• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apskrities Viešosios policijos viršininkas Sigitas Mecelica sakė, kad sekmadienį mieste budės 400 policininkų.

REKLAMA
REKLAMA

„Susitikom su visų renginių organizatoriais, įspėjome, kad nebūtų keliami plakatai, įžeidžiantys kitų rasių ar tautybių žmones. Visi žadėjo, kad renginiai bus taikūs. Tam ir yra policija, kad užkardytų neramumus“, – teigė S. Mecelica.

REKLAMA

Anot jo, visų priemonių organizatoriai turi savivaldybės išduotus leidimus.

Per šventę bus sustiprintos policijos pajėgos, budės specialūs Viešojo saugumo padaliniai, turintys specialiąsias priemones. „Jeigu reikės, panaudosime viską, kad būtų užtikrintas saugumas, tačiau, manau, jog  radikalių priemonių imtis nereikės“, – užtikrino Viešosios policijos viršininkas.

S. Mecelicos teigimu, neketinama tverti teritorijų, kur vyks renginiai: „Pareigūnai stebės situaciją ir koordinuos veiksmus. Komisariatuose budės policininkai, kurie, reikalui esant, taip pat padės kolegoms.“

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, ar policija pasirengusi įvairiems incidentams, atsakė, kad šventei rengiasi visi padaliniai, net kriminalinės policijos atstovai: „Padėtis kontroliuojama. Pareigūnų veiksmus koordinuos Vilniaus apskrities policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas.“

Kovo 11-oji šiemet sostinėje pasižymės išskirtinių renginių gausa ir taps tikru tolerancijos išbandymu visuomenei. Eitynes patriotišku pavadinimu „Tėvynei“ rengia Lietuvių tautinio centro ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos atstovai. Šių organizacijų atstovai rinksis Katedros aikštėje nuo 13 val. ir žygiuos Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės. Renginio metu žadamos proginės kalbos ir Lietuvos himnas. Šūkiu „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“ į eitynes kviečiančiai organizacijai renginiui išduotame leidime pažymima, kad maksimalus dalyvių skaičius gali būti iki 2 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo pat metu Vinco Kudirkos aikštėje vyks Socialistinio liaudies fronto (SLF) organizuojamas piketas. Dėl skirtingų šių renginių dalyvių ideologijų policijos pareigūnams teks sutelkti didesnes nei įprastai pajėgas, siekiant užtikrinti, kad tarp eitynių dalyvių ir mitinguotojų nekiltų konfliktų.

Vakarop, nuo 16 val., Žmogaus teisių stebėjimo institutas (ŽTSI) ir Lygių galimybių plėtros centras organizuoja savo renginį, kuris, pasak organizatorių, neatspindi jokios politinės ideologijos. Prieš šios iniciatyvos prisideda daug pramogų ir muzikos pasaulio atstovų, žinomų žmonių, pasisakančių už tolerantišką visuomenę.

REKLAMA

Policininkai su savimi turės elektros impulsą sukeliančius prietaisus ir kitas priemones.

2011 m. prietaisai „Taser“ policijos įstaigose buvo panaudoti 375 kartus, iš jų 370 kartų prieš vyrus ir 5 kartus prieš moteris. Kaip psichinės prievartos priemonė, prietaisas buvo panaudotas 45 kartus, kaip fizinė prievartos priemonė – 330 kartų, iš jų 45 kartus iššaunant.

323 kartus prietaisas „Taser“ buvo naudotas sulaikant administracinės teisės pažeidėjus, 45 kartus sulaikant asmenis už nusikalstamos veikos padarymą.

REKLAMA

Atkreiptinas dėmesys, kad sunkių prietaiso „Taser“ panaudojimo padarinių (traumų, mirčių) nebuvo. Tai akivaizdžiai parodo, kad prietaiso „Taser“, kaip fizinės prievartos priemonės naudojimas, yra žymiai humaniškesnis ir veiksmingesnis, nei kitų fizinių prievartos priemonių.

Norint naudotis šiuo prietaisu, pareigūnai turi lankyti mokymus ir išlaikyti egzaminą. Lietuvos policijos mokyklos duomenimis, 2011 m. buvo pravesta 30 mokymų, kuriuose pareigūnai mokyti naudoti elektros impulsinius prietaisus. Mokymuose dalyvavo 456 policijos pareigūnai ir 90 Lietuvos policijos mokyklos kursantų.

Iš viso Lietuvos policija turi 140 elektros impulsinius prietaisus „Taser“, tačiau kiekvienais metais jų įsigyjama vis daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų