dar 7 butai yra laisvi ir paruošti įsikurti. Planuojama, kad ukrainiečiai galės gyventi iš viso 18-oje Seimo viešbučio butų.

17

Seimo viešbutis suteikia pastogę ne tik politikams, bet ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Šiuo metu čia jau įsikūrė 2 ukrainiečių grupės, dar 7 butai yra laisvi ir paruošti įsikurti. Planuojama, kad ukrainiečiai galės gyventi iš viso 18-oje Seimo viešbučio butų.

REKLAMA

Kad galėtų Seimo viešbutyje apgyvendinti karo pabėgėlius, Seimo kanceliarija bendradarbiauja su paramos organizacija „Stiprūs kartu“.

Seimo kanceliarijos Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė informavo tv3.lt, kad šiuo metu čia ukrainiečiams prieinami 9 butai.

„Likę butai dar yra remontuojami. Be to, kai kuriuos užleidžia Seimo nariai, tai žmonės dar turi išsikraustyti dar suspėti. Dar 9 butai turėtų būti atiduoti iš sąrašo“, – kalbėjo ji.

Portalas tv3.lt teiravosi apie kambarių paruošimą ir pritaikymą ukrainiečių karo pabėgėliams.

„Paruošti tie kambariai kažkaip išskirtinai nebuvo. Jie atiduodami tokie patys, kokie tenka ir Seimo nariams, kai atvyksta gyventi. Yra pagrindiniai baldai. Tačiau Seimo kanceliarija per kelias dienas surinko įvairius būtinus reikmenis: patalynės, įvairių indų, puodų, keptuvių, buitinės technikos smulkesnės. Dalykų, kurių tuose kambariuose šiaip nėra, bet gyvenimui jie būtini. Seimo kanceliarijos darbuotojai suaukojo tuos reikmenis, tai dalimi yra pasirūpinta“, – pasakojo J. Radzevičiūtė-Laugalienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pridūrė, kad kai kuriuose butuose reikėjo atlikti smulkius remonto darbus, pavyzdžiui, padažyti sienas. „Minimalūs darbai padaryti“, – sakė pašnekovė.

REKLAMA

Šiuo metu 2 ukrainiečių grupės pasirašė sutartis dėl apgyvendinimo ir įsikraustė į Seimo viešbučio 2 būstus.

Šiuo metu pasirašytos sutartys dėl dviejų butų ir artimiausiomis dienomis bus pasirašyta dėl trečio. Į tris pirmuosius butus atsikels gyventi 10 žmonių – tai moterys ir vaikai. <...> Ukrainiečių, matyt, artimiausiu momentu daugės“, – mano Seimo Spaudos biuro vedėja.

Pirmą kartą pasirašę sutartį ukrainiečiai gali gyventi Seimo viešbutyje 3 mėnesius. Po to, jei nė viena pusė nepareiškia noro kažką keisti, sutartis pratęsiama dar 3 mėnesiams. Galutinis terminas, iki kada ukrainiečiai galėtų gyventi Seimo viešbutyje yra iki 2023 m. kovo 4 d. Šis terminas nustatytas pagal Vyriausybės nutarimą dėl užsieniečių laikinosios apsaugos.

REKLAMA
REKLAMA

Savo būstus ukrainiečiams užleido 9 politikai, o kiti 9 būstai buvo laisvi. J. Radzevičiūtė-Laugalienė įvardijo politikų pavardes: „Atsisakė būsto Jurgita Šiugždinienė, Kristijonas Bartoševičius, Justinas Urbanavičius, Viktoras Pranckietis, Jurgis Razma, Andrius Mazuronis, Tomas Vytautas Raskevičius, Petras Gražulis, Mindaugas Puidokas.“

Portalas tv3.lt jau rašė, kad parlamentarams ketvirtadienį įteisinus galimybę laisvas gyvenamąsias patalpas Seimo viešbutyje panaudoti apgyvendinant nuo karo nukentėjusius asmenis, jau ruošiami butai ukrainiečiams.

Ketvirtadienį atitinkamos Seimo statuto pataisos priimtos vienbalsiai, 121 parlamentarui balsavus „už“. Pagal priimtą pataisą, jeigu Seimo nariams nesuteiktos gyvenamosios patalpos Seimo viešbutyje ir jeigu nėra norinčių parlamentarų ten apsigyventi, Seimo kanclerio sprendimu jos gali būti suteikiamos laikinai neatlygintinai naudotis nuo karo nukentėjusiems asmenims.

Iš viso Seimo viešbutyje yra 72 butai, iš jų vienas skirtas Vadovybės apsaugos tarnybai, saugančiai Seimo pirmininkę.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų