Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį susitiko su aukšta Jungtinių Amerikos Valstijų pareigūne ir aptarė demokratijos iššūkius šiandieniniame pasaulyje. Viena pagrindinių pokalbio temų – migracijos krizė. JAV atstovė smerkė Minsko režimą ir Aliaksandro Lukašenkos elgesį su demokratijos judėjimais Baltarusijoje. JAV pareigūnė taip pat kreipėsi į Lietuvos LGBT bendruomenę ir ragino ją kovoti už savo teises.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį susitiko su aukšta Jungtinių Amerikos Valstijų pareigūne ir aptarė demokratijos iššūkius šiandieniniame pasaulyje. Viena pagrindinių pokalbio temų – migracijos krizė. JAV atstovė smerkė Minsko režimą ir Aliaksandro Lukašenkos elgesį su demokratijos judėjimais Baltarusijoje. JAV pareigūnė taip pat kreipėsi į Lietuvos LGBT bendruomenę ir ragino ją kovoti už savo teises.

REKLAMA

Lietuvoje lankosi JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno pavaduotoja civilių apsaugos, demokratijos ir žmogaus teisių klausimais Uzra Zeya.

Penktadienį su ja susitikęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą stiprinant paramą demokratijai ir Baltarusijos pilietinei visuomenei, žmogaus teisių ir istorinės atminties klausimus.

Landsbergis kalbėjo apie demokratinių vertybių gynimą

G. Landsbergis sveikino svečius iš Jungtinių Valstijų, atvykusius į URM organizuojamą forumą „Demokratijos ateitis“.

REKLAMA

„Su kuriais mus vienija bendras požiūris į svarbiausias Vakarų pasaulio vertybes ir poreikį jas ginti. Tai demokratija, žodžio laisvė, žmogaus teisės, teisės viršenybės principas“, – spaudos konferencijoje penktadienį teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Pasak jo, demokratijos pagrindinį išbandymą patiria tuomet, kai susilpnėja ryšiai tarp demokratinių valstybių.

„Kuomet mes mažiau padedame vieni kitiems, kada nustoja galioti sutartiniai, prigimtiniai ryšiai, kuriuos turime dar nuo tada, kai mūsų valstybės buvo labai jaunos arba kūrėsi“, – tikino G. Landsbergis.

Gyvename apgulties sąlygomis

Ministras teigė, kad su U Zeya aptarė iššūkius, kylančius prie sienos su Baltarusija.

„Lietuva, Lenkija, Latvija jau bemaž pusę metų gyvena apgulties sąlygomis. Apgulties, kuria suorganizavo nelegitimus, save vadinantis valstybės vadovu Aliaksandras Lukašenka.

Pasinaudodamas žmonių viltimi, lūkesčiu siekti geresnio gyvenimo, jis juos atgabeno prie Europos Sąjungos sienos, stūmė juos į Europos Sąjungą, puikiai ir aiškiai žinodamas, kad Europa gins savo sienas. Žinodamas, kad tai sudarys keblias situacijas tiems žmonėms, Europos Sąjungos valstybėms“, – kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras dėkojo Jungtinėms Valstijoms, kad šios išreiškė paramą tiek Lietuvai, tiek ir kitoms valstybėms, kurios, anot G. Landsbergio, susiduria su neeiline situacija pasienyje.

JAV reikalauja Lukašenkos paleisti visus politinius kalinius

U. Zeya dėkojo Lietuvai, kad ši remia demokratiją Baltarusijoje, suteikia demokratijos aktyvistams pagalbą.

„Tiek daug demokratijos aktyvistų yra Lietuvoje, jie ginami ir saugojami. Man atrodo, kad Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoje įkurtas skyrius paramai Baltarusijoje taip pat yra labai svarbus.

Baltarusijos žmonių siekiai turėti šviesią ir klestinčią ateitį yra labai suprantami, o Lukašenka gniaužia pačius natūraliausius žmogaus teisių poreikius. Manau, kad 870 politinių kalinių labai daug pasako“, – teigė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja.

„Visiems tiems neteisėtai sulaikytiems aš sakau: Jungtinės Amerikos Valstijos yra su jumis ir mes norime patvirtinti savo įsipareigojimą kovoti, kad būtų paleisti visi politiniai kaliniai. Mes taip pat smerkiame Lukašenkos režimą, kuris nori atitraukti tarptautinės bendruomenės dėmesį nuo baisių nusikaltimų, kuriuos jis vykdo savo žmonių atžvilgiu“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

U. Zeya pasmerkė ir nelegalių migrantų naudojimą kaip ginklą.

„Mes smerkiame Lukašenkos režimo mėginimus žiauriai ir nežmoniškai organizuoti neteisėtos migracijos srautus per sieną, taip siekiant nukreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį nuo siaubingų pažeidimų, kuriuos jis ir toliau atlieka prieš baltarusius“, – sakė U. Zeya.

„Pripažįstame Lietuvos valstybės ir kitų Baltarusijos veiksmų paveiktų šalių pareigą saugoti savo sieną“, – pridūrė ji.

Tarp grupių, kurios turi kovoti už savo teises, įvardijo LGBTQ+ bendruomenę.

„LGBTQ+ bendruomenės yra ypatingai svarbios, tai yra mūsų prioritetas. Skatinu šią bendruomenę kovoti už savo žmogaus teises čia Lietuvoje, kad būtų galima plėtoti ir daryti tokius veiksmus, kaip „Kaunas Pride“ ir „Baltic Pride“, – kalbėjo U. Zeya.

Vilniuje viešinti U. Zeya dalyvaus URM organizuojame tarptautiniame aukšto lygio forume „Demokratijos ateitis“.

Forume bus aptariami svarbiausi pasaulyje kylantys iššūkiai demokratijai ir galimi praktiniai sprendimai bei atsakas į didėjantį autoritarinių režimų spaudimą.

Vienas iš forumo tikslų – padėti pasirengti gruodžio 9–10 dienomis vyksiančiam viršūnių susitikimui už demokratiją, kurį inicijavo JAV prezidentas Joe Bidenas.

Tegu Amerikos iškrypėliai, pabučiuoja Lietuvos šeimoms į gerą vietą.
Jie jokiu teisiu neturiu kol neissigydo savo ligos
Kokiu dar teisiu jiems truksta , niekas ju nejudina ir tegu dziaugiasi o ne eisenas organizuoja o tai gali ir prisivaiksciot pagaliau,,,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų