Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad kol kas sunku pasakyti, ar Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir Baltarusijos nelegetimaus prezidento Aliaksandro Lukašenkos pokalbiai virs realiais veiksmais ir migrantai bus atitraukiami nuo išorinės Europos Sąjungos sienos. Ministras taip pat tikino, kad jei iš sankcijų paketo būtų išbrauktos baltarusiškos avialinijos „Belavia“, pačios sankcijos prarastų prasmę.

„Tai yra šalys, kurios siekia skirtingų tikslų. Kad ir kokius tikslus sau keltų Vokietijos dabar jau laikinoji kanclerė, Lukašenka visą tai išnaudoja labiau propagandai. Kokie bus praktiniai veiksmai, ar migrantai bus atitraukiami nuo sienos, kol kas negalime pasakyti.

Nepaisant visų tų parodomųjų veiksmų, situacija prie Lietuvos sienos iš esmės nėra pakitusi. Ir šią naktį iki ryto 85 buvo atgrasyti nuo sienos kirtimo“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį teigė A. Anušauskas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį sakė, kad iš Europos Sąjungos ruošiamų sankcijų Baltarusijai sąrašo bandoma išbraukti šios šalies valstybinę oro bendrovę „Belavia“. Pasak A. Anušausko, į sankcijas jautriai sureagavo ne tik „Belavia“, bet ir kitų šalių oro bendrovės, kurios buvo įtrauktos į nelegalių migrantų gabenimo kelią.

„Visi jautriai sureagavo ir ėmėsi veiksmų. Lukašenka tai pateikė kaip savo indėlį, bet iš tikrųjų, europinių sankcijų grėsmė privertė tas aviakompanijas peržiūrėti savo dalyvavimą šitame nelegalų trafike. Kol kas aš neįžvelgčiau jokio ryšio tarp pokalbių Merkel ir Lukašenkos“, – teigė A. Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot ministro, jei iš sankcijų paketo būtų išbraukta „Belavia“, dalis sankcijų prarastų prasmę ir turinį.

„Nes būtent „Belavia“ yra pagrindinis įrankis, kuriuo Lukašenka naudojosi gabendamas dideles mases apgautų žmonių į Baltarusiją, tai mes tada pasakytume, kad tas įrankis yra nereikšmingas. Ne, jis tebėra labai reikšmingas. Manau, kad sankcijos yra reikalingos“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Lietuva ir Vakarų šalys kaltina A. Lukašenkos režimą migrantų srautų Baltarusijos pasienyje su ES šalimis Lenkija, Latvija ir Lietuva organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už sankcijas.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų, daugiau nei 7 tūkst. užsieniečių apgręžti pasienyje.

Praėjusią savaitę Baltarusijos pasienyje su Lenkija susitelkė keli tūkstančiai migrantų. Jie pasienyje įkūrė stovyklas ir vis bando pralaužti užkardas, kad patektų į Lenkiją.

Lietuvos pareigūnai baiminasi panašaus scenarijaus prie savo sienos su Baltarusija, todėl šalies pasienyje įvesta nepaprastoji padėtis.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų